EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Ekolaboratorijoje atliekos prisikels naujam gyvenimui

Posted by pranesimas birželio 16, 2009

Tai įrodys Eko laboratorijos bandymų dalyviai, kurie gamins naujus, funkcionalius ir gražius daiktus iš panaudotų medžiagų – plastiko, metalo, kartono ir kitų. Juk unikaliosios, daugiau į meno kūrinį panašios FREITAG rankinės taip pat gaminamos iš atliekų – gal tai bus inspiracija lietuvaičiams? Eko laboratorijos bandymus pristato Britų tarybos inicijuoto, visos Europos mastu vykdomo projekto „Iššūkis Europai“ dalyviai.


Eko laboratorija – tai atviras projektas, prie kurio kviečiami prisijungti žmonės, kurie neabejingi savo aplinkai, yra dirbę arba norėtų pabandyti kūrybiškai padirbėti su neįprastomis medžiagomis, išmokti sukurti naujus daiktus iš senų medžiagų. Norintys dalyvauti dirbtuvėse kviečiami registruotis iki birželio 30 dienos.

„Mokslininkai tvirtina, kad klimato kaitą gali sustabdyti tik viena – dabartinė – karta. Tai yra, mes patys. Savo pavyzdžiu norime parodyti, kaip galima kūrybiškai mažinti vartojimą, savo ruožtu mažiau kenkiant aplinkai, – sakė projekto „Iššūkis Europai“ dalyvė, Eko laboratorijos dalyvė Rasa Alkauskaitė. – Puiku, jei prie mūsų prisijungs kūrėjai, jau dirbęs su antrinėmis žaliavomis, tačiau džiaugsimės ir tais, kurie kol kas nėra to išbandę, bet mato kūrybinę žaliavą daiktuose, kuriuos dauguma išmeta į šiukšlyną.“

Dirbtuvėse sulūžę skėčiai, atitarnavusių skalbimo mašinų būgnai, panaudoti reklaminiai tentai ir daugelis kitų „atliekų“, užuot keliavę į sąvartyną, įgaus naują pavidalą. Eko laboratorijos bandymai vyks Vilniuje liepos mėnesį. Joms vadovaus menininkai, turintys darbo su „atliekomis“ patirties. Darbo rezultatus galima bus stebėti projekto interneto svetainėje www.ekolaboratorija.lt ir naujienų portalo Delfi svetainėje.

Savo pavyzdžiu projekto rengėjai tikisi įkvėpti daugelį apsidairyti ir, užuoti atsikračius atitarnavusių, nenaudojamų daiktų ir pirkus naujus, suteikti daiktams ir medžiagoms antrąjį gyvenimą. Bus publikuojamos instrukcijos, kaip pačiam namų sąlygomis pasigaminti naujus daiktus iš senų medžiagų.

Norintys dalyvauti dirbtuvėse turėtų registruotis el.pašto adresu info@ekolaboratorija.lt iki birželio 30 dienos. Registracijos anketas, kurios bus atsiųstos elektroniniu paštu, užpildžiusieji bus informuoti, ar jie kviečiami dalyvauti dirbtuvės.

Eko laboratorijos bandymus organizuoja ekologinis meninis pilietinės iniciatyvos projektas „Eko laboratorija“, kurio tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į klimato kaitos problemą, skatinti vartojimo mažinimą, antrinį daiktų ir medžiagų panaudojimą bei atliekų rūšiavimą.

Eko laboratorija – tai Britų tarybos projekto „Iššūkis Europai“ dalis. “Iššūkis Europai” siekia parodyti, kad aktyvūs žmonės, tiesiogiai nesusiję su aplinkosauga, gali pasiūlyti šviežių ir stiprių idėjų, kurios pakeis blogėjančią klimato kaitos situaciją. Mokslininkai teigia, kad jau po vienos kartos žmonija susidurs su klimato kaitos pasekmėmis, kurios gali būti pragaištingos.


Reklama

2 atsakymai to “Ekolaboratorijoje atliekos prisikels naujam gyvenimui”

  1. MTB said

    Graži idėja, idomu ar pavyko įgyvendinti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: