EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Ekologiškas elektrinis miesto transportas Lietuvoje

Posted by ramūnas rugpjūčio 24, 2008

Vis daugiau Lietuvos gyventojų atsisako benzinu, dyzelinu ir dujomis varomų automobilių. Kasdieną į miestų gatves išvažiuoja vis daugiau elektra varomų automobilių bei dviračių. Aplinkos apsaugos ministerijos duomenimis oras miestuose tapo 80% švaresnis nei prieš penkeris metus kai kiekviena Lietuvos šeima vidutiniškai turėjo po tris naftos produktais varomus automobilius. Dabar Vilnius pagal dviračių srautus gatvėse yra vadinamas antruoju Amsterdamu. Novatoriškas idėjas prieš keletą metų pradėjusios skleisti elektriniu transportu prekiaujančios įmonės šiuo metų parduoda daugiau produkcijos nei žinomų markių automobilių gamintojai. Tokiais tempais kylanti ekologiška kultūra teikia vilčių išvengti nemalonių globalinio atšilimo pasėkmių (via).

Tokia yra pirmosios ekologiško transporto priemonėmis – elektromobiliais ir elektromotoroleriaisprekiaujančios įmonės šalyje vizija. Ir jau greitai tiems, kurie metų metus stabdė ekologiško transporto atsiradimą rinkoje, jie žada pasiūlyti kilpą iš benzino šlango:

Kiekvieną dieną kylančios kuro kainos turi gerąją pusę. Žmonės iš ekonominių sumetimų ima ieškoti galimybės judėti naudojant atsinaujinančios energijos šaltinius. Elektrinis miesto transportas, kurį pristatome šiame tinklapyje – tai pirmas žingsnis į ateitį, kurioje nebus išmetamųjų dujų smogo mūsų miestuose ir žmogus gyvens suvokdamas, kad jis ir jo aplinka yra vienas ir tas pats (via).

Daugiausiai kaina įtakojama baterijos – švino-rūgšties tarnauja trumpiau, ilgiau kraunamos ir yra pigesnės nei ličio-jonų. Skiriasi ir kilometražas, svoris, maksimalus greitis. Nors kol kas galima įsigyti (užsakyti) kinietiškos gamybos produktus (ką patys ir pripažįsta atstovai), neužilgo turėtų atsirasti italų ir prancūzų gamintojų. Mano gi favoritas yra slovėnų EskuterVespos elektrinis analogas, kurio puslapis dabar deja.. nulaužtas.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: