EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Eko-karnavalas | #8

Posted by ramūnas gegužės 15, 2008

Šis aštuntasis eko-karnavalo numeris vėl sugrįžo atgal į Ekoblogą. Šį kartą – apie viską trumpai.

Laisvas daiktų ciklas. Matyt praeitą savaitę per BTV laidą “Ratu“ parodė mano reportažą apie Freecycle, nes plūste plūdo žmonės registruotis. Yahoo! Žemės dienos proga pristatė naują su Freecycle integruotą portalą “Free is good“. Dovanotų daiktų kolekciją galima žiūrėti/pildyti Flickr grupėje.

Tuo tarpu lietuvaičiai startavo su ne ką prastesniu projektu Mainyk.lt (ačiū Gediminui):

Mainyk.lt – tai bendruomenė, kurioje vartotojai gali keistis daiktais.

Išties, pasaulyje sukurta pakankamai naujų daiktų, kad naujų nebereikėtų. Tiesiog jau sukurtus reikia tinkamai paskirstyti.

Nesame radikalūs antivartotojiškumo šalininkai. Tačiau tinklalapio misija – pratinti vartoti racionaliai ir įtikinti, jog ne viską privalome pirkti. Daug ką galime gauti dykai.

Dviračiai. Atrodo, dviratininkams virsti kalėdinėmis eglutėmis nuo liepos mėn. nereikės – įstatymo pataisa dėl privalomų liemenių ir šalmų buvo patvirtinta pirmame svarstymų etape. Tačiau neišvengta kuriozų – tūlas buvęs seimo narys Arvydas Kostas Leščinskas publikavo savo pagiringą kliedesį apie žąsis ir dviratininkus. Žinome panašaus tipo straipsnius, pažįstame. Į tokius paprastai atsakoma taip: “šunys loja, o karavanas toliau joja“.

Baigėsi eksperimentas “savaitė su dviračiu“ (visa info tinklaraštyje). Gal sekantis bus “kiekviena diena – su dviračiu“? Kurį galima ir išsinuomoti.

Electro lankos. Sako, kad amerikiečių kompanija Green Vehicles tuoj tuoj paleis į rinką elektra kraunamus automobilius. Bus mažiau smarvės. Tik kaip su fiziniu aktyvumu?

Kaži kada jie pasieks LT? Tuo tarpu siūlyčiau sumažinti mokesčius ne mažiems automobiliams, bet elektriniams (ne hibridiniams!) ir oru varomiems. Papiktino tokios antraštės, kad Vilnių padaryti mažų automobilių miestu – visų pirma jis turi būti žmonių miestu.

Investicijos. Tuo tarpu nafta rekordiškai brangsta. Koks makleris pasakytų, puiki proga investuoti. Tačiau manau, jau atėjo tas metas, kuomet į tokius dalykus investuoti yra nuodėminga. Yra daug alternatyvų, pradedant nuo savo ekoverslo iki atsinaujinačios energijos ar inovatyvios aplinką tausojančios technologijos. Tą ir padariau.

Dangus. Jis bus atviras birželio 13-15d. Atvirdangio festyvalyje, Pavilnių regioniniame parke.

Saulė ir Žemė. Geosola montuoja saulės kolektorius ir įrenginėja geoterminį šildymą. Taip pat skaito Ekoblogą ir Treehugger.

Pop Eko. Forumas gigantas supermama.lt jau nebeišsiteko ekoblogiškoje temoje ir sukūrė ištįsą ekologiško gyvenimo būdo skyrių. Didžiuojamės esantys šio virsmo pradininkai. Na, o mes kviečiame lankytis EKOforume, kuris skirtas ne tik supermamoms, bet ir kiekvienam.

GreenShop. Jau greitai. Tai bus mūsų su žmona žaliųjų idėjų virtuali galerija-krautuvėlė. To dar LT nebuvo:)

Tai tiek šiam kartui.

Eko-karnavalas yra progresyvios ir pozityvios ekologinės minties internetinis žurnalas-karnavalas, išleidžiamas kiekvieno mėnesio penkioliktąją (15) dieną.

Ankstesni Eko-karnavalo numeriai:

# 7 : Gyventi sąmoningai
# 6 : Žaluma
# 5 : Ekoblogas
# 4 : Ekoblogas
# 3 : ŽudykReklamą
# 2 : PažinimoVartai
# 1 : Ekoblogas

Reklama

Vienas atsakymas to “Eko-karnavalas | #8”

  1. […] # 8 : Ekoblogas # 7 : Gyventi sąmoningai # 6 : Žaluma # 5 : Ekoblogas # 4 : Ekoblogas # 3 : ŽudykReklamą # 2 : PažinimoVartai # 1 : Ekoblogas […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: