EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Tylioji revoliucija | Ekoblogas On Air

Posted by ramūnas balandžio 3, 2008

Ekologiškiausioji žurnalistė Vaida Pilibaitytė savo “Pažinimo vartų“ laidoje kalba apie tyliąją revoliuciją – menkai susijusį, be išreikštos organizacijos, horizontalųjį visuotinį pilietinį aplinkosauginį-ekologinį judėjimą.

Kaip amerikiečių aktyvistas ir ekonomistas Paulas Hawkinas sako, kad jau galima kalbėti apie vieną didelį pasaulinį judėjimą, vadinamą daugybe įvairių vardų (ref).

„Gamtosauginis judėjimas, kaip toks, mano galva, yra išnykęs. Daugybė įvairių iniciatyvų susilieja į vieną ir gamtosauginė yra tik viena iš jų. Taip, kaip pramonės revoliucijos niekas iš karto negalėjo įvardinti, taip ir šitam reiškiniui dar nėra pavadinimo, tačiau jis jau vyksta (ref.).

Kai kas tai įvardina ‘Vienas NE, daug TAIP“ judėjimu (One No, Many Yeses).

Ekoblogui yra didelė garbė būti paminėtam kaip lietuvišku šios amorfiškos tendencijos pavyzdžiu:

Lietuvišku pavyzdžiu neformalizuoto, atviro aktyvizmo, kurio šaknys ekologiškos, bet ribos aiškiai nenubrėžtos galima laikyti interneto tinklaraštį ekoblogas.info, kuris prieš kiek daugiau kaip metus prasidėjo kaip dviejų žmonių iniciatyva sukurti erdvę vartotojams, besidomintiems ekologiška produkcija ir gamtą tausojančiu gyvenimo būdu.

Šiandien čia užsuka ir ne tik besidomintieji alternatyviomis statybomis ar gyvūnų teisių gynėjai. Čia galima rasti ir nuododų į kitokias pilietinies iniciatyvas.

Taip pat norėčiau padėkoti už suteiktą eterio laiką, kur turėjau galimybę trumpai pakomentuoti Ekoblogą:

„Ekoblogo“ autorius Ramūnas sako, kad dauguma besidominčiųjų nepriklauso jokioms formalioms organizacijoms, o tiesiog turi pilietinę poziciją. Tačiau svarbiausia, jie suinteresuoti ne manifestacijomis ar protestais, bet konkrečiomis alternatyvomis (ref.)

Viso pasakojimo, kartu su populiacinės genetikos naujovėmis, klausykitės įraše

Reklama

4 atsakymai to “Tylioji revoliucija | Ekoblogas On Air”

 1. mashius said

  Su tuo judėjimu ir aš turėjau minčių, netgi labai panašių į P.Hawkins’o.
  Kažkaip gera žinoti, kad prisidedi prie GERO darymo 🙂 nors kitąvertus, elgies taip, kaip sąžinė diktuoja.

 2. KokoNA said

  Visi ieškome kažkokios prasmės gyvenime. Va aš auginu mažą leliuką. Kasdienybė namie, puodai, sauskelnės. Bet užtenka man pasirinkti daugkartines sauskelnes. Ir ką? Plaunu šūdus. Ir smirda, ir rankas susitepa. Bet dūšioj geriau. Nei su vienkartinėm sauskelnėm. Nes žinau, kad tuo darau geriau sau, savo vaikui, mums visiems, mūsų proanūkiams ir žemei. Štai jums ir prasmė gyvenimo. Ir žudytis nebereikia. Gyvent smagiau. Išvada – visa tai pirmiausia dėl savęs.

 3. […] galime būti liudytojai ne tik klimato kaitos reiškinių ir pasekmių, bet ir naujo, dar neregėto visuotinio judėjimo, sąmoningumo bei technologinio gamybos proceso suvokimo pasikeitimo dalyviai. Jau neužilgo […]

 4. To kokona said

  Į daugkartines sauskelnes galima įdėti vystyklų popieriaus lapelį, su jau lengviau kakučius išimti:) Tas popierius suįrantis:)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: