EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

USB CELL baterijos – tavo žaliasis elektrinis draugas

Posted by ramūnas - 10 balandžio, 2008

Tai ne plastikiniai maišeliai, kurie yra kenksmingi aplinkai. Tai virš 15 milijardų baterijų, pagaminamų ir išmetamų kas metus – tai atitiktų baterijų koloną iki Mėnulio ir atgal. Ir visa tai sukelia didžiulį CO2 išmetimą ir išteklių eikvojimą gamybos procese bei yra labai toksiška aplinkai.

Kaip žinia, Lietuvoje baterijų tvarkymo sistema yra neveiksni ir neefektyvi, nors 88 proc. Ekoblogo skaitytojų pageidautų baterijų surinkimo taškų, o 6 proc. jie yra nebūtini.

Žinoma, geriausiai yra naudoti pakraunamas baterijas, tačiau kartais jas įkrauti yra nepatogu – esi “pririštas“ prie rozetės ir pakrovėjo…

Tiesą pasakius, įgriso man tie vyriausybės ir įmonių pažadai dėl baterijų rūšiavimo, todėl ėmiau ieškoti alternatyvų. Ir štai ką suradau.

Inovatyvi britų atsinaujinančios energetikos kompanija Moixa Energy siūlo radikaliai naują sprendimą – daugkartines baterijas, pakraunamas iš paprasčiausio USB lizdo – USB CELL AA baterijas, kurios yra ypač energetiškai taupios ir universalios – tai jums ne šarminis šlamštas!

USBCELL galima pakrauti iš bet kurio prietaiso, kuriame yra USB jungtis – nešiojamo kompiuterio, monitoriaus, televizoriaus ir kt. – per 5 val. baterijos pakraunamos >90%, o protingas integruotas LED indikatorius parodo, kada baterija pilnai pakrauta. Ir jokio galvos skausmo dėl pamiršto pakrovėjo! (beje, krauti baterijas galima ir su standartiniu Ni-MH pakrovėju).

Naudoti AA USBCELL baterijas galima visuose standartiniuose prietaisuose, o pakrauti galima šimtus kartų (mažesnės AAA USBCELL baterijos dar yra kuriamos)

Kiekviena USBCELL baterija 7 kg sumažina CO2 išmetimą ir 3 kg sumažina nuodingų atliekų kiekį. Taip pat akivaizdžiai sutaupo pinigus.

Turbūt esate įpratę skaityti tokius pranešimus, apie “ten, kažkur anapus“ esamas naujoves bei stebuklingus produktus ir tik nuryjate seilę… TAČIAU!

Nuo šiol USB CELL baterijas galima įsigyti GreenShop.

Dabar gamindamas Latte iš ekologiškos kavos ir plakdamas putą su USBCELL “varomu“ plaktuvėliu tiesiog jaučiuosi 9-am danguj 🙂

Pasibaigus baterijų naudojimo laikui (talpa pradeda mažėti tik po >500 pakrovimo ciklų), jų jokiu būdu neišmeskite – gamintojas jas surenka nemokamai. Taip pat neišmeskite pakuotės – gamintojas surenka ir ją.

USBCELL baterijos skinte skina laurus įvariose nominacijose – tai ir energijos taupumo medalis 2007, geriausio dizaino apdovanojimas 2007 ir 2008 ir kt.:

Tai tikras žaliasis techno-cyber fetišas (beje, šis simpatiškas Eco-Man buvo ką tik išrinktas Alternatyviuoju Londono Meru)

…ir puikus žaliasis elektrinis draugas (kaip dainuoja Gary Numan – ačiū, Kęstai):

14 atsakymai į “USB CELL baterijos – tavo žaliasis elektrinis draugas”

 1. mirkt said

  kitos, neva, žalesnės:
  http://www.eneloop.info/

 2. mashius said

  Ramūnai – jamu 🙂

 3. ramūnas said

  eneloop – kažkaip nesujaudino manęs…

 4. KokoNA said

  As irgi imu! Tik niekur nuorodos i foruma nerandu 😦

 5. buržujus said

  labas, parašiau laišką (Mykolas P.), imu porą 🙂

 6. Batarkių tokių jau seniai nenaudoju, bet šiaip kaip pramoninio dizaino idėją-sprendimą tai užskaitau 😉 …

 7. vytenisd said

  Turiu problema – batereikos Petzl Mio XP prozektoriui. IKi siol naudodavau tik vienkartines, del to, kad jos ten trys. Visi standartiniai pakrovejai gali krauti tik 2 arba 4. Kaip supratau cia galiu naudoti ir visai netolygiai ikrautas ir ne vienu metu kraunamas? Jei taip man reiktu 3 vnt. Gal kas nori pirk pakuote per puse?

 8. […] USB CELL baterijos – tavo žaliasis elektrinis draugas […]

 9. Edmundas said

  Na, panaudotas baterijas bei bet kokį elektroninį šlamštą galite nešti Alytuje Rotušės a. 16, priimsime. Surinkę didesnį kiekį užsakome EMP.

 10. […] mažiau vartodami (t.y. nepirkdami to, ko mums nebūtinai ir reikia), arba vartodami protingai (puikus „Ekoblogo“ pavyzdys dė baterijų naudojimo), mes galime sumažinti ir prekių gamybos bei transportavimo mastus, o tuo pačiu ir šiltnamio […]

 11. […] pasikeitimo dalyviai. Jau neužilgo turėsim elektra ir oru varomus automobilius, naudojamės inovatyviais energetiniais sprendimais, auga ekologiškos produkcijos rinka. Taip pat su klimato kaita ir augančia naftos kaina didėja […]

 12. Robertas said

  o kazi kai pakrauni gali naudoti kaip elektros saltini per usb

 13. Vytenis said

  Kiek žinau USB maitinimo įtampa apie 5 voltus, tad smarkai abejoju ar tiks…

 14. Можно и поспорить по этому вопросу, ведь только в споре может быть достигнута истина. 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: