EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Ekologiškų kultūrų turgus Užupyje

Posted by ramūnas birželio 26, 2008

Šiandien (ketvirtadienį) Vilniuje, Tymo kvartalo paviljonuose nuo 17 iki 20 val. šurmuliavo Užupio ekologiškų kulturų turgus.

Kad ir pavėluotai, publikuoju organizatorių atsiųstą pranešimą:

Vienas idėjos iniciatorių, Užupio informacijos ministras Vytautas Ratkevičius teigia, kad ekologiškų produktų turgus nuo kitų pirmiausia išsiskirs savo dvasia.
„Ekologiškų kultūrų turgaus idėja skirta gyvenimo kokybės gerinimui, bet ne komercijai. Čia vyks ekologiškų produktų degustacijos, pardavimas, kūrensis „Dvieju kibirų samovaras“, budinantis šiltus jausmus ir gerą nuotaiką, bus surengta labdaringa vakarienė, koncertuos dūdų orkestrelis“, – teigė V. Ratkevičius.
„Mūsų tikslas bendromis jegomis sukurti bendruomenės turgų, į kurį susirinktų norintys gyventi sveikai ir atvirai. Tai būtų kartu ir surinkimo vieta ir šventė, kurioje būtų parduodami, degustuojami ekologiški produktai, kur ateinama susipažinti ir pažinti, pabendrauti, pasiklausyti muzikos, pasakos, spektaklio, pasidžiaugti, kad gyvename kartu“, – sakė Užupio informacijos ministras.
Tai bus mažas gero maisto ir kultūros festivalis. „Juk tikroji ekologija, tai ne tik sveikas maistas, bet ir gera nuotaika, pozityvus bendravimas, emocijos, artimo pažinimas“, – teigė V. Ratkevičius.
Ekologiškų produktų turgaus iniciatyva jau susidomėjo ir privačios bendrovės. Čia susirinks „SOLturgelio“ iš Cafe de Paris gamintojai. Tokią mintį palaiko ir bendrovės „AIM group“ direktorius Paulius Staškus, kuris pažadėjo pritraukti dar daugiau ūkininkų, auginančių ekologiškus produktus.
„Mūsų bendrovė bendradarbiauja su daugeliu šalies žemdirbių, kurie galėtų pateikti ne tik ekologiškai užaugintų daržovių, vaisių, uogų, bet ir įvairiausių prieskonių, vaistažolių. Tokių produktų paklausa Lietuvoje auga, tačiau parduotuvėse sunku rasti ekologiškos įvairovės už prieinamą kainą“, – teigė „AIM group“ vadovas P. Staškus.

Tikimasi, kad turgelis šurmuliuos kas antrą, o vėliau gal ir kiekvieną ketvirtadienį.

Apsilankėme ten ir mes su šeimyna, atvažiavę tiesiai iš Pervalkos… Radome eilėse stovinčią žmonių minią – paklausa didesnė nei pasiūla – keli sūrių gamintojai, naminė duona, žolelių arbata iš “samovoro“ ir braškės. Tiesa, dar ir miesto meras reikalaujantis “smetonos“ iš braškių pardavėjo..:)

Ko stovite eilėse?, klausė praeiviai. DUONOOOS, pasigirsdavo atsakymas… Kaip per karą???, nusistebėdavo.

Kas tai yra ekologiškos braškės?, užklausiau pardavėjo, kadangi pasigedau žymėjimo. Ekologiškos tai sertifikuotos, bet šitos nėra ekologiškos – jos iš tausojančio ūkio, kur trąšų ir kt. medžiagų naudojama minimaliai, nieko neslėpdamas atsakė augintojas. O braškės tikrai skanios…

Smagu, kad kilo mintis ne tik panaudoti beveik nenaudojamus Tymo kvartalo prekystalius, bet ir gal būt pradėti gera tradicija tapsiantį turgelį. Na, gal pilnai ekologišku jis ir netaps (sūrių pardavėjas skelbėsi, kad kai Varėnoje užderės grybai, atvešim ir jų…), bet vietinių ir lokaliu gėrybių bei visuomenine susibūrimų vieta tai turėtų tapti.
Kas susidomėjote – daugiau informacijos:

Užupietė Eglė Januškevičiūtė 862046510

UŽ Sheriff’as Vytautas Ratkevičius 861060880

El.p. uzturgus@gmail.com

Reklama

7 atsakymai to “Ekologiškų kultūrų turgus Užupyje”

 1. Egle said

  Ačiū Ramūnai už žinutę, pastebėsiu, kad iš tiesų nebūsim griežtai ekologiški (kaip tai suprantama turint minty sertifikatus ir pan.), bet stengsimės būti griežti kokybei, rinksime švarius, natūralius, gerus ir už savo produktą atsakančius gamintojus. Mūsų tikslas matyt būtų kaip R.Lileikis (Užupio prezidentas) svajoja – DŽIAZO turgus, kur suvažiuoja sveikas, šviežas, tikras maistas, muzika, kaimynai, teatras, vaikai, kur vyksta tiek kiek leidžia kiekvieno galimybės improvizuoti:))
  prašau visų tausojančiai ir sveikai auginančių/gaminančių ar turinčių kontaktų patikimų gamintojų, kurie pageidautina būtų ne per toliausiai Vilniaus (50-100 km atstumu), parašykite mums el.p. uzturgus@gmail.com, nes labiausiai šiuo vasaros darbymečio metu turgeliui aktualūs jie:) o taip pat ieškome kultūros „produktų gamintojų“ – muzikantų, aktorių, kitų meno rūšių atstovų, norinčių turgeliuose pristatyti savo kūrybą. Tai gali buti profesionalai ar mėgėjai, ieškantys scenos eksperimetui, generalinei repeticijai ar profesionaliam pasirodymui.
  laukime visų po 2 sav. – liepos 10, nuo 17 val.
  egle

 2. giruoklis said

  Vilniuje bus skatinama prekyba žemdirbių produkcija
  http://www.vilnius.lt/newvilniusweb/index.php/101/?itemID=87170

  Vilniaus miesto meras Juozas Imbrasas ir Žemės ūkio rūmų pirmininkas Bronius Markauskas sutarė koordinuoti veiksmus skatinant ūkininkų produkcijos prekybą Vilniaus mieste. „Manau kad daugelis vilniečių norėtų pirkti ekologiškus žemės ūkio produktus tiesiai iš gamintojo rankų“,- sako J.Imbrasas.

  Tai, kad paklausa natūraliai žemės ūkio produkcijai yra parodė ir prieš dvi dienas Tymo kvartale šurmuliavęs ekologiškų produktų turgus. „Prie kaimiškos duonos ir sūrių stovėjo žmonių eilės, – sakė turguje lankęsis meras. – Parduotuvėse perkamas pienas, duona, daržovės ir kiti maisto produktai nei iš tolo neprilygsta žemdirbių produkcijai“.
  Planuojama, kad Tymo ekologiškų produktų turgelis veiks kas antrą, o laikui bėgant – ir kiekvieną ketvirtadienį. VšĮ „Tatulos programa“ nuo ateinančio rudens taip pat numato Tymo kvartale organizuoti ir ekologiškų produktų muges. Vilniaus miesto meras J.Imbrasas kartu su Žemės ūkio rūmais planuoja plėsti tokių turgelių skaičių sostinėje ir kurti panašias tradicijas kituose Vilniaus rajonuose.

 3. stepa said

  valio valio valio!

 4. Egle said

  Mažasis gero maisto ir kultūros festivalis tęsiasi. Šį ketvirtadienį liepos 24 d. 17 – 20 val. Užupio turgus pasiūlys ne tik šviežių, natūralių ir ekologiškų produktų, bet ir stulbinančiai besikeičiančių kaimynų, angelo skulptūrų bei kitų naujų įdomybių.
  Pirmą kartą turguje bus pristatyta akcija „Papimpink savo Kaimyną“. Visą ketvirtadienį, Užupio kirpėjai, dantisai, manikiūrininkai, fotografai ir kiti, gyvenimo šventę ir malonumus kuriantys geri kaimynai, praus, kirps, šukuos, dantis taisys vienam sunkiau besiverčiančiam kaimynui. O turgelio metu, dizainerė ir stilistė Gabrielė Januškevičiūtė per dieną atsinaujinusiam piliečiui suformuos ir naują stilių, iš kaimynų paramai atneštų rūbų ir aksesuarų. Taip bendruomenei ir visuomenei pristatysime kaimynas kaimynui – kaimynas programos vystymą.
  Turguje nuolatos veiks paramos paviljonas, kuriame bus galima ir duoti, ir gauti – maisto, rūbų, daiktų, gerų darbų. Kviečiame visus atvykstančius į turgų pagalvoti apie savo artimą ir kartu atsinešti kažką kuo galėtų dalintis (gamintojai aukoja dalį savo produktų, valgytojai ir kaimynai gali atnešti savo naminio maisto, rūbų, kitų daiktų, pasiūlyti gerų darbų). Ketvirtadienį paramos paviljono „geroji fėja“ Rasa, vaišins žolelių arbata ir visiems susirinkusiems padovanos mažyte misteriją „Būk savimi“.
  Užupio turguje jau tradiciškai susitiks SOLidaraus turgelio gamintojai, ekologiškų ūkių ūkininkai, sveikų produktų tiekėjai ir valgytojai. Skambės smuikai, akardeonas, saksofonas, pasirodyti galės ir visi kiti užklydę muzikantai. Vaikams ir tėvams pasportuoti ir paskraidyti Vilniaus ekstremalių sporto šakų klubas „Arena“ pastatys keletą batutų. Mažuosius spalvotame paviljone užims „Vaikučių ugdymo centro“ auklėtojai.
  Užupio turgus, peraugęs įprastai sutinkamo turgaus ribas, jau tapo smagia bendraminčių ir draugų, skilandžių ir žvaigždžių:) susitikimo vieta, muzikavimo, kūrybos, atitrūkimo nuo kasdieniškos buities ir net unikalios vaikų ugdymo patirties pasikeitimo erdve. Organizatoriai ir toliau kviečia visus norinčius įkvėpti ir iškvėpti Užupio turgaus erdvę jungtis ir darniai auginti turgelio mikrokosmosą.
  Turgaus naujienas ir video reportažus galite stebėti portaluose http://www.uzupiozinios.lt ir http://www.vtv.lt.

  laukiame visų ir nepatingėkit patuštinti savo spintų, tai kas jums jau ne taip aktualu gal pravers jūsų kaimynui. galit pasiulyti ir savo paslaugas:) ar kitus gerus darbus, juk ekologija pasireiškia visame mūsų atsakingume bendraujant su žmogumi ir gamta. taip pat jau prikalbinome keletą senamiesčio kavinių, kad jie savo meniu įtrauktų ekologiškus patiekalus, o turgelyje tikimės pristatyti ir eklogiškus vynus. o dar turgelyje statysim “švarios kalbos bačką“, kur visi norintys galės pasisakyti – jei tik kalbės sąžiningai švariai ir atvirai, o jei ne mesim juos nuo bačkos, arba ramiai apmėtysim tyštančiom uogom ar pomidorais (priklauso nuo sezono:)

  būkim atviri ir rūpestingi
  eglė
  mum galite rašyti uzturgus(@)gail.com

 5. Reda said

  Sveiki, as tik nerejau paklausti, ar tas turgus vyksta tik ketvirtadieniais, ar ir kitomis dienomis?:)

 6. Vytas said

  http://www.maistoturgus.lt

 7. Lina said

  Kada veikia sitas turgelis? dienos ir valandos??? aciu

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: