EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Dviračiu…automagistrale!

Posted by Vytenis birželio 27, 2008

 

KET 110.2.  punktas draudžia  dviračiu važiuoti automagistralėmis (išskyrus nuo važiuojamosios dalies atskirtus ir ženklais pažymėtus dviračių takus);

Neseniai po ilgokos pertraukos vėl kaip kadais pasižergiau dviratį ir numyniau į darbą. Nebeiškenčiau stebėti iš savo skardinės tupyklėlės į bičiulius lekiančius su vėju. Tačiau dabar jau tenka minti (nors ir ne kasdiena) apie 40 km į vieną pusę, iš jų virš 20 Vilnius – Panevėžys greitkeliu. Turiu pripažinti, kad šie kilometrai vieni saugiausių  ir maloniausių visame maršrute. Kelias lygus, vaizdai gražūs, o mašinos nors ir greitai, bet pakankamai toli lekia.Vienintelė smulkmena – tai nelegalu!

Kadangi daug ir įvairiais būdais važinėju šiuo keliu, manau galėsiu ne tik iš dviratininko bet ir iš vairuotojo varpinės pažvelgti į  visus argumentus apie dviračių eismą magistralės šalikėliu:

 

 

 

ü  Magistralėje  atribota ištisine linija driekiasi 2,5 metrų pločio juosta kuria niekas nevažinėja. Tačiau eiliniam užmiesčio  kelyje ribos tarp to kas skirta dviračiams ir to kas automobiliams visiškai neaiškios.

ü  Magistralėje eismas vienkryptis. Užmiesčio kelyje tikrai nėra jauku vairuoti, kai dviračio lenkimo metu  tenka susitikti su  kita kryptimi atvažiuojančia mašina.

ü  Magistralėje matosi  toli, tad nepasitaiko  „siurprizo“, kai išlėkęs už kalniuko ar posūkio pamatai dviratininką beveik viduriu kelio minantį.

 

 

 

 

Problemos aiškios, belieka siūlyti ką daryti:

1 Pakeisti kelių ėsimo taisyklių 110.2 punktą  ir leisti važiuoti dviračiu magistralėse, jei pagalbinė juosta ne siauresnė kaip 1,5 m.

2  Magistralėse netoli didžiųjų miestų pagalbinėje juostą atskirti  nuo važiuojamosios dalies žymekliais, palikti  metro saugumo juostą, o jos krašte pažymėti dviračių taką.

Man priimtinesnis antras variantas. Šias idėjas mielai dovanoju dviratininkų bendrijai ar kokiai kitai visuomeninei arba valstybinei organizacijai, kaip pagrindą projektui apie galimybę pigiai ir greitai nutiesti kokybiškų dviračių kelių. Bedygstant namams prie Ukmergės magistralės iki pat Maišiagalos, o prie įvažiavimo į  Vilnių kuriantis biurų kvartalams, tokia dviračių alternatyvi magistralė greitai taps būtinybė.

 

 

Reklama

3 atsakymai to “Dviračiu…automagistrale!”

 1. shiny said

  daugoka! tai kiek gi užtrunka tokį atstumą įveikt?
  aš jau po 10 km gerokai pailsus būnu, o čia.. ((:

 2. vytenisd said

  Jei tiksliai iki darbo 36 km, minu apie 1,5 val. Darbe turiu dušą ir kitus rūbus.Tai darau 1-2 kartus per savaite. Greitai man surinks naują dviratuką, tada bus dar geriau….

 3. Laura said

  I dviraciu tema truputi: atradau sestadieni North Sea Cycle Route http://www.northsea-cycle.com/. Nezinojau apie tokia anksciau. O ir paciai daznai tenka buti prie Siaures juros, taigi ir savaitgali, del blogu oro salygu uzstrigus Stavangerio (Norvegija) mieste, griebiau is viesbucio dvirati ir pariedejau pora val. aplinkiniais kaimais, tai ir susipazinau su irengtais informaciniais stendais. Smagu butu kada pravaziuoti visa. Bet visgi 6000 km 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: