EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

O mums ne vis vien | Ekologij@

Posted by ramūnas balandžio 7, 2008

(logo autorius: Leon Kasparov)

Ei, drąsių žmonių šalie – ekologija ir aplinkosauga daugumai tavo gyventojų pasirodo nė motais: lietuviai Europoje yra vieni mažiausiai besidominčių aplinkosaugos problemomis, rodo „TNS Gallup“ atliktoje 1018 respondentų apklausoje . Gėėėda. Tai 2007 m. lapkričio – gruodžio mėnesiais atlikto tyrimo Attitudes of European citizens towards the environment“ (Eurobarometer) rezultatai (.pdf). Tačiau prekybos centrų gausa jau greit lenksime ES vidurkį…

Net 6 iš 10 Lietuvos gyventojų jaučiasi per mažai informuoti apie aplinkosaugos bėdas. Blogiau už lietuvius informuoti yra tik rumunai ir bulgarai (ref.)

Satistiniam lietuviui gyvenimo kokybė žymiai labiau asocijuojasi su ekonomine ar socialine gerove nei su švaria aplinka ar ekologiškais produktais (ref.). Mažai skirtumų nuo prieš pora metų atlikto tyrimo, kur paaiškėjo, kad dauguma žmonių nepuoselėja gamtos (61 proc.) ir visai nesidomi aplinkosaugos temomis (92,2 proc.).

Tik 55 proc. lietuvių pripažįsta, kad aplinkosaugos problemos jiems yra labai svarbios (Kipre tai aktualu 94 proc., švedams – 89 proc., graikams – 88 proc.).

„Daugelio lietuvių įsitikinimu, tokios jų asmeninės pastangos, kaip atliekų rūšiavimas ar viešojo transporto naudojimas vietoj asmeninio automobilio, mažai kuo prisideda prie globalaus aplinkosaugos problemų sprendimo ir bendrą gamtos užterštumo lygį sumažina labai nedaug“ (ref.)

Na ir žinoma tipinė mąstymo klišė “kaip gerai, kad kaimyno tvartas dega“ – 97 proc. lietuvių mano, kad didžiausi aplinkos teršėjai ir labiausiai atsakingos yra didelės kompanijos ir gamyklos.

Tyrimo duomenimis, vos 22 proc. lietuvių yra tvirtai įsitikinę, kad jų individualios pastangos gali daug prisidėti prie aplinkos apsaugos problemų sprendimo, ES vidurkis – 43 procentai (ref.)

Lietuvos gyventojas daug mažiau nei statistinis europietis skiria dėmesio gamtos apsaugai. Vidutiniškai atliekas rūšiuoja 59 proc. europiečių ir vos 30 proc. lietuvių. Ketvirtadalis mūsų šalies gyventojų mažina elektros energijos vartojimą išjungdami oro kondicionavimą ar šildymą, pirkdami energiją tausojančias lempas ar buitinę techniką, 29 proc. lietuvių taupo vandenį. (ref.)

Tyrimas atskleidė, kad tik 14 proc. Lietuvos gyventojų mažina vienkartinių daiktų kaip plastikiniai maišeliai ar pakuotės naudojimą (ES vidurkis – 30 proc.), vos 8 proc. lietuvių, lyginant su 17 proc. europiečių, perka aplinkai draugiškus produktus (ref.)

Kaip džiaugiuosi, kad tokių statistinių mankurtų mano bendravimo akiratyje yra nedaug…

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: