EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Eglučių perdirbimas biokurui

Posted by ramūnas sausio 5, 2008

Nuo šeštadienio vilniečiai yra kviečiami atiduoti perdirbti Kalėdų eglutes. Sostinės gyventojų prie didžiųjų prekybos centrų sunešti medeliai bus atiduoti biokurą gaminančiai įmonei, kuri juos pavers šilumos energija (via).

Reklama

9 atsakymai to “Eglučių perdirbimas biokurui”

 1. […] tekste aptinka „neesu“ vietoje „nesu“. • Pačiu laiku – prieš Trijų Karalių šventę, Eko(b)logas praneša, kad nupuoštes eglutes galima priduoti perdirbti į biokurą. Tik neišmeskite jų į gatvę! • Kibinų pardavėjai, kaip kokie mafijoziai, pasirodo, turi […]

 2. RB said

  Suknista viešųjų ryšių akcija skirta sustiprinti iliuzijai, kad ir prekybos centrams rūpi ekologija. Kada pradės rinkti savo plastikinius butelius, kada nustos kaišioti kiekvieną šūdniekį į plastiką ir siūlyti už centą maišelius, kada produktai su E621 atsidurs lentynose pažymėtose didelės kaukolės ženklu, kada nustos vežti tūkstančius km ir pas mus puikiausiai augančias daržoves ir kada ekologiški produktai bus pigesni (nes jie ir yra pigesni) už prikimštus pesticidų, hormonų ir stimuliatorių? Ir dar šimtas kitų “kada“, į kuriuos atsakymo nėra ir dar šimtą metų nebus kol žmonės džiūgaus dėl pseudo ekologiško eglučių perdirbimo.

 3. Puiki idėja!

 4. Zane said

  Mielas RB – zingsneli po zingsnio. Dziaukimes kad mastyti ekologiskai tapo “popularu“ ir labai gerai kad tai naudojama kaip PR akcija. Tai reiskia, kad tas zmogus, kuris nekada nera nepagalvojes, kur jo numesta eglute ar butelis nukeliauja, dabar bent jau girdi, kad butent perdirbimas yra “normalus“ veiksmas.

  O visos (ir ne vienos) pasaulio ekologines problemos aimanoms tikrai neissressi, vien tik pozitivu skatinumu, butent kaip si akcija. Vienas prekybos centras surenka eglutes, kitas ivezia gamtai draugiskus maiselius – tai tikrai sveikintina.
  As labai dziaugiosi, kad toki dalykai Lietuvoje iskeleiauja i masini masta, ir ekologiskas mastymas jau nebera keisto sektantiskumo pavyzdys…

 5. RB said

  Aimanom tikrai neišspręsi nieko. Išspręsi realiais veiksmais. Tingiu aiškint jei nesupranti, kad eglučių surinkimas po to kai jas nukirto ir, svarbiausia, iš to užsidirbo, yra veidmainiavimas ir akių dūmimas. Tarp kitko, tokius manevrus rinkos ekonomika jau seniausiai naudoja, o ateityje dar daugiau naudos, ir su realia ekologija tai nieko bendra neturi. Ir negi tu tikrai galvoji, kad žmogus atnešęs eglutę jau masto ekologiškai? Aš tai manau, kad jis yra eilinis, mažai galvojantis prekybos centro vartotojas kimbantis ant ekologijos kvapu pagardinto jauko. Man jau daug metų nereikia pridavinėti jokių eglučių, nes aš jų nenaudoju. Jauti skirtumą tarp tikros ekologijos ir pseudo ekologijos?

 6. Darius Damalakas said

  IMHO, eglutė yra organinė medžiaga, o mąstyti, kad organinės medžiagos yra neekologiškos… tai jau šis tas tikrai weird.

  Galbūt jūs sode ir nuravėtas piktžoles perdirbate?

  Šiaip akcija yra super, tik čia su ekologija nelabai ką turi bendro. Gal tiesiog miestas bus mažiau purvinas? Mažiau mėtysis kiemuose eglučių?

 7. ragai said

  Pritariu RB, reik buti budriems ir atskirti kad imituojama ekologija arba socialine atsakomybe, o kada nuosirdziai rupinamasi. kas liecia egluciu klausima – as manau teisingiausiai naudoti vazonines eglutes, jos ne tik kaip gyvas medis nesa dziaugsma kaledu laikotapriu, bet po ju dar galima pasaoditi ir seimai savo sklype arba bile kur tureti egluciu giraite. Kiek teko girdeti kad prigija 4 is 5 tokiu egluciu. Tik butina neperkaitinti tokios egles, geriausia laikyti kaip galima ilgiau balkone

 8. ragai said

  Palaikydamas RB radau viena citata ka masto ekologijos simuliavima laukinio verslo atstovai
  Neseniai miręs „Laisvosios rinkos“, kurią visiems perša JAV, pgrindinis architektas ir propaguotojas M. Friedmanas manė, kad verslas (korporacijos) neturi ir negali turėti jokios socialinės atsakomybės – atsakomybės visuomenei. Verslas esąs atsakingas ir atskaitingas tik savo savininkams, todėl absoliuti ir neginčijama verslo vadovų pareiga – DARYTI PELNĄ SAVO AKCININKAMS visomis įmanomomis priemonėmis.
  Bet kokia visuomenei naudinga ar socialiai atsakinga veikla esanti AMORALI – pareigos tarnauti akcininkams išdavystė. Vienintelė socialinė verslo atsakomybė – PADARYTI, KIEK TIK ĮMANOMA, DAUGIAU PINIGŲ SAVININKAMS.Friedmanas pripažįsta, kad verslų „socialinė atsakomybė” toleruotina, KAI JI YRA APSIMESTINĖ, jeigu verslo subjektas tik apsimeta, kad siekia socialinės atsakomybės visuomenei, o iš tikrųjų, SIEKIA TIK PELNO. Vadovai, kurie leidžia sau skirti pinigų, pvz., aplinkos apsaugai, YRA IŠDAVIKAI. Gero vardo nusipelno tik tie, kurie socialinės atsakomybės šūkių griebiasi kaip priemonių pelnams didinti.

 9. buržujus said

  prie konteinerių šiais metais mačiau daug mažiau eglučių. šaunu.
  tačiau aš būčiau už tai, kad tie kas gali, temptų jas į miškus. pūvantys medžiai miške – svarbi ekosistemos dalis. o kai miškai dabar taip valomi, jų ekosistema nyksta.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: