EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Klimato kaita – Iššūkis Europai

Posted by pranesimas gegužės 7, 2008

2008 m. gegužės 7 d., Lietuva. Britų taryba pakvietė milijonus jaunų žmonių nuo 18 iki 35 metų amžiaus iš 15 Europos šalių imtis veiksmų, kurie padėtų sumažinti aplinkos taršą: prisijungti prie europinės programos, kuri visam laikui pakeis anglies dvideginio naudojimą.

Pabrėždami, kad klimato kaita – tai problema, kurią gali išspręsti tik vienintelė – dabartinė – karta, projekto “Iššūkis Europai“ iniciatoriai renka dalyvius ir Lietuvoje. Baltijos šalyse bus surinkta bendra 25 projekto dalyvių – “Klimato advokatų“ – grupė. Dalyvius atrinks nepriklausomi ekspertai: Vilniaus Universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros vedėjas prof. Arūnas Bukantis, žurnalistas LTV laidos “Negali būti“ vedėjas biologijos mokslų daktaras Rolandas Maskoliūnas, aplinkosauginių organizacijų atstovai, projekto partneriai bei kiti ekspertai. Klimato advokatai bus pristatyti visuomenei birželio 2 dieną.

Baltijos šalių Klimato advokatų iššūkis – remiantis pasaulio mokslo, verslo ir politikos žiniomis iki 2008-ųjų pabaigos sukurti ir pasiūlyti tris aiškias ir praktiškas idėjas. Jos bus pristatytos verslininkams, investuotojams, politikams ir filantropams, kurie padėtų vertingas mintis paversti realybe.

“Iššūkis Europai“ siekia parodyti, kad žmonės, tiesiogiai nesusiję su aplinkosauga, gali pasiūlyti šviežių ir stiprių idėjų, kurios pakeis situaciją iš esmės. Britų taryba mobilizuos daugiau nei 200 stipriai motyvuotų Klimato advokatų, kurie dirbdami kartu sukurs daugiau nei 40 idėjų, iš esmės pakeisiančių anglies dvideginio naudojimo būdus.

Britų tarybos projektų vadovė Danguolė Kiznienė sakė: “Mokslininkai teigia, kad jau po vienos kartos susidursime su klimato kaitos pasekmėmis, kurios gali būti pragaištingos. Tačiau daugelis iš mūsų neturi galimybės pakeisti kažko daugiau, nei savo pačių gyvenimo būdą. Todėl ieškome jaunų dinamiškų žmonių su aistra ir polėkiu, kurie sugebėtų visiems laikams pakeisti mūsų visų anglies dvideginio naudojimo įpročius. Kiekvienas, kuris pavargo nuo kalbų ir nori pradėti veikti, turi susisiekti su mumis šiandien pat.“

“Iššūkis Europai“ kviečia kartu dirbti įvairių profesijų ir išsilavinimo žmones. Programos dalyviai naudos visų sričių įgūdžius ir žinias: pradedant mokslu ir technika, baigiant kūryba ir savanorišku darbu. Jie bus pasirengę nuotykiams, pasiryžę dirbti, turintys žinių savo srityje ir atsidavę projektui. Jie neprivalo turėti patirties klimato kaitos darbe. Norintieji dalyvauti projekte užpildytas anketas kviečiami siųsti Britų tarybai el.paštu danguole.kizniene@britishcouncil.lt iki gegužės 23 d.

Britų taryba šiame projekte aktyviai dirba su nemažu skaičiumi organizacijų visoje Europoje. Lietuvoje “Iššūkio Europai“ Klimato advokatus patirtimi, žiniomis ir patarimais parems Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Baltijos aplinkosaugos forumas, Vilniaus universiteto hidrologijos ir klimatologijos katedra, Aplinkos ministerija. Projekto informaciniai partneriai – dienraščiai „Vilniaus diena“, „Kauno diena“ ir „Klaipėda“.

Daugiau informacijos: Danguolė Kiznienė, Britų tarybos projektų vadovė, tel. (370 5) 264 489, el.paštas Danguole.Kizniene@britishcouncil.lt.

Apie projektą

Projektas „Iššūkis Europai“ vyks penkiolikoje Europos šalių: Čekijoje, Danijoje, Estijoje, Suomijoje, Vengrijoje, Airijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Norvegijoje, Lenkijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Švedijoje, Jungtinėje Karalystėje, Ukrainoje.

“Iššūkis Europai“ – tai trijų metų trukmės kampanija, kurios tikslas – ryškus ir ilgalaikis poveikis klimato kaitos debatams. Kampanijos metu bus surinkta daugiau nei 200 ryžtingų jaunų aktyvių žmonių, kurie dirbdami kartu sukurs daugiau nei 40 konkrečių ir įgyvendinamų idėjų, padėsiančių kurti neužterštą ateitį. Tai Britų tarybos pasaulinės klimato kaitos programos “Neužteršta ateitis“ (Low Carbon Futures) europinė kampanija.

2007-ųjų vasarą Britų tarybos atlikta išsami tarptautinė apklausa parodė, kad mūsų visuomenėje egzistuoja labai motyvuotų jaunų žmonių, trokštančių pakeisti pasaulį, branduolys. Jie nori dirbti tarptautiniu lygmeniu ir kurti geresnį, saugesnį pasaulį, konkrečiai spręsdami aplinkosaugos problemas.

Norėdami gauti daugiau informacijos bei tapti Klimato advokatu, apsilankykite www.britishcouncil.lt.

Reklama

3 atsakymai to “Klimato kaita – Iššūkis Europai”

 1. RB said

  Nu žinoma, aš ir vėl netinku. Netinku todėl, kad:
  -Projektas skirtas tiems, kuriems atėjo laikas (to stop talking and start acting), o pas mane yra priešingai;
  -Esu per senas. Taip vaikučiai, man jau virš 40 metų, todėl esu durnas ir man jau seniai vieta prieglaudoj;
  -(The groups will pitch these ideas to […] eminent experts, philanthropists, commercial organisations and entrepreneurs across a range of fields in an effort to make the ideas become reality.)-šūdas visiškas. Susirinks žmonės, kažką sugalvos ir kreipsis į dangiškuosius šviesuolius-aukso grynuolius, kad padėtu realizuoti tas idėjas. O tie atsakys: sorry, bet ekonomika turi plėstis, BVP turi augti, mūsų pajamos turi didėti ir mes remsime tik tai, kas atitinka šiuos kriterijus;
  -(the most urgent global challenge we face today climate change.)-melas. Klimato kaita, tiek kiek žmogaus veikla prie to prisideda, yra tik pasekmė. Kas yra priežastis? Priežastis yra žmonių išnaudojimas, karai, pelno siekimas, konkurencinė aplinka, kova dėl rinkų ir pigesnės darbo jėgos, vartojimas bet kokia kaina ir jo skatinimas, resursų sėmimas nesidairant nei atgal, nei į priekį, pasaulio padalinimas, skurdas ir prabanga žengiantys koja kojon ir t.t. Kitaip tariant- kapitalizmas ir rinkos ekonomika. Ar jaunimėlis siūlys keist ekonominę sistemą ir verst kapitalo dievus, ar siūlys keist valstybinę santvarką, o gal ir išvis ją naikint? Fuck, žinoma ne. Bus kalbama apie dar geresnį rūšiavimą, dar tobulesnį kompostavimą, dar taupesnes lemputes ir dar lygesnius kelius naujos kartos automobiliams;
  -(It offers this generation the opportunity to focus valuable time and invaluable talents to find real answers to address the crisis.)- Na žinoma, kalbėkit, fokusuokitės ir raskit savo atsakymus tinkančius užsakovams. Bet tikros, giluminės priežastys seniai surastos, įvardintos ir kai kurie žmonės jau dabar kovoja dėl realių pokyčių. Kodėl jūs apie juos nežinote? Todėl, kad jie pasiustu Britų Tarybą su visais jų pseudo projektais nx;
  -(Throughout the programme, the British Council will actively partner with a number of organisations across Europe spanning all sectors; including the corporate)- A jo, čia tas pats kas į kovos su genocidu centrą įtraukti Hitlerį su Gebelsu. Linkiu sėkmės įtikinėjant milijardierius atsisakyti savo verslo ir išdalinti prisigrobtą turtą.

 2. […] žmona, viena iš 25-erių “Klimato advokatų” grupės Baltijos šalyse parašė laišką “Ecoservice” su prašymu paaiškinti kaip ir kokias […]

 3. […] žmona, viena iš 25-erių “Klimato advokatų” grupės Baltijos šalyse parašė laišką “Ecoservice” su prašymu paaiškinti kaip ir […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: