EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Balionai ir profesoriai

Posted by candycactus balandžio 23, 2008

Vakar, žemės dienos proga, Tbilisyj buvo paleista 500 spalvotų balionėlių…

Nors šitoks ekologijos supratimas graudžiai juokingai atrodo, kai pagalvoji, mes, alia krūti vakariečiai, ne ką geresni – kiek sąmononingų, išsilavinusių, galbūt net vegetarų skraido bilekiek sykių į metus į konferencijas?

Kiek žmonių žavisi Al Goru, kuris skrenda malūnsparniu pasidairyti, kaip tirpsta ledynai, užduodamas elgesio modelį, “darykit kaip aš“?

Kuo toliau, tuo labiau panašu į tai, kad kol mes elgsimės taip, kas atrodo mum normalu, niekas nesikeis. Sveikų išprotėjusių formų vakaruose vis mažėja, visi daromės kaip pagal sukirpimą, custom made. Bet čia, Gruzijoj, išprotėjimas klesti visom formom.

Vienoj Tbilisio gatvėj gyvena profesorius, kuris dirba kažkokiam Austrijos univiere. Jis niekaip negalėjo sugalvot, ką daryt su susikaupusiais maišeliais, tai sulydė juos į plytą ir pasiėmė į Austriją. Aerouosto darbuotojai nelabai žinojo, ką čia manyt apie tą plytą ir tiesiog norėjo uždraust ją persivežt. Tada profesorius pasiuto ir visam aerouosto personalui išaiškino, kad kol nebus perdirbimo sistemos Gruzijoje, jis savo maišelius vešis į Austriją. O tie ir jų visi giminaičiai matyt visam gyvenimui atsimins viską, ką reikia žinot apie maišelius.

Kai paklausau tokių istorijų, darausi išvadą, kad gal individualus išprotėjimas gali išvaduot nuo masinio nuglušimo. Su žemės dienom! Ką darysi šiandien?

Reklama

8 atsakymai to “Balionai ir profesoriai”

 1. […] Keli patarimai, kaip lengviau išlaikyti vairavimo egzaminą. Ir kaip grįžti po jo namo. Nuoširdus šventimas. Tbilisyje Žemės dieną šventė, paleisdami daugybę balionų į dangų. Procedūrą […]

 2. mashius said

  Na, atleisk, bet dėl Al Goro nesutinku su Tavimi. Jis turėtų pėsčiomis vaikščioti į susitikimus, ar keliauti po pasaulį ?
  Jam verta padėkoti už tai, kad pradėjo revoliuciją. Nesvarbu ar skrisdamas malūnsparniu, ar važiuodamas 40 litrų ryjančiu džipu. Jei ne jis, dauguma žmonių dar ir dabar nežinotų kas ta ekologija ar globalinis atšilimas.
  That is my opinion.

 3. Rasa said

  Pastebejau, kad yra “zaliuju“ kategorija, kurie labai megsta ciniskai vertinti/ kritikuoti su aplinkosauga susijusias akcijas, renginius, iniciatyvas, atseit daznai tokios akcijos daugiau tersia aplinka nei duoda kazkokios naudos. maziau kalbu, daugiau darbu. net ir mazi ir ne visai tobuli dalykai didina awareness.

 4. “auguma žmonių dar ir dabar nežinotų kas ta ekologija ar globalinis atšilimas.“

  jau daug zino, bet kas is to. visi gyvena, kaip gyvene.

 5. ramūnas said

  super! tikrai, siurrealus kaukazas, bet nuoširdus

 6. sqrt said

  Pokštas, truputį į temą:

  Skaitinėju, kaip pomidorus džiovintis. http://www.pickyourown.org/tomatoes_sun_dried.htm

  Pataria palikti automobilyje karštą dieną ir prierašas:

  “ Note to Al Gore: If you dry tomatoes in one of your limousines or private jet, it might count as a part of your carbon offset! 🙂 “

  Su žemės dienomis visus.

 7. mashius said

  Deja, ir vėl nesutinku.

  Vien apsidairius aplink. Kai žmonės žino, jie nori/nenori kažką daro. Kad ir mano draugų tarpe, požiūris į visą šitą reikalą po pamatyto filmo tikrai pasikeitė. Aišku, jie neišsižadėjo pagrindinių teršėjų, tačiau bent jau lemputes elektros pasikeitė, bent šiūkšles meta ten kur reikia, ir rūšiuoti stengiasi. Bet tai JAU šis tas. Vis geriau nei sėdėt ir zirzt kaip viskas blogai, kaip nieko nevyksta.

  O juk čia tik Lietuva. Kokią įtaką filmas padarė JAV net neverta kalbėti. Google search’as visa tai atspindi dar geriau. Dar geriau šį teiginį patvirtina ‘eko-aktyvistų’ blog’ai internete pradėję dygti kaip grybai po lietaus.

 8. mashius said

  And one more thing.

  Pagal žmogaus psichologiją, pirmas žingsnis, kuris daromas norint ką nors pakeisti – susipažinimas su problema.
  To net aiškinti nereikia, tai puikiausiai net senieji psichologai įrodė.
  Pripažinimas – veiksmas – rezultatai.

  Man keista, kad prasidėjo ir ‘anti-Al Gore’ bum’as. Popsas kažkoks. Nors teisingai rašai – išprotėjimas klesti visomis formomis. Turbūt ne tik Gruzijoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: