EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

“Žaliuojanti“ elektronika

Posted by ramūnas - 14 balandžio, 2008

Kompiuterastai be abejo žino, o kiti gal ir ne, kad kovo pradžioje Vokietijoje vyko informacinių technologijų paroda CeBIT, kurioje šiemet ypatingas dėmesys buvo skiriamas energijos efektyvumui ir taupymui informacinėse technologijose, bei apskritai “žaliosiom IT (Green IT), veikė net atskiras “žaliasis kaimas“.

Na, kaip paprastas IT vartotojas, ten nebuvau, tačiau mūsų kolegos iš Greenpeace blog’o, kurie aptikę mūsų blog’ą buvo jau anksčiau, turi video reportažą apie “žaliuojantį“ Fujitsu-Siemens:

Akivaizdu, kad “žalias“, “ekologiškas“ įvaizdis vis labiau tampa didelių įmonių rinkodaros priemone. Tačiau randasi įdomių sprendimų. Pvz, ASUS pristatė nešiojamą kompiuterį Eco Book bei kitus priedus, kurių korpusas pagamintas iš bambuko (!). Na, nežinau, kokia chemija buvo apdorojama šis bambuko pluoštas, tačiau gamintojai teigia, kad tai yra sparčiai atsinaujinanti medžiaga, ją lengvai galima išmontuoti ir perdirbti.

Na, o mano jau pristatytos USBCELL baterijos (dar turiu kelias), per savaitę nuskynė du apdovanojimus – laimėjo 2008 prestižinės IF dizaino premijos aukso medalį, o jų dizaineris Simon Daniel pelnė New Energy apdovanojimus.

Gal kada nors kompiuteriai visai nebus panašūs kompiuterius, bet į … servetėlę? Tokia Napkin (angl. servetėlė) PC koncepcija jau yra pasiūlyta:

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: