EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Ar tu turi savo siuvėją?

Posted by Vytenis balandžio 8, 2009

Aš dar pamenat tuos laikus kai mokėti moteriai siūti buvo taip pat svarbu kaip vyrui taisyti mašiną. O ir šiaip amato žmonės buvo labai gerbiami. Laikai pasikeitė, dabar lyg ir bando ( o gal jau reiktų sakyt bandė?) mums įteigti kad viską galima nusipirkt. Rūbą reikia pirkti parduotuvėje ir tik naują – skudurynai juk nelygis. Mašina reikia važinėti tik nauja, o kai pradeda gesti ja kuo greičiau atsikratyti ir vėl važinėti nauja. Telefonai ar garso aparatūra juk yra kaip ir negendanti, o jei kas jau atsitiko reiškia tuoj pradės viskas gesti ir reikia kuo greičiau pirkti naują. O aš gi manau priešingai. Todėl pareklamuosiu keletą gerų žmonių kurie man gyvenime yra padėję.

Siuvėja. Viskas prasidėjo nuo turistinio inventoriaus. Prieš kokius 10 metų atgal Lietuvoje buvo neįmanoma gauti ko nors specifiško reikalingo kalnų ar šiaurės kelionėms. Bachilai, pirštinės, maistmaišiai net ir striukės kuprinės ar miegmaišiai būdavo pačių siūti. Kadangi šis amatas man „neprilipo“ teko susirasti kas padėtų. Ilgianiui namiškių tapo nepatogu prašyti tokios labdaros, tad susiradau profesionalę pagalbininkę. Nuo turistinio inventoriaus palaipsniui perėjom ir prie „civilinių“ daiktų. Keletą metų atgal striukę pirkau „dolerinėje“, firma žinoma, stovis puikus, tačiau buvęs šeimininkas šiek tiek stambesnis už mane – ir ją susiaurino siuvėja. Po trijų sezonų žieminio palto pamušalas sudilo – adatos meistrė įsiuvo kitą, beliko tik išvalyt ir paltukas kaip naujas. Taigi rekomenduoju – siuvėja Zita, gyvena Vilniuje, tel 8652 11756

Mašinų meisteris. Turbūt yra tekę pakliūti į situaciją kai autoserviso vadybininkas norėdamas pabrėžti kodėl pas juos tiek mokėti metą nenugalimą argumentą – čia jum ne garažas. Ir visai nesvarbu kad ten už durų dirba tie kas dar vakar buvo bedarbis, o rytoj bus statybininkas. O aš norėčiau papasakoti, kad Širvintose yra toks garažėlis, kuriam mašinas taiso Valdas. Apie savo reikalą žmogus tikrai išmano, tačiau labiausiai juo žaviuosi dėl kiek antraeilių dalykų. Pas jį važiuoja pusė Širvintų ( ten visi vieni kitus pažįsta), patys taisytis. Valdui gi negaila – ir patars ir įrankį paskolins. Jei man buityje ką nors prireikia suvirinti vėl važiuoju pas Valdą. O dabar apie reikalą – padangų keitimas čia kainuoja apie 50lt, kas be ko užsiima ir rimtesniais dalykais – varikliais, važiuokle. Jis taip pat puikus dujinės įrangos montuotojas ir žinovas. Tačiau apsisprendusius čia taisyti savo motorizuotas vežėčias norėčiau perspėti, kad terminai yra reikalas gana sąlyginis. Laukiantis greta pažįstamas (kitokie čia nevažiuoja) bus visada svarbesnis už kažkokį įrašą su terminu tepaluotame sąsiuvinyje, todėl vis tik rekomenduočiau dalyvauti savo transporto taisyme. Kaip pridėtines vertes ką dar galima nuveikti nuvažiavus į Širvintas reiktų paminėti normalų 25 m plaukimo baseiną už 8 lt, kuris dažnai būna pustuštis bei puikias apylinkes. Valdo telefonas 8687 59311.

Naujausias mano atradimas – Molėtų radijo meistrai. Neseniai pirkau „importinę“ garso aparatūrą iš Rietavo auto „turgės“. Daiktai geri – Denon firma, bet seni. CD grotuvas tiek pragrojęs, kad iš senumo ėmė diskus valgyti, o radijo tiuneris niekaip negalėjo susitaikyti su mano kaimietiškais įtampos nukritimais įsijungiant šaldytuvui ar kitam galingesniam įrenginiui. Uošvis parekomendavo, kad Molėtuose dirba nagingi radijo meistreliai. Iš tikrųjų jie neseniai mano abu daiktus pakėlė naujam gyvenimui. Daug aš jų dar negirsiu, pažiūrėsim kaip gros vėliau. Tačiau vienas faktas, kad pinigus paėmė tik už detales, o už darbus paprašė atnešti tada, kai įsitikinsiu kad viskas veiks – paskatino juos parekomenduoti. Į Molėtų radijo taisyklą galima paskambinti numeriais 8612 52041, 8676 01334.

 Manyčiau, kad tie kuriuos čia paminėjau – tik pavyzdys tų tikrųjų amatininkų, jų tikrai esama ir daugiau… Galite nepasikuklinti – išduoti juos.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: