EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

“Tau visada padės policija“ | 02

Posted by ramūnas - 9 rugsėjo, 2008

“Lietuva tokia šalis, kur gyvena…“ agresyvūs policininkai. Prieš metus Vilniaus policininkai “pakavo“ dviratininkus, dabar – ekologiškus ūkininkus. Sekmadieninis incidentas prie Cafe de Paris jau plačiai nuaidėjo žiniasklaidoje ir pasiekė seimo tribūnas.

Kaip pasakoja įvykio liudininkas, “Viva Sol“ asociacijos pirmininkas, rugsėjo 7 dieną (sekmadienį), jau antri metai iš eilės, vyko sūrių gamintojų ir valgytojų asociacijos „Viva Sol“ degustacijos ir mugė. Vienas iš renginio dalyvių, ekologiškų daržovių augintojas iš Biržų,  gatvėje, tačiau kavinės teritorijoje,  pardavinėjo likusias nuo užsakymų savo užaugintas daržoves.  Pačioje renginio pabaigoje, 13val.  prie jo prisistatė du policijos pareigūnai ir pareikalavo leidimo prekybai viešoje vietoje. Akivaizdu, kad tokio leidimo ūkininkas neturėjo ir nukreipė pareigūnus pas renginio organizatorių. Prisistačius asociacijos Viva Sol pirmininkui ir prašius paaiškinti kokių pretenzijų turi policijos pareigūnai,  vienas iš pareigūnų prisistatė respublikos prezidentu Valdu Adamkumi, ir šaipydamasis vis toliau reikalavo leidimo iš ūkininko.  Pareigūnai paėmę jo asmens dokumentus pareiškė, kad jį sulaiko ir liepė jam sėsti į  policijos mašiną, kad vyktų į komisariatą. Grupė gamintojų ir kiti renginyje dalyvavę žmonės pareiškė protestą dėl nesuprantamo policijos elgesio ir pageidavo kartu vykti į policijos komisariatą, kadangi tai bendras renginys ir ne vienas ūkininkas gali duoti paaiškinimus. Policijos pareigūnai jėga bandė įsodinti ūkininką į automašiną, tačiau dalyviams pastojus kelią, policijos pareigūnai  pasikvietė dar vieną ekipažą į pagalbą ir jėga du dalyvius įsodino į skirtingas automašinas.

Areštinėje suimtieji buvo laikyti tris valandas. Ūkininkas kaltinamas pažeidęs prekybos viešoje vietoje taisykles  pakviestas į Vilniaus trečiajį policijos komisariatą rugsėjo 10 dienai), asociacijos primininkui pareikšti kaltinimai nepaklusimu policijos pareigūnui ir pakviestas į Vilniaus m. 3 aplylinkės teismą šių metų rugsėjo 24 dieną.

“Koridoriuje pamatęs mane sulaikiusį pareigūną paprašiau patikslinti ar jis tikrai Valdas Adamkus, ir tik primygtinai reikalaujant prisistatė, kad yra vyresnysis patrulis Biškovskij  (jei gerai nugirdau..)“, sako nukentėjęs.

“02-02-02-911-911, jų klauso kiekvienas…“

Man atrodo, aš tą “Byškovskij“ pažįstu – tai prototipinis A.Burgges personažas “Bukas“ iš “Prisukamo apelsino“.

Tikiuosi, kad tokie “bukai“ kryžiaus ordino negaus (jau yra apskųsti už įgaliojimų viršijimą ir smurtą), ir bus pašalinti iš pareigų. Su trenksmu kaip šampano kamštis… Gaila tik ūkininko, iš kurio jau kelinti metai perkame pačias skaniausias ekologiškas daržoves…

5 atsakymai į ““Tau visada padės policija“ | 02”

 1. shiny said

  Labai nesąmoninga situacija tikrai. Policininkai tikrai neturėjo teisės taip elgtis. Bet kaip visada – jaučiasi drąsūs kai kabinėjasi prie negalinčių apsigint. O tikrų nusikaltelių negaudo

 2. RB said

  Nu, čia geras. Ten gi normali chebra su gerais produktais susirenka.

 3. ramūnas said

  >
  UŽ santykių ekologiją! Užupio turgus skiriamas Paryžiaus kavinės
  solidaraus turgelio incidentui spręsti.

  Rytoj 18 val. Užupio ekologiškų kultūrų turgaus metu asociacija Viva
  Sol ir Užupio turgaus organizatoriai kviečia visus atviram disputui.
  Akcijos “Valgytojai nori sveiko, šviežio ir skanaus maisto“ tikslas
  pradėti siekti, kad smulkus ūkininkas galėtų tiesiogiai prekiauti savo
  produkcija mieste, be per didelių biurokratybių. Atsižvelgdami į
  sekmadienio įvykius prie Paryžiaus kavinės, kur solidaraus turgelio
  ūkininkai, prekiaujanys ir Užupio turguje, buvo grubiai sulaikyti
  policijos, kviečiame bendruomenę – valgytojus, ūkininkus,
  prekybininkus, savivaldos atstovus, žiniasklaidą – disputui dėl
  ūkininkų turgelių legalizavimo viešosiose miesto erdvėse (aikštėse,
  gatvėse ir uždarosiose patalpose).

 4. Dievas said

  JO, SU TOKIAIS adamkais geriau reikalu neturet, isvartys kaip nori, kiek as turejau reikalu, jau pasimokiau, gali sumusti, supurksti i akis duju ir dar apkaltinti kad budamas aklas nuo duju sumusei, sudauzsei dar vitrina kokia ir tt. nieko neirodysi ir dar teks baudele simboliskai apie 200lt susimoket. gerai dirba mentai, tiesiog nuostabu.

 5. aistis said

  Bananų respublika, ką čia daugiau pridursi. Mentai pripažįsta tik bananus – kitiem vaisiam/daržovėm jie deda baną. Nepykim ant jų. 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: