EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Žemės valanda | Nigthfall

Posted by ramūnas - kovo 29, 2008

Kovo 27 – 31 dienomis įvairiose pasaulio valstybėse vyks Žemės valandos minėjimas, juo siekiama atkreipti dėmesį į aplinkosaugos problemas ir energijos efektyvumą. Visiems siūloma valandai namuose išjungti šviesą (ref.).

Tokiu būdu organizacijos World Wide Fund for Nature (WWF) projekto „Žemės valanda“ iniciatyva žmonės išreiškia savo susirūpinimą dėl šiuo metu taip aktualių aplinkosauginių problemų, bei šia įspūdinga žinute reikalauja imtis veiksmų dėl globalinio atšilimo (ref.).

Ir toliau cituoju:

2007 metų Žemės valandos tikslas buvo sumažinti Sidnėjaus šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas 5 procentais (dėl didelio įstaigų ir gyventojų įsitraukimo buvo pasiekti net 10.2%). Šiais metais tikimasi įkvėpti kitus pasaulio miestus imtis veiksmų ir sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas pasauliniu mastu. Dalyvavimas šioje iniciatyvoje yra vienas būdų išsakyti savo palaikymą aktyvesniam globalinių aplinkosauginių problemų sprendimų ieškojimui, tačiau tam, kad pasiekti teigiamų rezultatų, mes turime tęsti taupyti energiją kasdien – ne tik per Žemės valandą. Žinoma, tai nereiškia, kad mes turime atjunginėti elektrą ligoninėse ar kitose įstaigose ir situacijose, kuriose energijos buvimas palaiko gyvybes ar tiesiogiai užtikrina žmonių saugumą – tai tik reiškia, kad mes turime išmokti protingai naudotis Žemės resursais ir nešvaistyti jų tik dėl to, kad šiandienai turime jų pakankamai.

Pagrindinė Žemės valanda vyks kovo 29 d., šeštadienį, nuo 8 iki 9 val. vakaro vietos laiku.

Visai kaip A.Azimovo “Užslinks naktis“… O pagrindine “take home message“ tokia: taupykime elektrą kasdien.

Reklama

Vienas atsakymas to “Žemės valanda | Nigthfall”

  1. […] ir Jungtinėje Karalystėje. Nors Lietuvoje Žemės valanda irgi atrado nemažai entuziastų (1, 2, 3, 4…), oficialioji valdžia šios idėjos niekur nepropagavo, o Lietuvos miestų […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: