EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Nauja eko-parduotuvė Užupyje

Posted by pranesimas kovo 5, 2008

Quattuor Elementa krautuvėlė persikėlė iš Tilto g. 6 Vilniuje į Užupio g. 4, Vilniuje. Naujos ekologiškų produktų parduotuvės vardas “HOLOS”. Holos – gr. kalboje – visas, pilnas, visuma. Aristotelis “Holos” apibrėžė taip: “Visuma yra daugiau nei jos dalių suma”
Darbo laikas: I-V 10-19 val. VI 10-16val. tel. 8 5 215 43 45

Prekiaujama:

 • Weleda – kūno priežiūra, antroposofiniai ir dietiniai produktai
 • Urtekram – daniška ekologiška kosmetika ir maisto produktai
 • Sonett – ekologiškos skalbimo ir valymo priemonės
 • Naturata – “Demeter” sertifikuoti maisto produktai iš biodinaminių ūkių
 • Hampstead Tea&Coffee – biodinaminės arbatos.
Reklama

10 atsakymai to “Nauja eko-parduotuvė Užupyje”

 1. RB said

  Antroposofija, biodinamika… Chebrytė padirbėjo prie terminų, kad pritrauktu ne tik prastuomenę, bet ir prakutusius inteligentus. Nagi, nagi… Tik nepamirškit, kad normalūs žmonės maisto produktų pervežtų daugiau nei 200Km jau nebelaiko ekologiškais. Ekologiški jie tik naujiesiems ekoverslininkams, nes už tokius galima gauti gražaus ekopinigo, ane…

 2. sqrt said

  biodinaminė arbata 😀

  Netikiu. O Eko tikiu.

 3. Vytis said

  Atsakymas mielam RB dėl terminų.

  Antroposofija – terminas pasiūlytas dr.Rudolfo Štainerio dar XX a. aušroje, o biodinaminė žemdirbystė – kaip sąvoka atsirado 1924 metais po to pačio dr. R. Štainerio paskaitų… taip kad prie terminų padirbėjo vienas žmogus ir beveik prieš šimtą metų 😉

  Dėl 200km yra ir kitų nuomonių, tik nežinau kuo matuojami normalūs žmonės jūsų skalėje ;-)))

  Pagarbiai,
  Vytis Kondreckas

  P.S. Jūsų namo statyba nuostabi ir įkvepianti.

 4. Vytis said

  p. Sqrt,

  dėl tikėjimo ar ne biodinaminiais produktais, įrodymų galite rasti čia:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Biodynamic_agriculture

 5. RB said

  Ir antropo, ir sofija, ir dinamika sugalvojo senovės graikai. Jie sugalvojo ir galimybę tokius ir kitokius žodžius jungti. Tai ir prigaminta tų junginių begalės, vis stengiantis ką nors gudriau pasakyti, o šiais laikais dar ir parduoti. Ir gerai, kad įdėjai nuorodas pasiskaitymui. Anksčiau tik nujaučiau, dabar jau žinau, kad antroposofija ir biodinamika yra eilinis briedas. Apie antroposofiją su jos šventyklomis, karmomis, kosminėmis jėgomis ir antrojo kristaus atėjimu aš geriau išvis patylėsiu, nes kam nors turbūt to reikia ir tiekto. Bet pardoškė su biodinaminiais produktais mane tikrai nustebino. Čia ji kam skirta? Štainerio pasekėjams? Nes pagal info visiškai aišku, kad biodinamiškai užaugintas burokėlis yra lygiai toks pat, kaip mano kaime užaugintas, tik kainuoja 30% brangiau. Tos alchemiškos apeigos gaminant paprasčiausią kompostą ar kovojant su piktžolėm man įspūdžio ko tai nedaro ir aš už tai pinigų tikrai nemokėsiu. Ir kitiems nepatariu.

 6. Vytis said

  Darosi panašu į Delfi komentarus 😉

  Viskas tvarkoje, mielas RB, ypač kai kiekvienas turi savo nuomonę. Pasmerkti ir suniekinti labai paprasta, ypač neįsigilinus į pajuokiamus dalykus. Sutinku, kad antroposofijoje yra daug mistikos, -sofijos (išminties) – kuri deja ne visiem suvokiama… Tiesiog kiekvienas darykime tai, kuo tikime iš visos širdies.

 7. sqrt said

  Religija ir misticizmas bent jau man asmeniškai siejasi su paties žmogaus giliais potyriais, sąmonės ir pasąmonės virsmais, ir aš labai sveikinu bet kokį polinkį į tai, ypač jei tai pasireiškia per tokį gražų veiksmą kaip žemdirbystė.

  Bet tikėti, kad kažkas kitas puoselėdamas savo ryšį su gamta tau užaugins kažkuo ypatingą buroką gana naivu. Juolabiau arbatą… popsa eilinė, tuštybių tuštybė, tinginio garbstymas. Pirk ir būsi išgelbėtas. Arba green wash.

  Kam tas griežtumas ir smerkimas? Nesmagu, kai žaliasis judėjimas pradedamas tapatinti su “ypatingu pirkimu“.

 8. stepa said

  As manau, kad tokia eko mada yra sveikintina, tegu tai ir popsa. Reikia ir eit link to, kad ekologija taptu masine mada! Nes didziosios mases vistiek niekada i esme nesigilina ir nesigilins, todel ekologija ir turi tapti masiniu popsu, kad ja dometusi ne tik “prakute inteligentai“, bet ir “prastuomene“.
  Tik svarbu neapsimeluot kazkaip.

 9. tmbs said

  Aš tai pasakysiu taip, jeigu tai sertifikuota ekologiška produkcija – superb, naudosiu. Ir taip darysiu ne todėl, kad įgaučiau magiškų galių ar išvalyčiau Žemės karminius kanalus (ar ką ten).

  Beje, Maksemoje pasirodė kažkokios ekologiškos buities valymo priemonės (mačiau tik propagandiniame buklete), išpaišytos lietuviškai. Gal kas tyrinėjot kilmę, sudėtį?

 10. anel said

  gerai kad lietuvoje yra žmonių mastančių apie ekologija,tai yra kur nusipirkti ekoprekių,sekmes.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: