EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

gyva.lt – nauja iniciatyva ekologinio švietimo srityje

Posted by linaskranauskas - 23 rugpjūčio, 2009

Š.m. rugpjūčio 3d. pradėjo veikti naujas tinklapis, skirtas populiarinti aplinkai draugiškesnį gyvenimo būdą, socialiai atsakingą verslą ir darnų vystymąsi Lietuvoje, www.gyva.lt .

Iniciatyva remiasi Indrės Kleinaitės esė „Gyva Lietuva“, kurią Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje pripažino „žaliausia Lietuvos vizija“ politinio savaitraščio “Atgimimas” konkurso “Padovanok Lietuvai viziją“ metu 2007 metais. Vizija yra pagrįsta ekologine žemdirbyste, švaria gamyba, darnia architektūra, alternatyvia energetika, socialiai atsakingu verslu ir biomimikrijos mokslu.

„Hamletas kėlė klausimą „būti ar nebūti?“. Mes keliame klausimą „kaip būti?“ Kaip būti, gyventi ir veikti, kad nepažeistume gyvybinių procesų žemėje, kad nepažeistume Žemės, kaip vientiso gyvo organizmo, sugebėjimo mumis pasirūpinti? Šiandien akivaizdu, jog modernus gyvenimo būdas yra žalingas gamtai, žalingas žmogui ir neužtikrina ilgalaikės ekonominės gerovės bei socialinio teisingumo, – teigia viena iš iniciatyvos bendraautorių Indrė Kleinaitė. – Jei šioje žemėje kažkas pasikeis, tai permainos prasidės nuo mažų kasdienio gyvenimo būdo pokyčių. Mums reikia keistis. Mums reikia keistis visiems kartu. Pasaulis keičiasi, kai keičiamės mes“.

Tinklapyje rasite Indrės Kleinaitės, kuri buvo nominuota “Lietuvos Metų Moteris 2008″ rinkimuose Metų Iniciatyvos kategorijoje už iniciatyvą „kurti žalią ir darnią Lietuvą“, straipsnių, kurių dauguma buvo spausdinti politiniame savaitraštyje “Atgimimas“ 2004-2009 m. Daugiausia straipsnių yra ekonomikos, atsakingo vartojimo, klimato kaitos, kultūros, natūralios gyvensenos ir sveikatos temomis.

Iniciatyva taip pat pristato gyva ženklą, kuris vienija ekologiškus sertifikuotus ir aplinkai draugiškus produktus ir daiktus, kurių reikia žmogui, kad palaikyti prasmingą buvimą šioje Žemėje. Šiuo metu gyva ženklu yra pažymėti Clearspring ekologiški ir natūralūs maisto produktai, kuriais yra prekiaujama Lietuvoje, ir kurie yra sertifikuoti Soil Association organizacijos Didžiojoje Britanijoje.

Daugiau informacijos: www.gyva.lt

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: