EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Apie | About

[redaktoriaus žodis | editor’s note]

EKOblogas.info – tai pirmasis ekologinei tematikai skirtas nepriklausomas lietuviškas tinklaraštis, kurio tapatumas sietinas su šviesiai žalia aplinkosauga, pabrėžiančia technologijų, mokslo ir darnios plėtros svarbą sprendžiant ekologines problemas.

EKOblogas.info – is the first independent greenblog in Lithuania, which was inspired by bright green environmentalism, which bridges technology, science and sustainable development together as a possitive solutions for evironmental problems.

Šis tinklaraštis – tai visuomeninė, pilietinė ir nepriklausoma spontaninė skaitmeninė iniciatyva (arba eco-fluxus) natūraliai atsiradusi ekologiško gyvenimo būdo entuziastų tarpe, kurie yra neabejingi globalioms ekologinėms problemoms bei mielai linkę pasidalinti savo įžvalgomis, pastebėjimais bei informacija.

This weblog (a digital eco-fluxus) was set up in a grassroots fashion by ecological lifestyle enthusiasts who take seriously environmental problems and are pleased to share with own (green)envisions, experience, notes and useful information.

Manome, kad svarbios ekologinės temos ir alternatyvos nėra pakankamai nušviečiamos mūsų vietinėje žiniasklaidoje bei diskutuojamos visuomenėje.

We think that important ecological issues and alternatives aren’t covered sufficiently by our local mass media.

Mes esame įsitikinę, kad priemonės ir būdai kurti geresnę ateitį yra žinomi ir atrasti – tereikia juos kūrybingai susieti ir jais vadovautis kasdieniniame gyvenime. Tam mes turime visas sąlygas, galimybes ir norą.

We strongly agree that “the tools, models and ideas for building a better future lie all around us. That the motive, means and opportunity for profound positive change are already present” (as WorldChanging states) – we just need to creatively connect them, put the pieces together and bring to our everyday life.

EKOblogas.info – tai pozityvios, nepriklausomos ir darnios ekologinės minties internetinė platforma (intermedia). Mes tikime, kad Lietuva turi unikalią galimybę plėtoti ekologinį žemės ūkį, pereiti prie decentralizuotos atsinaujinančios energetikos (vėjo, saulės ir kt.), tuo pačiu skatinant šiuolaikines pažangias informacines bei biologines technologijas.

EKOblogas.info is also a web platform (intermedia) for positive, independent and sustainable ecological ideas. We believe that Lithuania has an unique potential to develop organic agriculture, transit to decentralized renewable energy sources (i.e. wind, solar etc.), and also capable to foster contemporary innovative information and biological technologies.

Tinklaraštyje publikuojami asmeniniai autorių pastebėjimai, yra sistematizuotos Lietuvoje prieinamos ekologinės produkcijos platinimo vietos bei paslaugos (skyriai “buitis”, “eko-maistas”, “perdibimas”) ir sukuriamas unikalus ekologiškos pilietinės žurnalistikos tinklas, pasižymintis didele informacijos skvarba.

EKOblogo misija paprasta: informuoti ir šviesti žmones apie naujausius ekologiškus produktus, technologines inovacijas bei tendencijas iš asmeninės perspektyvos ir patirties.

Mes vengiame neigiamos destruktyvios kritikos, jei problemai spręsti nėra teigiamų konstruktyvių alternatyvų (kam veltui eikvoti jūsų ir savo laiką?).

We don’t offer negative reviews and destructive critiques, if there are no positive constructive alternative solutions – why waste our and your time?

EKOblogo autoriai-savanoriai yra įvarių profesijų žmonės, tiesiogiai nesusiję su profesionalia aplinkosaugine veikla, tačiau juos vienija dėmesys ekologinėms problemoms, pozityvūs jų sprendimų būdai ir ekologinis sąmoningumas. Autoriai: Ramūnas (redaktorius), Kęstas, CandyCactus, Vytenis, Martynas, Justas ir kt.

The contributing authors are very distinct persons not involved in professional environmental activities, but who regard positive solutions to ecological problems, ecological awareness and ethical consumerism as important everyday issues. The authors: Ramūnas (editor), Kęstas, CandyCactus, Vytenis, Martynas, Justas

Autoriumi galite tapti ir Jūs! (rašykite trumpą motyvacinį laišką į ekoblogas[eta]gmail.com). Arba sukurkite savo “žaliąjį” tinklaraštį ir duokite apie tai žinią (įdėsime nuorodą). Mes įsitikinę, kad aktyvus “blog’inimas” yra turiningesnė ir naudingesnė laisvalaikio praleidimo forma bei hobis, nei pasyvus TV žiūrėjimas ar laikraščių skaitymas. Become the media!

Tikime, kad EKOblogas gali būti savotiškas katalizatorius ir tarpininkas tarp naujosios aplinkosaugos, mokslo, technologijos, darnios ekonomikos, verslo, žiniasklaidos bei atviros visuomenės.

We believe it will act as catalyst and mediator between new environmentalism, science, technology, sustainable economy and business, media and open society.

Atsakomybės apribojimas:

Visa pateikiama informacija yra informacinio ar edukacinio pobūdžio. Kiek įmanoma ji bus pateikiama su nuorodomis į originalius šaltinius (jei tokie yra). Visa svetainėje esanti informacija, įvertinimai ir jų apibendrinimai atspindi subjektyvią lankytojų bei autorių nuomonę ir turėtų būti vertinama kaip žodžio laisvės išraiška. Tinklapio ir derivatinių darbų funkcionavimas nėra finansuojamas jokių suinteresuotų trečiųjų šalių. Suteikiama galimybė savanoriškai paramai per PayPal sistemą.

EKOblog’as nepriklauso jokiai aplinkosauginei ar kitai organizacijai – tai bendraminčių bendravimo, aktualios informacijos kaupimo ir asmeninės nuomonės raiškos platforma/tinklas. EKOblog’o autoriai formaliai nepriklauso Lietuvos Žaliųjų judėjimui (jeigu nenurodyta kitaip).

Pateikiamos nuorodos, straipsniai, nuotraukos ar temos neatspindi (užslėptos) reklamos ar kitokių įsipareigojimų, siekimo pasipelnyti ar pan., jeigu nėra nurodyta kitaip. Mes nerašome atlygintinų užsakomųjų straipsnių, o jei kada nors tai įvyktų – tai bus nedvipramiškai įvardinta.

Šiame tinklapyje nėra renkama konfidenciali lankytojų informacija ir neperduodama trečioms šalims, išskyrus kiek to reikalauja puslapio administravimas WordPress.com sistemoje. Neprisiimama jokia atsakomybė dėl pateikiamos informacijos tikslumo ar tekste padarytų klaidų, tai pat kai kurių puslapyje esančių trečių šalių skydelių veiklos.

Autorių nuomonės yra asmeninės ir neatspindi esamos ar būsimos darbovietės (darbdavio) pozicijos. Tinklapyje skelbiami darbai ir informacija yra licencijuoti pagal Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike licencijos sąlygas. Prieš skelbiant tekstą spaudoje, būtina apie tai informuoti autorių ir įdėti nuorodą į EKOblogą.

Kviečiame diskutuoti, komentuoti ir užsiprenumeruoti mūsų blog’o naujienas RSS srautu.

N.B. Įžeidžiantys ar necenzūriniai žodžiai komentaruose nepageidautini ir bus keičiami į *** – taip bus lavinama vaizduotė pagal kiekvieno išprusimo lygį 🙂

We invite all to discuss, participate, comment and subscribe to our RSS feed (in lithuanian).

Kontaktai –> ekoblogas[eta]gmail.com <– For further contacts

Kopijuojant ar cituojant turinį būtina nurodyti nuorodą į EKO((b))logą.

ekoblogas.JPG

[informacija paskutinį kartą buvo redaguota 2008/03/24]

28 atsakymai į “Apie | About”

 1. siela said

  Man patinka, zinios orientuotos i geri, nors ir ne visos dziaugsmingos. Keep going.

 2. asta said

  Man paskutiniu metu iskilo klausimas apie elementus/baterijas – ju kenksminguma, galima perdirbima ir ju surinkima. Gal galit ideti info apie tai kas yra daroma Lietuvoje.

 3. ramūnas said

  dar vykodomas projektas “Rušiuok“ -ten nurodyta kur galima išmesti elementus. Vėliau manau sukursim atskirą skyrių apie rūšiavimą 🙂

 4. asta said

  Dekui, labai uz informacija:)

 5. ignieska said

  Oho, šauni iniciatyva 😉 Sveikinu. Gal kai kuriems internautams paskaičius šį blogą sąmoningumo lygis pakils. 🙂

 6. laura said

  ooo saunuolis ramunai.. tikrai gera iniciatyva… 🙂 as irgi uz tai, kad gelbeti pasauli. ir man irgi ne visvien, kas dedasi mano planetoje.. 🙂

 7. Tomas said

  Šaunuoliai!

 8. ekologiska laura :) said

  neseniai vienas toks panasus kaip Ramunas ekologiskas biciulis 🙂 atsiunte straipsniuka paskaityti, gal ir jums bus idomus kai kurie sokiruojantys skaiciai ir faktai is lietuvos ir pasaulio…

  http://zmuida.googlepages.com/Zdanovas_int3.doc

 9. Laura said

  kazkaip uzkabliavo vistik sis jusu blogas. Taigi emiau visur skaitinet ir pasidomet ir pasirodo ojoj kiek tokiu prijaucianciu zmogenu yra ant lietuvos.. va cia dar kokiu nuorodu susiradau.. daug kas ir pas jus jau ikelta kaip pastebejau…

  http://siberyah.googlepages.com/nuorodos

 10. Regina said

  Sveiki visi besilankantieji siame puslapyje,

  Vienam studiju darbui kaip tik darome tyrima apie ekologiskus produktus. Apacioje siunciu nuoroda i anketa:

  http://www.publika.lt/lt/apklausa-15-35e2d7eb32de3e4f953cca1b27ee4997.html

  Buciau dekinga, jei atsakytumete i klausimus bei sia nuoroda persiustumete kitiems geriems zmonems, kurie sutiktu dalyvauti apklausoje.

  Aciu is anksto!!!
  Regina

  p.s. Jei domina galutiniai tyrimo rezultatai, pries issiusdami anketa, paskutiniame jos puslapyje parasykite savo email’a.

 11. Živilė said

  Labai šauni iniciatyva! Norime vienytis! Mes tuoj išleisime vartojimo kultūros ugdymo medžiagos rinkinį mokyklai, kuris tikrai bus įdomus ir eiliniam vartotojui. Taigi, ar ateityje pirksime atsižvelgiant į prekės poveikį aplinkai ir kitų ir savo sveikatai, nuo šiol priklausys nuo mokytojų iniciatyvos. Daugiau informacijos mūsų internetiniame puslapyje.

 12. Živilė said

  Puslapio adresas http://www.vartojimokultura.lt

 13. Vita said

  Užtikau fainą puslapiuką, kažkuo priminė jūsiškes ekonaujienas, gal bus įdomu 😉

  http://www.treehugger.com/science_technology/

 14. ramūnas said

  aha, paskaitinėjam kartais – grandiozinis blog’as

 15. Giedrius said

  Šaunus puslapis, manau, kad atitinka pasakymą: “pradėk nuo savęs“ 🙂

 16. ale said

  HELLOOOOOOO, much I’m trying to develop a blog newspaper in which the articles are written by blogger WordPress (or to limit if you do not have time can I you myself when an article by your blog and they to your blog…).
  The blog newspaper was born with the intention to give greater visibility to your blog and the people who search the Web to find articles of greater quality in a single place (having regard to the thousands of blog born every day…). If you go exchange links with blog newspaper contact me as well. I thank you advance and to http://www.giornale.fm soon

 17. schoooler said

  Hi, i’m schoooler

  I’m new to the forum and just saying hello.

 18. Aš moku skaityti. Tai darau daug. Bet nuo to šiukšlių miškuose tik daugėja… Daugėja ir sukčių.

  Vienas nedidelis pavyzdys yra pačiame šiame Bloge.
  Pažiūrėkite į “draugų“ sąrašą… Matome “dviratis.lt“.
  Kodėl jis čia surašytas? Šio Blogo rašytojai puikiai žino, kad Lietuvos Dviratininkų Bendriją (LDB) 2007 metais užgrobė sukčiai. Tuo budu jie užgrobė ir “dviratis.lt“ bei “bicycle.lt“.
  Anie po dviračių priedanga siurbia valdišką pinigą, daro versliukus. Net vagiena prekiauja.
  … O kad labiau “blizgėtų“ sutempia į tą puslapį vis daugiau šiukšlių iš interneto ir vadina jas “dviračiais“. Jie tautai plauna smegenis. O šis blogas tam padeda. Visai kaip viename iš jūsų straipsnių.
  Oi kaip ekologiška! Jokios dviračių politikos tame puslapyje nėra. O svarbiausia naujiena visų Lietuvos dviratininkų – kaip Olandas aplankė jų parduotuvę.
  Ne viskas dviratis, kas dviračiu skamba.

  Apie tą šutvę daugiau skaityk čia:
  http://andrius.konferencijos.lt/LDB
  Ir aišku mano veiksmo dvasioje, padėk man veiksmu juos išvaikyti, kaip prašau čia:
  http://andrius.konferencijos.lt/kadaryti#LDB

  Mano pravardė yra pati dviratukas. Ir ką manytumėt? Ar kas nor daro nuorodą? Ar kas aptarinėja, kaip čia greičiau Andriuko įstatymus įpiršti valdžiai?
  Ne. Nes veikti nesmagu. Smagu pliurpti.

  Nesiryžtate jūs trinti iš draugų sukčių.
  Nesiryžtate į nuorodas įrašyti mane.
  Kam tie konfliktai?.. Kam tas principingumas?..
  Mes verčiau prieš atomines elektrines kovosime ir tam gausime valdiškus pinigus! – Kaip man kartą rašė viena ekologistė iš Vokietijos. Patogu – jachtoje paplaukioja, papliurpia, seminarą padaro… arba eko-pasirodymus miesteliuose…
  – Ekologinis klūbas, panašus į klubą Žvejonę.

  Beje, Žvejonė irgi jūsų sąrašuose. Už kokius nuopelnus? Kad jie valdiškus projektėlius rašinėjo popieriuje? Klubas yra? O ekologijos nėra. Kam tie konfliktai? Verčiau gamtą užasfaltuokime:
  http://andrius.konferencijos.lt/iskylos/kur.htm#niokojamas
  Tame rašinėlyje atpažinsite tariamus gamtininkus. Saulius Ružinskas dėl tos savo pražanos net neaiktelėjo (tuometinis LDB pirmininkas, ir Žvejonės vadovas).

 19. Yra dar blogiau:
  http://andrius.konferencijos.lt/kadaryti/polemika#Zalieji
  Čia rašau, kaip gerai jums žinomas asmuo (Ramūnas) šukauja apie Žaliuosius ir nežino ką daro.
  Žalieji tuo metu iš paskutiniųjų centų dirba. Stengiasi išgelbėti gamtą, apie kurią jūs čia kalbate.

  Apie tai kaip duoti centų tiems kas dirba rašau čia:
  http://andrius.konferencijos.lt/kadaryti#pinigais
  Ten gavėjų sąrašą kviečiu papildyti.

 20. Apie šiukšles ir pakuotę:
  http://andrius.konferencijos.lt/oficioz#atliekos

  Apie švietimą:
  http://andrius.konferencijos.lt/oficioz#vaikui draudziama
  Be jo visi pliurpalai apie orą liks oru.
  Priverskite mokyklas, universitetus apkabinėti mano ir savo įstatymais…

 21. Nesenai pagaliau prasimušiau iki valdininkų, ir priverčiau savo siūlymus dėl švietimo ir kitko iškabinti viešai. Galbūt net ir vykdys kada. Seniau jie žūtbūt į mane nuorodų neplatino. Apie tai čia:
  http://www.konferencijos.lt/pipermail/dviratis/2009/001210.html
  Ten rasite kur skelbti savo siūlymus valdžiai. Bet tegul jie būna konkretus.

  Kokius siūlymus? Tai ilga istorija. Mastyti juk daug reikia. Manau lengviausia pradėti nuo jau paruoštų ir sukramtytų minčių mano puslapiuose. Mažiausia darbo. Nieko daryti nereikia, gaišti laiko… Imi ir bruki… valdininkui.

  Kas nori, gali man rašyti ir siūlymus papildyti.

  Svarbiausias yra Andriuko Įstatymas čia:
  http://andrius.konferencijos.lt/istatymas
  Jis ne vienintelis išminties šaltinis. Siūlymų įvairių yra ir kituose puslapiuose.
  Paieškokite kas jums patiks ir brukite valdininkams, politikams.

  Štai pavyzdžiui siūlymai Savivaldybėi:
  http://andrius.konferencijos.lt/kadaryti#skundai
  Tinka ne vien Vilniui.
  Jie visi nutylėti ir net nuslėpti 2006 metais. Reiškia visa statybų ir automobilazmo Vilniuje plėtra neteisėta.
  Ar bent vienas iš jūsų patraukė dėl to Savivaldybę į teismą?

  Bijote… Nebijote tik pliurpti
  Kam tas principingumas?..
  Ramiau šiukšles rinkti miškuose, slėpti greičiau, kuopti po nevalom… Neduok dieve jas primėtęs chuliganas ant jų pats užlips!.. Jam į nosį tą šiukšlę brukti baisu
  Vieni šiukšlina… O visai kiti žmonės renka… Jie niekaip nesikerta… Niekaip chuliganų neįtakoja, neauklėja
  … Arba tiesiog lengviau “Blogus“ rašyti… Nieko nesprendžiančius ir nieko neraginančius veikti.

  Švaru ten kur nešiukšlinama.

 22. MTB said

  Puiki iniciatyva!

 23. Astanoir said

  ar galite parasyti ar turite informacijos apie naujus miestu projektus, kur bus diegiamos autstosios beatliekes technologijos, kur atlieku is esmes beveik nesusidarys?

 24. идеи для фотосессии беременной фотограф на крещение студийные фотосессии идеи фотосессия в москве. позы для двоих фотосессия семейные фото на природе сколько стоит фотосессия в москве фотосессия беременных с мужем и ребенком . фотосессия пары фотосессия беременных москва . фотостудии москвы новый год фотосессия фотосессии беременных в студии фотограф беременности нежная фотосессия идеи для фотосессии беременных дома

 25. фотосессия в студии позы позы для фото вдвоем новогодняя фотосессия спб фотосессия для беременных в студии в Москве. фотосессии для девушек позы для новогодней фотосессии в студии фото беременных с мужьями идеи для новогодней семейной фотосессии . профессиональные фото беременных фото позы для беременных . аксессуары для беременной фотосессии позы для фотосессии в парке профессиональные фотосессии зимой фотосессия в студии новый год фотостудия для беременных беременная фотосессия идеи

 26. Slavaror said

  Нужная собственнику выборка информации
  Детальное описание всех рабочих схем оптимизации Уплачиваемых Налогов

  белая оптимизация налогов
  Вся инфа о налоговыхи милицейских проверках, законное противодействие отжимам, наездам, рейдерам и прочим безобразиям

 27. Charlesmyday said

  hOur company offers weight loss products. Look at our health contributing site in case you want to look healthier. Our company provides a wide variety of non prescription drugs. Look at our health site in case you want to feel better with a help of health products. Our company offers herbal supplements. Visit our health contributing portal in case you want to strengthen your health. Our company offers a wide variety of non prescription drugs. Take a look at our health site in case you want to to feel healthier with a help generic supplements. Our company provides a wide variety of non prescription products. Look at our health site in case you want to look better with a help health products. Our company offers a wide variety of non prescription products. Look at our health site in case you want to look better with a help of health products.
  Our company offers weight loss products. Visit our health contributing site in case you want to feel better. Our company provides a wide variety of non prescription products. Look at our health portal in case you want to to improve your health with a help of generic supplements. Our company offers herb-based general health products. Visit our health contributing website in case you want to strengthen your health. Our company offers a wide variety of non prescription products. Visit our health website in case you want to strengthen your health with a help of health products. Our company provides a wide variety of non prescription products. Visit our health portal in case you want to feel better with a help of health products.

 28. DavidNal said

  gta online чит на деньги – купить приватный чит гта 5 онлайн, купить чит gta online

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: