EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Eko-karnavalas |#5

Posted by ramūnas - 15 vasario, 2008

Laikas įsisukti eko-karnavalui, spontaniškai susiklosčiusiam ties klimato kaitos tema.

394 ppm,

toks (deja) sausio mėnesio CO2 kiekis atmosferoje. Gruodį jis buvo 383 ppm, o anksčiau (iki industrinės revoliucijos) laikėsi ties 274 ppm riba. Daugelis klimatologų teigia, kad peržengus 450 ppm ypač padažnės pražūtingos žmogui gamtos nelaimės, o 500 ppm yra kritinė riba (tipping-point), kuomet prasidės negrįžtami pokyčiai. Klimato Laikrodis jau tiksi.

Gal sukurtos nano-poros pagelbės sugaudyti CO2? O patys kraustysimės į “0-emisijos“ miestus?

Lietuviškas Scientific American numeris rašo, ko reikia, kad CO2 rinka veiktų. Faktas – reikia skaidrios reguliuojančios sistemos.

Taip pat rasite daug nevienpusiškos informacijos apie sveiką mitybą, kaip nutukimą skatinana pigūs saldikliai, vaisvandeniai, aliejai ir mėsa bei kitokių idomybių.

Apie augalus ir metaną, bei klaidinantį miškų kaltinimą klimato atšilimu – laisvai prieinamame SciAm straipsnyje.

Lietuvai, ir kitoms besivystančioms ES šalims šiltnamio dujų išmetimą dar galima didinti, kad nenukentėtų šalių sparčiai augančios ekonomikos. Tačiau kenčia gyventojų sveikata:

Darosi aišku, kad liaupsinamas biokuras gaunamas iš specialiai tam auginamų augalų dideliuose plotuose yra netinkamas būdas mažinti klimato kaitą – priešingai, CO2 išmetimas dar padidėtų, teigia praeitos savaitės dvi publikacijos žurnale Science (viena ir antra). Geras antausis kompanijoms, įrodinėjusioms, kad genetiškai modifikuoti augalai leis padidinti išaugusias tokio kuro poreikius. Galima išeitis – antrosios kartos biokuras – panaudotos maistinės bioatliekos, aliejus ir pan., kuriam nereikėtų stipriai didinti dirbamos žemės plotų.

Taip pat svarbi saulės, vėjo ir kitų atsinaujinančių energijos rūšių plėtra, ką pademonstravo ispanai, atidarę didžiausią pasaulyje 20 megavatų saulės energijos fermą, galinčią aprūpinti elektra 20000 namų:

Daugiau įvairių atrinktų straipsnių ieškokite RSS Google eko-skaitytuve, kurį retkarčiais atnaujinu.

Visuomet inovatyvus ir mėgstamas Google paleido Google.org filantropinį projektą, kuris panaudos informacines technologijas mažinti klimato kaitą, skurdą ir ligas.

Pagrindinės kryptys: plėtoti pigesnę už iškastinio kuro atsinaujančią energetiką (RE<C); paspartinti įkraunamų automobilių komercializaciją (RechargeIT) ir kt.

Jau apie anksčiau Ekobloge rašytus oru varomus automobilius prakalbo ir platesnė žiniasklaida. Tikiuosi, greit tokie stebuklai pagaliau pasirodys ir prasidės nauja transporto era.

Skaitytojų paraštės:

Viena skaitytoja pradėjo blogą-realybės šou Ekogyvenimą. Kitas nuolatinis skaitytojas Rb beveik baigia statyti pavyzdinį eko-namą. Visiems sėkmės!

Papildyta: blog’as Žaluma džiugina savo worldchange’iška mąstysena. O Churchill.lt visus agituoja susimetus bendras jėgas statyti vėjo jėgainę.

Kita:

Atnaujinau skyrelius eko-maistas, buitis – tikiuosi nieko nepamiršau.

——-

Eko-karnavalas – tai progresyvios ir pozityvios ekologinės minties internetinis žurnalas-karnavalas, išleidžiamas kiekvieno mėnesio 15d.

Jau galite siųsti pranešimus kitam numeriui (kovo 15d). Taip pat laukiami norintys publikuoti kitą numerį savo puslapyje/blog’e.

Ankstesni numeriai:

#1 numeris: Ekoblogas.info

#2 numeris: PažinimoVartai

#3 numeris: ŽudykReklamą

#4 numeris: Ekoblogas.info

4 atsakymai į “Eko-karnavalas |#5”

  1. RB said

    CO2 rinka su jos skaidriu reguliavimu yra didžiausiais kapitalistinis briedas kokį teko kada nors girdėti. Paveikslėlis viską ir paaiškina, beveik ir nereikia komentarų. Esmė ta, kad tarša kokia buvo, tokia ir liko. Ekoproblema neišsprendžiama. Netgi priešingai. Dabar teršėjas lyg ir įgauna visas teises ir toliau teršti. Kas yra stambūs CO2 gamintojai? Ogi stambios korporacijos. Jos nesunkiai perperka taršos leidimus, sužlugdo smulkmę, kuri beveik neteršia (tie kurie teršia bankrutuoja patys, nes nesugeba įpirkti leidimų), išlaidas įtraukia į prekės kainą, atsiima babkes iš vartotojų ir viskas toliau važiuoja be jokių stambaus kapitalo nuostolių ir su lygiai tokia pat, o greičiausiai dar didesne tarša.

  2. ramūnas said

    globalia prasme CO2 taršos vieta nėra svarbi, svarbus jo kiekis. esmė ta, kad CO2 ilgainiui sumažėja, nes nusitaikyta į jautriausią žmogaus organą – piniginę…. yra ir kitas variantas – kompensaciniai mainai – kuomet už CO2 perviršį investuojama į alternatyvios energetikos projektus. gal sistema ir nėra tobula, tačiau manau tai geriau negu nieko arba įvairūs piketai.

  3. […] “Žaliasis“ (smegenų) plovimas: AmWay ir TheBodyShopFormalioji Žemės diena Eko-karnavalas |#5Iliuzinis atomas ir realus vėjasbuitis | householdEko maistas | Organic foodSauskelnės ir […]

  4. […] Eko-karnavalo numeriai: # 6 : Žaluma # 5 : Ekoblogas # 4 : Ekoblogas # 3 : ŽudykReklamą # 2 : PažinimoVartai # 1 : […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: