EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Eko-žurnalistikos konkursų nugalėtojai

Posted by ramūnas lapkričio 16, 2007

Ir vėl sveikinimai Vaidai Pilibaitytei iš Pažinimo Vartų, kurios ir Mindaugo Nastaravičiaus straipsnis „Nauja atominė elektrinė Lietuvoje: ar tikrai apsimoka?“ pelnė pirmąjį prizą Vidurio ir Rytų Europos konkurse, kuriame vertintos geriausios regiono publikacijos apie energetiką!

Konkurso dalyviai buvo kviečiami teikti darbus nušviečiančius ryšį tarp energetikos ir gamtosaugos, atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimą ir energijos taupymą. Rašiniai buvo vertinami ir pagal jų aktualumą, poveikį procesams šalyje, taip pat pagal tai, ar atitinka aukštus žurnalistikos standartus.
Pasak organizatorių, itin aukštus balus lrt.lt žurnalistų straipsniui skyrė visi darbų vertinimo komisijos nariai, tarp kurių – britų „The Guardian“ fondo atstovai bei kiti žiniasklaidos ir energetikos specialistai.
Aplinkosauginė žurnalistika, mano galva, yra toji tikroji pilietinė žurnalistika ir tokios temos dažnai yra ne tik profesinis, bet ir demokratijos testas. Kai gavome pasiūlymą sudalyvauti konkurse, pamaniau, kad tai būtų puiki proga pasitikrinti, ar savo kasdieniame darbe einame teisingu keliu. Tokie įvertinimai yra tarsi padrąsinantis patapšnojimas per petį, suteikia įkvėpimo“, – sako Vaida Pilibaitytė, viena iš premijuotojo straipsnio autorių ir Lietuvos radijo laidos „Pažinimo vartai“ vedėja.

Kitas, vietinės reikšmės žurnalistų konkursas, taip pat buvo skirtas ekologinei tematikai – “Žalioji energija Lietuvoje: problemos ir perspektyvos 2007”:

Pirmųjų vietų nugalėtojai: Virgaudas Gudas “Alternatyvi energetika: donkichotiška kova su biurokratiniais malūnais“ (“Respublika“, nacionalinė kategorija) bei

Dalia Jočerytė “Pradėk nuo savęs“, 2007 05 13 (5 kanalas, regioninė kategorija).

Antrąsias vietas užėmė: Andrius Tapinas ir Aistė Kameneckė “Kaip išvengti pagirių prisiuosčius rusiškų dujų“ (“Valstybė“, nacionalinė kategorija) ir

Remigijus Baltrus “Kas paskelbs Lietuvoje “žaliąją revoliuciją‘?“(“Miesto žinios“, regioninė kategorija).

Trečiosios vietos atiteko: Mindaugas Milinis, straipsnių ciklas “Vėjo jėgainių sparnus laiko nepatenkinti gyventojai“, “Vėjas jėgainių sparnus suka vis greičiau“, “Danai ardo vėjo jėgaines ir išgabena į užsienį“ (“Lietuvos žinios“, nacionalinė kategorija) ir

Daiva Bartkienė, straipsnių ciklas “Bendruomenės iniciatyvos fondo taryba nesuprato“, “Smalininkiečių pakinkytas vėjas neš pelną visuomenei“ (“Šviesa“, regioninė kategorija)

[gaila, neradau internetinių straipsnių šaltinių…]

Beje, šiemet konkurse dalyvavo ne tik daugiau žurnalistų, bet ir iš įvairesnių žiniasklaidos priemonių – 2 žurnalų publikacijos („Istorijos“, „Valstybė“), 4 TV laidos (LTV, 5 kanalas) bei 1 internetinio dienoraščio Ekoblogas (Ekoblogas.info). Taip taip, konkursui buvau pateikęs visą Ekoblogo kategorijos “Alternatyvi energetika“ publikacijų šūsnį. Mes dar laimėsim! 🙂

P.s. Martynai, kada per radiją paleisi Ekoblogą?

Reklama

4 atsakymai to “Eko-žurnalistikos konkursų nugalėtojai”

 1. mashius said

  Ramūnai, kantrybės, kantrybės. Dirbama prie to 🙂 Sunkiausia kolkas pavadinimą sugalvoti 🙂

 2. ramūnas said

  taigi paprasta – eko-radijus 🙂

 3. mashius said

  aš jau siūliau tokį 🙂 bet matai, laida bus ne vien tik apie ekologiją, dar prisidės animal-rights, todėl pavadinimas turi atspindėti viską.
  Bet aš kovosiu, kad pagrindinis dalykas būtų ekologija 🙂

 4. Linas ore ozone said

  o kur ta laida bus?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: