EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Eko info centras || Ekobanga

Posted by pranesimas - 13 spalio, 2009

Kuriamas eko informacinis centras, kuris lokalizuosis prekybos centro  “Gedimino9“ 4-o aukšto erdvėse.
Egzistuoja du patys moderniausi ir sėkmingiausi modeliai, kaip sukurti įdomią organizaciją, įmonę, ar padaryti taip, kad socialinė aplinka būtų kuo patrauklesnė. Vienas modelis vadinamas inkubatorius/jungtis/veiklos centras (angl. The hub) – kur susirenka įvairiausi žmonės pagal išsilavinimą, profesiją, turimą darbą, interesus ir jie toje vietoje kartu dirba, mokosi, leidžią laiką, generuoja idėjų srautus. Jų ambicija – atrasti įkvepiančias idėjas, kurios padarytų pasaulį geresnį. Tai susitikimų, mokymosi, inovacijų, darbo ir poilsio vieta. Tokia vieta tampa bendrais namais žmonėms, turintiems daug skirtumų.
Kitas modelis vadinamas vietinės bendruomenės tinklas (angl.hyper local community network) – tai sistema, kuri sujungia žmones, gyvenančius tame pačiame rajone, ten dirbančius, ar tiesiog leidžiančius laiką. Jie turi savo vietą, kurioje nuolat susitinka, leidžia laiką kartu, organizuoja renginius, arba dalyvauja tuose, kurie vyksta.
Eko info centras bus kuriamas apjungiant šiuos du modelius. Tai taps idealia vieta susitikimams, laiko praleidimui, naujų idėjų vystymui ir įgyvendinimui. Dvi pagrindinės temos bus plėtojamos įgyvendinant šiuos modelius tai ekologija ir kūrybinės industrijos, kurios yra itin aktualios ir madingos dabartinėje visuomenėje.
Plėtojant šias temas jau atsirado daug partnerių norinčių prisijungti ir vystyti savo veiklas. Pagal tai numatomos tokios veiklos: seminarai, teatriniai užsiėmimai, arbatos ceremonijos, degustacijos, eko produktų pristatymai, eko auto pristatymai, įvairių šalių kultūrinės dienos.
Jau įsikėlė Užupio antikvariatas, kuris suformavo chill out erdve, kur galima ateiti, bendrauti, dalintis idejomis, ir kur greitai isikurs eko leidiniu biblioteka. Kita erdve, kuria pradedame formuoti su dizaineriais, architektais  tai prekybine/parodine erdve. Jau pradejo vykti eko teatro repeticijos, kurios bus kiekviena sestadieni. Taip pat spalio menesiui jau numatyti renginiai – tai Smaragdo miesto zongliravimo pamokele, Debeseliu muzikos ir dailes pamokele vaikuciams; tekstiles workshopas su Ekolaboratorija;  Gintaras kitaip paskaita; arbatos ceremonija, “Kvapu namu“ paskaita…. ir dar daug visokiu idomiu renginiu.
Draugaukite su mumis facebooke: Eko Banga ir skaitykite www.ekobanga.blogas.lt , taip suzinosite visas naujienas.

2 atsakymai į “Eko info centras || Ekobanga”

  1. nuostabi iniciatyva :)lauksiu naujos informacijos apie artimiausius renginius. sėkmės!

  2. Treniruote said

    Supper idėja!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: