EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Kas pamiršot ???

Posted by turistaslt kovo 15, 2008

Kam priklauso daugiabučio laiptinių prieigos, kiemas, privažiavimas? Daugelis atsakytų, kad tai „valdiška“ teritorija. O kas tomis teritorijomis naudojasi kasdien? Mes, daugiabučių gyventojai ar valdininkai? Keista, tačiau tie, kurie kasdien naudojasi kiemais, juos patys ir teršia.

Štai, kad ir „pasiklydusi sofa“. Ji jau kokį mėnesį Kaune, Taikos prospekte lūkuriuoja savo šeimininko. Vakar ant sofos atsirado užrašas „Kas pamiršot ?“. Vadinasi, sofą visgi kažkas pastebėjo ir pradėjo šeimininkų paieškos akciją. Greičiausiai baldą kažkas pamiršo ar pametė. Nieko nuostabaus – juk dabar laikas-pinigai, visi kažkur lekia, skuba, kartais pamiršta kokį daiktą, kartais – kur skuba…
Na, tikėsimės, kad šį straipsnį skaito ir sofą pametę šeimininkai ir jiems tai bus didelė pagalba atrandant pamestą daiktą.
UAB „Kauno švara“ kokybės vadybininkė minėjo, jog tokias paklydėles patyrę organizacijos stambiagabaričių objektų „gaudytojai“ iki specialios saugojimo aikštelės paveža reguliariai. Tačiau sofos, spintos ir kiti panašūs pamestinukai, nesiblaškydami po kiemus ar šaligatvius, specialistų turėtų laukti prie daugiabučių namų buitinių atliekų konteinerių.
Daugelis tikriausiai žino, jog panaudotos baterijos po tam tikro laiko gali būti nuodingos. Paleistos į laisvę „pasilakstyti“ ar išmestos į paprastą šiukšliadėžę jos gali kelti didelę grėsmę gamtai. Bet vėl gi, naudotos baterijos geriausiai jaučiasi kartu su savo gentainėmis specialiuose konteineriuose, tarpusavyje bendrauja ir niekam pavojaus nekelia. Tokias, specialiais ženklais pažymėtas baterijų kaupyklas galima rasti prekybos centruose, universitetuose ir įvairiose viešose vietose.
Baldai, naudota kompiuterinė technika, baterijos, popierius, organinės medžiagos – visą tai galima surūšiuoti. O, pakeitus aplinką, net ir sofai norisi būti tarp savų. Vienišai lūkuriuoti juk liūdna…
Vakarų Europoje žmonės jau senai suprato, kad rūšiuoti atliekas gali būti ne tik naudinga, bet ir įdomu. Štai UAB „EMP recycling“, ne tik nemokamai atvažiuos paimti įvairios buitinės technikos, bet ir paskatins buvusius šeimininkus įvairiais nuolaidų kuponais. Teisintis, kad nežinote atliekų surinkimo įstaigų telefonų – nereikėtų. Reikiamų organizacijų telefonus labai nesunku rasti internete arba informacijos tarnyboje.

Autorius: Tomas Stasiukaitis

Reklama

2 atsakymai to “Kas pamiršot ???”

  1. Lukne said

    Sveiki. Cia mano pastebejimas gal ne visai i tema, bet man idomu butu paskaityt apie tai, kaip is tiesu rusiuoti atliekas. Teko skaityti, kad konservu dezutes reikia deti i stiklo konteinerius, arba kad ivairia tara (tiek stikline, tiek plastmasine) reikia isplauti pries ismetant… Ir jei jau Jus rasote sitomis temomis, gal gi galetumete parengti straipsni apie tai, kaip teisingai rusiuoti? Aisku, gal tas straipsnis jau cia yra ir ne vienas, bet as neradau. Uztat ir rasau. Duokit zinot, kur paskaityt:) Aciu;)

  2. ramunas said

    puiki Kęsto apžvalga:
    https://ekoblogas.wordpress.com/2007/05/30/rusiavimas-kur-mesti/

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: