EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Ar vėl teršime baterijomis aplinką?

Posted by ramūnas - 6 kovo, 2008

Kai sužinojau, kad daugiau nebus surenkamos baterijos, negalėjau tuo patikėti.

Nesulaukusi valstybės finansavimo, UAB “EMP recycling“ skelbia pradedanti ardyti 1300 konteinerių 60-yje miestų jungiantį senų baterijų surinkimo tinklą ir senos baterijos vėl terš gamtą (tiksliau mes patys teršime – pradėk nuo savęs, kaip sakant…).

„Blogiausia, kad tokiais nepagrįstais ministerijos sprendimais slopinami šalies gyventojų, ypač vaikų ir jaunimo, dėl kurių tik ir gali augti baterijų surinkimas, rūšiavimo įpročiai. Net ir atsiradus finansavimui, dėl netoliaregiško valstybės požiūrio, visą jau pagreitį įgavusią sistemą tektų kurti nuo pradžių“, – apgailestauja gen. dir. D. Valeika savo piariškoje išpažintyje.

Taip, sutinku, kad valstybinė sistema iš surinktų mokesčių už aplinkos teršimą neranda būdo kaip juos paskirti sukurtoms galvaninių elementų tvarkymo sistemoms finansuoti. Tačiau šiemet sausį ministerija nutraukė konkursą, kurį buvo laimėjusi EMP, nes Viešųjų pirkimų tarnyba rado pažeidimų (via) (“stringančios viešųjų pirkimų procedūros“, via). Kaip čia gaunasi, kad tokie dalykai nutinka 2007-ųjų socialiai atsakingiausiai įmonei? Juk kaip ir pripažįsta, viską sugriovus reikės daugiau pinigų, vadinasi – taip daryti pelninga. Čia toks žingsnis artėjančios Žėmės dienos proga? O gal čia bėda yra naujajame pseudo-ministre?

Vienintelės VŽ bent šiek tiek mėgino aiškintis – ministerija žadėjo jau vasarį atnaujinti sutartį ir paskirstyti 1,5 mln. litų sumą (via). Tačiau kaip yra iš tikrųjų? Juk jau kovas.

Ir apskritai, ar kam nors dar yra svarbu, KUR mesime nuodingas baterijas? Kviečiu pareikšti savo nuomonę dešinėje pusėje įdėtoje apklausoje.

8 atsakymai į “Ar vėl teršime baterijomis aplinką?”

 1. stepa said

  atsiprasau, cia visai ne i tema, bet ciotka reklama uztikau ir nesusiturejau…

 2. RB said

  Kažkaip pagalvojau, kad taip nei karto ir neišmečiau batarkių į tinkamą vietą. Dukra atskleidė paslaptį: pasirodo ji visas surinkdavo ir išnešdavo į RIMI. Fu, lengviau atsikvėpiau.

 3. […] Nauja tarša. Vyriausybė pradžiugino Lietuvos žmones papildomomis galimybėmis apsinuodyti gyvsidabriu ir švinu – maitinimo elementai surenkami ir perdirbami nebebus. […]

 4. buržujus said

  aš dar kartą pasakysiu – naudokit akumuliatorius. aš tai nesuvokiu, kodėl žmonės dar naudoja paprastas baterijas. suprantu, kad kartais kartais reikia baterijų, o ne akumuliatorių, bet kai žmonės per mėnesį sunaudoja maišą baterijų… baisu. o akumuliatoriai ne tik nežmoniškai atsiperka, bet ir neteršia gamtos.

 5. jurkis said

  Spėju, kad gyvenu NE viename iš 60-ties miestų (Vilniuje) – nemačiau jokių konteinerių.

 6. Dovilė said

  Nėr gerai. Aš jau keletą savaičių eidama į parduotuvę, pamirštu su savimi pasiimti sukauptų baterijų saują. Negi pavėlavau?..

 7. gegete said

  Kokia bloga naujiena 😦 Kaupiu baterijas stalciuke, kol prisiruosiu nunesti iki tos statinaitės. Reik paskubėt, jei Senukuose tebestovi..

 8. […] Kaip žinia, Lietuvoje baterijų tvarkymo sistema yra neveiksni ir neefektyvi, nors 88 proc. Ekoblogo skaitytojų pageidautų baterijų surinkimo taškų, o 6 proc. jie yra nebūtini. […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: