EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Perdirbimas | Recycling

Atliekų perdirbimas Lietuvoje | Recycling in Lithuania

elektroninių prietaisų perdirbimas | electronic waste recycling

popieriaus, polietileno, pakuočių perdirbimas | paper, polyethylene, package recycling

įvairūs | miscellaneous

kažko neįdėjome? parašykite į komentarus! | we’ve missed something? comment it!

patiko? galite mus paremti! – find it useful? we’re open for donations!

18 atsakymai į “Perdirbimas | Recycling”

 1. Briedis said

  http://www.delfi.lt/news/economy/business/article.php?id=12956608

  Perskaičiau – supykau. Kaip ten yra iš tiesų – ar ta pati įmonė kuri išveža visas šiūkšles yra įpareigota nemokamai išvežti ir rūšiuotas atliekas, ko pasekoje jie gali arba visai jų nevežti ir nėra už tai baudžiami. Kita vertus jei ir kas juos paragina tai ar jei neišsprendžia tos problemos viską suimdami “vienu vežimu“?

 2. ramūnas said

  bėda.. kai nėra apibrėžta, kas, ką ir kaip turi daryti bei nenumatyta kas už ką yra atsakingas – taip ir gaunasi tokia betvarkė. Ir tai yra VISUOTINĖ PROBLEMA. Su atsakomybe pas mus apskritai prastai. O šiaip čia gera “niša“ – jei kokia įmonė užsiimtu tokia kontrole, tai greit būtų tvarka, nes jautriausias žmogaus organas – piniginė. 🙂

 3. Ieva said

  Iškilo klausimas – kaip pas mus su tekstilės gaminių perdirbimu?
  Ar yra kur Lietuvoje priima? Googlinau – neaptikau. Nes va užsienyje esą galima priduoti visiškai sugadintus ir netinkamus labdarai/second-handams rūbus, kur jie perdirbami 🙂 aišku, ne visi.. bet vis šis tas.
  m?

 4. ramūnas said

  manau, dar toli iki to mums – geriau už carit’ą kol kas nesugalvosi…

 5. indre said

  na, zinote, mane labai nervina visos tos ekologines reklamos, kaip kad rusiuok atliekas. Na ir kas zmogau rusiuoji, rusiuoji jas, pora kartu nutempti iki stiklo ar popieriaus konteineriu – na ir kas, kai ateini kita karta jau su nutysusiomis rankomis, nes tie konteineriai per desimt minuciu nuo ten kur gyvenu, tai ziurek jau ir patys konteineriai yra dinge… taip ir likau stoveti su visais plastiko ir stiklo buteliais. Tai yra kam skatininti zmones rusiuoti, jei nera, kur deti tu isrusiuotu atlieku. Taigi si karta dingo stiklo, popieriaus ir plastiko konteineriai buve netoli Naugarduko ir Pylimo sankryzos. Gal kas gali patarti, kur yra dar like tokiu konteineriu ir apskritai, kodel ne daugiau tokiu konteineriu atsiranda, bet ir buve dingsta. Kur kreiptis jei noretume, jog prie musu namu stovetu tokie konteineriai.

 6. Gediminas said

  Š.m. gegužės 27-29 dienomis Lietuvos ekonominės plėtros agentūra organizuoja Lietuvos įmonių verslo misiją į Jončiopingą (Švedija), kurios metu vyks tarptautinė verslo kontaktų mugė “Bioenergy, Waste Management and Recycling” („Bioenergija, atliekų tvarkymas ir perdirbimas“), bus aplankoma specializuota paroda “Elmia Recycling” ir pasaulinė paroda “World Bioenergy 2008”

  Tarptautinė verslo kontaktų mugė „Bioenergija, atliekų tvarkymas ir perdirbimas“ – tai tikslinis renginys, kuriame kviečiamos dalyvauti įmonės, jau dirbančios ar dar planuojančios pradėti bei plėsti savo veiklą perspektyviuose atsinaujinančios energijos, šilumos tiekimo, aplinkosaugos ir atliekų tvarkymo sektoriuose. Pagrindinės sritys yra šios:

  Šilumos tiekimas ir saugojimas, katilinės ir šildymo katilai;
  Biomasės ir biokuro gamyba, su tuo susijusios technologijos ir įrengimai;

  Atliekų tvarkymas ir perdirbimas bei aplinkosauga;

  Konsultacijos ir inžineriniai sprendimai.

  Šio tarptautinio renginio metu galimybę susitikti turės šilumos tiekimo, biomasės ir biokuro gamybos, atliekų tvarkymo ir perdirbimo sektoriaus įmonės ir organizacijos iš daugiau kaip 25 valstybių: Austrijos, Belgijos, Bulgarijos, Portugalijos, Čekijos, Danijos, Suomijos, Prancūzijos, Vokietijos, Graikijos, Vengrijos, Airijos, Italijos, Olandijos, Norvegijos, Lenkijos, Slovakijos, Slovėnijos, Ispanijos, Švedijos, Jungtinės Karalystės, Kanados, Jungtinių Amerikos Valstijų ir kitų šalių. Planuojama, kad susitikimuose dalyvaus apie 100 įmonių, todėl Jūs turėsite puikią galimybę rasti potencialius verslo partnerius, pristatyti savo produktus ar paslaugas, rasti naujų pirkėjų, tiekėjų ir gamintojų. Vienas didžiausių pranašumų yra tas, kad susitiksite su įmonių atstovais, kurie jau yra suinteresuoti bendradarbiauti su įmonėmis Europoje, pasidalinti žiniomis ir patirtimi. Įmonės, norinčios dalyvauti kontaktų mugėje, bus registruojamos duomenų bazėje, kurios pagalba pasirinksite, su kuria iš užsiregistravusių užsienio ar Lietuvos įmonių pageidaujate susitikti, o prieš renginį gausite tikslią susitikimų programą su susitikimo laiku ir vieta.

  Verslo misijos metu, taip pat, aplankysime specializuotą parodą “Elmia Recycling”, skirtą atliekų tvarkymo ir perdirbimo sektoriaus įmonėms bei pasaulinę parodą “World Bioenergy 2008”, vykstančią kartą per du metus, skirtą atsinaujinančiai energijai ir aplinkosaugai, kuri pritraukia šios srities profesionalus, verslo ir mokslo atstovus iš viso pasaulio www1.elmia.se/recycling

  Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į projektų vadovą Gediminą Rickevičių, Lietuvos ekonominės plėtros agentūra, tel. (8-5) 2194317, el.p. gediminas.rickevicius@lda.lt.

  Detali informacija: <a href=“http://www.lda.lt/lt/NewsDetails.html?sp=l50000000000000175″ title=“Lietuvos ekonominės plėtros agentūros naujienos“

 7. Arūnas said

  Sveiki visi gamtos myletojai!!!

  Ar kas galetu man pasakyti, kur rasti kuo detalesnį atliekų ženklinimo sąrašą. Nes visgi norėtųsi tiksliai žinoti, kokias atliekas galima vel panaudoti perdirbti, o kokias reikia mest į bendrus konteinerius?

 8. Rūta said

  Sveiki!

  o gal kas žino, kur būtų galima “priduoti“ gyvsidabrio termometra?

 9. Kęstas said

  į stambiagabaričių atliekų aikšteles kurios yra kiekvienoj apskrity, tik su darbo laiku ir suradimu (nuorodom nepasirūpinta) gali būti sunkoka:)
  pvz Vilniuj:
  http://www.vsa.lt/lt/pages/view/?id=26

 10. Ramūnas said

  Kolegos, didžiausia problema Lietuvoje su atliekų rūšiavimu – informacijos trūkumas. Patalpinkite nuorodas su aprašymais kaip turi būti rūšiuojamos atliekos!

 11. Ramūnas said

  Dėl paramos: pražaidžiau 20 minučių, bandydamas atstatyti savo paypal paskyrą – nepavyko ir neleidžia daryti mokėjimo su ta pačia kortele. Įdėkite savo sąskaitą – pavedimą žymiai paprasčiau padaryti !

 12. dansex said

  geresniam atlieku tvarkymui ko gero nelemta atsirasti lt. dirbau sioje srityje dar nuo 1999 metu, kai gal tik 1 konteineris vilniuje stovejo atliekoms rusiuoti. kas pasikeite? konteineriu padaugejo bet ne tiek kad visiems uztektu. pati sistema ydinga. kam rusiuoti jei vis tiek siuksliavezej viskas sumaisoma i viena. butu paprasciau atskirti maisto nuo ne maisto atlieku ar pan. ir visiems butu lengviau nuo to, ir konteineriu maziau reiketu. o dabar gamtininkai rekia kad rusiuokti, nors nei salygu yra nei motyvacijos.

 13. ieva said

  Norėčiau paklausti, kur galima būtų perdirbti senas juostines kasetes ir CD diskus Vilniuje? Ar teikiamos tokias paslaugos apskritai?

 14. UAB “Kaunakiemis” NEMOKAMAI savo transportu surenka ir išveža nenaudojamą elektronikos įrangą (vaizdo ir garso techniką, kompiuterius…), buitinę techniką (šaldytuvus, skalbykles, smulkius buitinius prietaisus bei el.įrankius… )ar jų laužą.

  Įmonės dėka gyventojai ir įmonės gali ne tik atsikratyti nereikalingos technikos ar jos laužo, tačiau tuo pat metu be jokių savo investicijų turi galimybę prisidėti sprendžiant opias atliekų mažinimo ir aplinkosaugos problemas.

 15. Smalsu said

  Idomu man tiesiog kaip yra perdirbami kompaktiniai diskai, rasau referata apie kompaktiniu disku perdirbima ir informacijos nulis, o anglu kalbos zinios menkos tai labai sunkiai gaudau informacija. butu idomu suzinoti kaip viksta visa perdirbimo technologija 🙂

 16. Laura said


  gal galite paaiskinti ka reiskia ta B raide?

 17. Kristina said

  atlieku tvarkymas lietuvoje – rimtas klausimas, gyventojai turi stipriai per mažai informacijos.

 18. Ekologas said

  Nemokamas buitines technikos isvezimas isprende nemazai problemu su elektronikos atliekomis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: