EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Ekoblogui jau 1-eri metai!

Posted by ramūnas - 29 sausio, 2008

Visai pamiršau paminėti, kad sausio 27 d. Ekoblogui suėjo vieneri metukai 🙂

Pirmasis straipsnis buvo apie klimato kaitą, tuo metu gana menkai gvildenamą temą. Per tą laiką padaryta 172 įrašai, prie rašymo prisidėjo 8 žmonės. Sakyčiau, viskas prasidėjo nuo eko-egzistencinės nevilties 🙂

Lankomumo statistika (mėnesiai):

Šiuo metu per dieną apsilanko vidutiniškai virš 230 unikalių skaitytojų, atsirado daug naujų ir įdomių pažinčių. Iš viso apsilankė 98369 skaitytojai. Ačiū, kad skaitote, rašote ir komentuojate!

Kaip pastebi ELT.lt, šalies internetinių dienoraščių kūrėjų gretos pastaraisiais metais gerokai sustiprėjo, o susikūrusi bendruomenė vis dažniau tradicinei žiniasklaidai padeda operatyviau paskleisti informaciją, yra kritiškesnė ir imlesnė naujovėms.

Ekoblogas sukėlė šiokį tokį šurmulį žiniasklaidoje dėl GMO bei dviračių, skambėjo radijo bangomis bei buvo išrinktas vienu mobiliausiu blog’u.

Manau, Ekoblog’o pagrindinis stiprumas yra nepriklausoma nuomonė – mes nesame profesionalūs aplinkosaugininkai ir atspindime savo asmeninę nuomonę ir, sakyčiau, pilietinę poziciją. Taip pat neatstovaujame jokių stambių komercinių ar organizacinių struktūrų. Ekoblogas įrodo, kad egzistuoja ir nepriklausoma (savaiminio) ekologinio sąmoningumo pozicija.

Džiugu, kad randasi vis daugiau ekologinio sąmoningumo apraiškų. Per šiuos metus atsirado daug naujų užeigėlių, kuriose galima paskanauti sveiko maisto ir įsigyti neteršiančių aplinką produktų – apie tai skyreliuose apie buitį ir maistą, kurie tapo vietinės eko-informacijos sankaupos. Na, o Šv. Stepono gatvė Vilniuje tapo tarsi eko-kvartalu su didžiausia eko-parduotuvių koncentracija. Sakyčiau, viena Ekoblogų misijų yra tokių smulkaus verslo iniciatyvų skatinimas. Žinoma, visuomet reikia gebėti atskirti pelus nuo grūdų – matyt ne veltui jau kurį laiką populiariausias yra straipsnis apie “greenwashing’ą su įdomiais komentarais.

Ekologinė tematika vis dažniaus šmėstelį ir spaudoje, o Ozonas jau matyt ruošia 6-ą savo laikraščio numerį.

Ekologinės lietuviškos informacijos erdvė plečiasi ir tai džiugina.

Siekiant nuolat tobulėti (ech, tas mano eko-techno-progresyvizmas:)), manau pribrendo poreikis keistis ir Ekoblogui.

Kokių pageidavimų turite Jūs? Kas patinka/nepatinka ir kodėl? Kokią matote tolesnę Ekoblogo ateitį? Pasiūlymai, komentarai, pastabos….

8 atsakymai į “Ekoblogui jau 1-eri metai!”

 1. tmbs said

  Man tai įdomu ar nedubliuos dabartinis ekoblogas ateities ozono (jų pdf’eniame puslapyje išdėstyti gan ambicingi planai).

 2. ramūnas said

  ar tik ne atvirkščiai gausis?

 3. KokoNA said

  Sveikinimai Ekoblogui! As irgi esu viena is tu, kuri uzsikrete samoningu ekologisku gyvenimu per tuos metus. Ir uzsiprenumeravau Ekobloga :). Beje, ekologiskas idejas stengiuosi pazingsniui igyvendinti praktikoje ir pasirodo, tai nemazas nuotykis. Savo ispudzius grynai is vartotojo puses pradejau bloguoti cia: http://www.blogas.lt/ekogyvenimas. Jei kam idomu 😉

 4. sqrt said

  Ramūnas buvo užsiminęs, kad ekoblogo laukia didelės permainos šiemet.
  Gal išduosit kokios? 🙂

 5. tomas said

  sveikinu

 6. ramūnas said

  Ačiū!
  sqrt: o ko reikia?
  😉

 7. mashius said

  Jokių išdavysčių kolkas 🙂

 8. […] šventė gimtadienius. Tai Dievų žiniasklaida, per metus parašiusi 220 straipsnių, Eko((b))logas vienerių metų sukaktį atšventęs su 173 straipsniais, o Darius Klimašauskas (Fin) šventė jau […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: