EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Netikėtas Eko-Oké ananasas

Posted by daivute vasario 16, 2008

Keistų dalykų galima rasti mūsų prekybos centruose. Štai Norfoje (kalvarijų g.) nusipirkome dvigubai ekologišką (organic & fairtraid) ananasą, kuris buvo padėtas bendrame vaisių skyriuje. 4,99 Lt. Su Eko-Oké etikete, išaugintas Kosta Rikoje.

Nemanau, kad tai galėtų būti tik gražūs žodžiai bei etiketė www.agrofair.com ir http://www.fairtrade.net/

Ekologiniai profuktai (organic) atitinka griežtus reikalavimus, kuomet nenaudojamos cheminės trąšos, produktai nėra genetiškai modifikuoti, juos gaminant mažiau žalojama ekosistema, jie yra maistingesni ir sveikesni Produktai ir jų gamyba yra griežtai kontroliuojami ir sertifikuojami. Tai viena sparčiausiai augančių pramonės šakų, kurios svarba turėtų dar daugiau išaugti.

Sąžiningos prekybos (angl. Fair trade) ženklu ženklinama trečiųjų pasaulio šalių produkcija (pvz., kava, arbata, prieskoniai, kakava, šokoladas, vaisiai, ryžiai, vanilė). Jo tikslas – išskirti produktus, kuriuos gaminant buvo atsižvelgta į trečiojo pasaulio šalių socialines problemas. Todėl visų pirma jis reiškia, kad trečiojo pasaulio šalių gamintojai gavo padorų atlygį už pagamintą produkciją.
Tačiau „Sąžiningos prekybos“ ženklas reiškia kur kas daugiau nei sąžiningą kainą! Tai:

 • saugios darbo sąlygos ir normalus atlygis; darbui neišnaudojami vaikai;
 • tiesioginė prekyba, vengiant tarpininkų ir tuo pačiu kainų kėlimo;
 • demokratinė struktūra (plantacijų savininkai ir darbuotojai turi vienodą teisę lemti bendrus svarbius sprendimus);
 • bendruomenės vystymasis (gaunamos premijos skiriamos socialinėms, ekonominėms programoms, mokymams);
 • aplinkos apsauga (nenaudojamos pavojingos cheminės medžiagos, GMO, saugoma ekosistema…). [originalus šaltinis]
  
  

Reklama

6 atsakymai to “Netikėtas Eko-Oké ananasas”

 1. Sigurdas said

  nusipirkome dvigubai ekologišką…
  Aišku, sveikitina, kad atsiranda daugiau eko-produkcijos, bet pagalvokime, kiek tos ekologijos lieka iš “dvigubo ekologiškumo“, kai maistas yra atvežamas iš Kosta Rikos? Tas pats ir su Eko Fairtrade bananais iš Pietų Amerikos, ir kt. – visos tos maisto mylios panaikina, sakyčiau, tą “dvigubą“ ekologiškumą keliskart. Geriausia išeitis – pirkti vietinę produkciją.

 2. linas said

  Sutinku su Sigurdu – geriau vietinis ir ekologiškas obuolys nei ananasas 🙂 Bet šiaip su tais Eco ir Fairtrade keistai būna. Kažkada tiesiog turguje (Kaune) mačiau pardavinėjamus bananus su Fairtrade lipdukais už “paprastų“ kainą. Neįsivaizduoju kaip jie ten pateko…

 3. šiaip jau su ta vietine ekologija irgi negarantuota.
  pažįstų kelis ūkininkus, kurie savo “ekologiškame ūkyje“ slapta bando patręšti augaliukus visai ne ekologiškomis trąšomis.
  todėl netikiu tais “ekologiškas produktas“ lipdukais… ir etiketėmis. na galbūt jie ir yra iš dalies ekologiški, bet ne daugiau.
  ir ekoagros, kuri sertifikuoja ekologiškų ūkių produktus – visų juk nepatikrins…
  vat ką pats užsiauginai be trąšų – tai tikrai ekologiškas produktas.

 4. Zymantas said

  na, is tiesu super apie tuos ananasus! reiks butinai apsilankyti ir nusipirkti. o kas liecia tuos kilometrus, deja, zmogus ne kiaule – renkasi ka valgyti Obuolio ananasu nepakeisti, net “ananasines“ veisles. Todel kritikuoti gal neverta, o geriau izvelgti geraja medalio puse.

  Cia tas pats kaip lyginti vyna is pietu afrikos su lietuvisku “zaibo“ alumi. Abudu gerimai, “Zaibo“ alus ekologiskesnis, tik del skonio nesigincyjama.

 5. Au said

  Del skonio nesigincijama, bet as pasigincyciau, ar Rutos “ekologinis“ sokoladas, ivezamas is Vokietijos, neprarado savo ekologiskumo, cion vezamas, ir ar apskritai sokoladas gali buti ekologiskas.

 6. Generally, rabbit breeds were incorporated to give distinctive characteristics to certain classifications, thus, resulting to a substantial number of varieties.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: