EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Kiberžaliasis Freecycle tinklas

Posted by ramūnas kovo 7, 2008

Apie Freecycle Tinklą pirmą kartą sužinojau prieš pora metų iš pažįstamo portugalo Edinburge – naudodamasis šiuo tinklu daug fototechnikos susirinko, baldų irgi. Nemažai ir dovanojo. Tavo mieste lokali grupė taip pat turėtų būti, tarė jis. Abejoju, atsakiau. Prisėdęs prie interneto supratau, kad buvau teisus – nebuvo ne tik Vilniaus grupės, bet ir nė vienos lietuviškos grupės. Žodžiu, plyna tundra. Reikia veikti, nusprendžiau.

Sulaukęs patvirtinimo iš tinklo administratorių, pradėjau Vilnius Freecycle grupę. Šiuo metu grupė vienija 137 narius iš Vilniaus miesto. Įdomu tai, kad nebuvo imtasi praktiškai jokios reklaminės kampanijos – žinia ėjo iš lūpų į lūpas, e-laiško į e-laišką… Nepriklausomai susikūrė Kauno (60 nariai) ir Klaipėdos (6 nariai) Freecycle grupės.

Freecycle Tinklas yra tarsi atvirkščias eBay – tai daiktų dovanojimo mugė. Freecycle idėja yra paprasta. Jei turite ką nors iš jums nereikalingų daiktų (seną sofą, kėdę, dviratį, spausdintuvą ir pan.) neišmeskite jų – paskelbkite apie tai (pvz, prieš atiduodant į EMP) ir padovanokite tiems kam jų reikia. Tokia veikla ne tik padeda kurti bendruomenę, bet taip pat sumažina aplinkos taršą. Freecycle tarsi suderina dovanų ekonomiką, darnaus mąstymo principus ir kaliforniškąjį CraigsList’ą. Dovanota buvo įvairiausių daiktų – nuo ėdalo katėms:) iki šaldytuvų.

Pasitikrink apie artimiausią Freecycle grupę Google “varomoje“ Freecycle paieškos sistemoje. O jei neturi savam mieste Freecycle grupės – suburk ją.

Reklama

6 atsakymai to “Kiberžaliasis Freecycle tinklas”

 1. RB said

  O, geras. Tai čia tu tas geradarys. Aš irgi siunčiau prašymą pradėti Vilniaus freecycle. Gavau atsakymą, kad jau yra, tada susiradau ir, aišku, prisijungiau. Paskui mane kažkodėl išmetė iš ten. Dabar vėl atnaujinau. Superinė ir neabejotinai ekologiška idėja, nors aš dar nei karto realiai nepasinaudojau (vis gaunu ko reikia iš draugų ar nuo konteinerių). Nors žmona sako, kad jau pusę namų galėtume išdalinti… Nu gal ne pusę, bet reiks įdėmiau peržvelgti lentynas ir užkaborius.

 2. ramūnas said

  wikipedijoj skaičiau, kad kartais problemų pasitaiko su FC (pvz, sustabdoma grupių veikla), bet kol kas jokių problemų neturėjom. jo, idėja ir man patiko jų.

 3. euphorbium said

  Naudočiau, bet adrese pamačius žodį yahoo refleksas uždaryt langą ir daugiau niekada jo nebeatsidaryt. Niekada.

 4. […] Tuo tarpu Alfa.lt pradėjo geriausių teminių blogų rinkimą – EKO((b))logas atrinktas į kategoriją „Visuomenė“ (aktyvizmas, ekologija, politika). Balsuoti galima tik po vieną kartą kiekvienoje kategorijoje. Balsavimas vyks iki balandžio 2 d., o laimėtojai bus paskelbti bei apdovanoti konferencijos „BLOGin 2008“ metu. Prizams nusimato krūva kompiuterinių priedų, kurios gerai būtų išdalinti rašiusiems autoriams arba paleisti per Freecycle tinklą…. […]

 5. […] ciklas. Matyt praeitą savaitę per BTV laidą “Ratu” parodė mano reportažą apie Freecycle, nes plūste plūdo žmonės registruotis.  Yahoo! Žemės dienos proga pristatė naują su […]

 6. […] ciklas. Matyt praeitą savaitę per BTV laidą “Ratu” parodė mano reportažą apie Freecycle, nes plūste plūdo žmonės registruotis. Yahoo! Žemės dienos proga pristatė naują su […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: