EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Darniosios Energetikos Savaitė

Posted by pranesimas sausio 29, 2008

Jau antri metai sausio 28 – vasario 1 dienomis Europos Sąjunga rengia darniosios energetikos savaitę, kuria siekiama atkreipti dėmesį į būtinumą plėtoti energetiką darniai ir atsakingai. Darnus vystymasis (sustainable development – angl.) – tai ilgalaikė, nuolatinė visuomenės plėtra, siekiant tenkinti žmonijos poreikius dabar ir ateityje, racionaliai naudojant bei papildant gamtos išteklius, išsaugant Žemę ateities kartoms.

Esminis darnaus vystymosi paradigmos bruožas ir kriterijus yra atsakingumas prieš
dabarties ir ateities kartas, įgalinantis vienareikšmiškai atskirti priimtinas žmonėms technologijas nuo nepriimtinų.
Atsakingos prieš dabarties ir ateities kartas yra tokios technologijos, kurių panaudojimas nekenkia aplinkai, nekelia pavojaus žmonių sveikatai ir nemažina jų pilnaverčio gyvenimo trukmės. Prie atsakingosios energetikos priskiriami atsinaujinančios energijos šaltiniai – vėjas, saulė, vanduo – taip vadinama „dangaus “energetika“. Ir atvirkščiai, tradicinės energetikos technologijos, deginančios kurą bei naudojančios ne iki galo saugias ir ne visada nuspėjamas branduolines technologijas, teršia aplinką, blogina žmonių sveikatą, trumpina jų gyvenimo trukmę bei „damoklo kardu gali daugelį amžių kabėti virš palikuonių galvų“.

Pasaulio Sveikatos organizacijos duomenimis, aplinkos veiksniai, iš kurių pagrindinis yra kuro deginimas, sutrumpina žmogaus gyvenimą 20 proc. Radiacija yra daugelio vėžinių ir kitų susirgimų veiksnys. Todėl pastaroji energetika negali būti pavadinta atsakinga ir jai labiau tinka „pragaro energetikos“ alegorija.
Darniosios energetikos savaitės programoje (http://www.eusew.eu/) numatyta daugybė renginių, kuriais siekiama šviesti visuomenę, supažindinti verslininkus ir valstybės valdymo specialistus su darnaus santykio su aplinka ir savimi užtikrinimo principais, technologijomis ir jų teikiamais privalumais.
Lietuvos vėjo energetikų asociacija kviečia visus geros valios žmones, verslininkus, švietėjus ir atsakingus piliečius skleisti darniosios energetikos idėjas, diegti darnos principus visose visuomenės gyvenimo srityse savo ir ateities kartų gerovei.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: