EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Atgal į gamtą – kultūra gyvena ATVIRDANGYJE!

Posted by atvirdangis gegužės 15, 2008

Birželio 13-15 dienomis Pavilnių regioniniame parke įkurtoje ATVIRDANGIO valstybėje piliečiai kviečiami klausytis klasikinės muzikos kūrinių, kuriuos atliks originalia muzika išsiskiriantys Lietuvos atlikėjai, o savo šalies meninius filmus pristatys Airijos, JAV, Portugalijos ir Prancūzijos ambasados.
ATVIRDANGIO festivalyje klasikinės muzikos gerbėjams skirta Gamtos Dermių popietė, kuri rengiama birželio 14 d. Klausytojai išgirs Pavilnių regiono parkus paukščius, jiems akomponuos ansamblio „Pirmas planas“ muzikantės, kurios specialiai šiam festivaliui ruošia naują programą, o Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzikos mokyklos choras bandys nenusileisti ereliui rėksniui, kuris yra vienas iš retesnių šios rūšies paukščių regioniniame parke. Dar vienas ypatingas festivalio dalyvis – tai Vilniaus Gospel choro „Sounds in G“ jaunių grupė. Jie pristatys Gospel muzikos istoriją.
Aidas Giniotis ir Andrius Kaniava – dovana dainuojamosios poezijos mylėtojams. Šie menininkai yra labai populiarūs ir tarp jaunų, ir tarp vyresnių klausytojų. Tikras akibrokštas – vilniečių grupė „Spički“. Rusiškai dainuojantys atlikėjai atlieka „punk“ stiliaus muziką raminamą lietuvišku folkloru. Grupės nariai yra aktyvūs ekologijos šalininkai. Festivalyje tą jie įrodys skaitydami paskaitas apie sveiką gyvenseną.

Naują ir nepriklausomą ATVIRDANGIO valstybę savotiškai palaikys ir kitos šalys: Vilniuje įsikūrusios Airijos, JAV, Portugalijos ir Prancūzijos ambasados festivalio dalyviams demonstruos savo šalių filmus. Tarp kurių kino pavasaryje pristatytas – Alo Goro (Al Gore) „Nepatogi tiesa“.
Primą kartą rengiamas ekologiškiausias festivalis Lietuvoje ATVIRDANGIS – tai idėjų erdvė, Valstybė. Prasmingos veiklos, gamtos tematika, sveika gyvensena, linksmybės ir pilietiškumo puoselėjimas formuoja viziją, kurioje kiekvienas – žmogus ir gamta – yra svarbūs. Atskirose erdvėse festivalio dalyviai mokysis įvairių amatų, kiekvienas lankytojas pagal savo pomėgius galės klausytis paskaitų apie problemas ir ieškoti sprendimų, kaip žmogui gyventi sveikai bei ekologiškai. Valstybė turės savo ekologišką turgelį, kuriame bus parduodamas tik sveikas maistas.

ATVIRDANGIO organizatorius – ekologinės plėtros centras „Gamtos idėjos“ – tai ekologiška jaunimo organizacija, kurios pagrindinis tikslas yra ugdyti visuomenės sąmoningumą gamtosauginėse, sveikos gyvensenos ir ekologinėse srityse. Centras rengia mokymus, įvairias akcijas, tarptautinius mainus ir stovyklas Lietuvoje, teikia konsultacijas bei skatina ekologiškai atsakingą verslą.
Plačiau: www.atvirdangis.lt

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: