EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Iliuzinis atomas ir realus vėjas

Posted by ramūnas kovo 15, 2008

Esu tiesiog priblokštas viešosios nuomonės manipuliacijų vingrybėmis mūsų min. pirmininko ir žiniasklaidos pasisakymuose del Ignalinos atominės bloko uždarymo: delfio piar’ą net koktu skaityti. Bent kiek savarankiškai mąstantis žmogus neturėtų net turėti iliuzijų apie AE pratęsimą, kadangi tai turėtų būti neįmanoma iš teisinės ES pusės, ką iš delegacijos rodos supranta tik prezidentas ir “teigia patvirtinęs kitiems lyderiams, jog Lietuva laikysis įsipareigojimo uždaryti jėgainę laiku (via)“. Kas pasirašyta, tas pasirašyta ir to nepakeisi.

Europos Komisijos pirminiko J.M.Barroso atsakyme į Seimo narių laišką, dėl galimybių pratęsti IAE dabą,

primenama, kad nuolatinis Lietuvos prašymas pratęsti IAE antrojo bloko darbą kelia grėsmę dabar įgyvendinamai Bendrijos paramos programai. Jei Lietuva ir toliau nenutrauks diskusijų bei nepradės laikytis įsipareigojimų, galimas dalykas, kad bus stabdomos jau įgyvendinamos elektrinės uždarymo ir poveikio mažinimo priemonės, kas pablogintų LT padėtį po 2010m.“, rašo Atgimimas naujame numeryje.

Tuo tarpu G. Kirkilas puoselėja utopines iliuzijas, atseit išgirdęs papildomų argumentų, dėl kurių verta būtų pratęsti IAE darbą, nes vėl atominę energetiką klaidingai priskiria atsinaujinančių energijos šaltinių kategorijai ir “įžvelgiąs gerų galimybių atominės elektrinės neuždarymo temą plėtoti toliau“(via).

ES Vadovų Tarybos susitikimo išvadose skatinama labiau atsižvelgti į mažų ir izoliuotų elektros energijos rinkų padėtį bei darnią (tvarią) plėtrą (via) . Ir tai manau yra būtent skatinimas daugiau naudoti atsinaujinančius decentralizuotus energijos šaltinius – vėjo, saulės, geo – energiją, o ne sieti su atomine energetika, kuri tegali būti tik tarpinis trumpalaikis variantas.

Pirmosios pasaulyje komercinės AE Sellafield’e (Kumbrija, Anglija) pavyzdys tai įrodo, o senukai Kraftwerk “išgroja“:

Kita alternatyva štai čia (Ecotricity, Bristol, UK):

Plačiau apie Vėjo energetikos kūrimą ir plėtrą galima sužinoti kovo 20d. organizuojamame seminare Klaipėdoje.

Reklama

7 atsakymai to “Iliuzinis atomas ir realus vėjas”

 1. Linas said

  Atominei energetikai nepritariu, o energijos gavybos decentralizavimui pritariu, taciau del Lietuvos galimybes “deretis“ apie IAE darbo pratesima cia siek tiek gilesne nuomone:
  http://www.balsas.lt/naujiena/177585

 2. ramūnas said

  na tai tuomet tegu tą T.Stanislovą ir siunčia į Europarlamentą – pamatysim kaip seksis. nesu teisininkas, gal tame pasisakyme ir yra tiesos. o tai panašu…

 3. Rasa said

  Pritariu, kad ignalinos pratesimo prasymo strategija nera labai gerai apgalvota ir atrodo truputi juokingai. Bet… posto savadas i uzslepta seminaro reklama atrodo juokingai…

 4. ramūnas said

  neturiu jokių įsipareigojimų nurodyto seminaro organizatoriams ir tai nėra užslėpta reklama (už tai negaunu jokio atlygio, kaip ir už ekoblogo rašymą apskritai – tai visuomeninė-pilietinė-nepriklausoma iniciatyva). aš džiaugiuosi, kad vyksta tokie seminarai, ir tiesiog jaučiu pareigą apie tai pranešti, kaip alternatyvą. apie ecotricity sužinojau iš “the ecologist“ žurnalo – ten jie plačiai reklamuojasi. jei kada ekobloge ir pasirodys užsakomieji straipsniai – tai iš tiesų bus nedviprasmiškai nurodyta. kita vertus, jei nepateikčiau vejo alternatyvos, turbūt būčiau iš kart palaikytas rusų šnipu ar kgb agentu – raz, dva, tri, chetyri:))
  o šiaip ačiū už pastabą – reikia sukurpti “atsakomybės apribojimo“ paraštę, o gal net susisiekti su transparency.lt, idant nebūtume klaidingai suprasti.:)

 5. Giedrius said

  Pagal esamus ES teisės aktus yra visos galimybės pratęsti Ignalinos AE veiklą. Tas ir turi būti padaryta vardan švaresnės gamtos. O visiem skeptikam noriu pasakyti, kad vertindami energijos išgavimo būdo kenksmingumą, vertinkite ne tik kuro poveikį gamtai, bet ir kitu svarius veiksnius.

 6. […] Laikydamasis geros tinklaraščių kūrimo praktikos, taip pat atnaujinau skyrelį “Apie“, kartu su atsakomybės apribojimo pareiškimu, idant nekiltų nesusipratimų. […]

 7. Chordata said

  na jau geriau atominė elektrinė, nei šiluminė. jei neįmanoma gaminti elekros kokiu nors švariu būdu [o aš neįsivaizduoju, kad Lietuvoj visa elektra būtų gaunama vėjo/vandens/saulės/geoterminių… nepamenu ko… pagalba – arba tam reiktų nemažai laiko ir lėšų], tai atominė elektrinė – geriausias būdas, nepaisant problemų su radioaktyviom atliekom [tikimybė, kad sprogs, labai nedidelė].

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: