EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Nobelio Taikos premija – Al’ui Gore’ui ir IPCC

Posted by ramūnas - 12 spalio, 2007

Džiugi žinia – 2007 m. Taikos Nobelio Premijai nominuoti buvęs JAV viceministras ir aplinkosaugininkas, klimato kaitos aktyvistas Al’as Gore’as (taip pat politikas bei verslininkas) bei Tarpvyriausybinė Klimato Kaitos Grupė (IPCC). Didžiausi sveikinimai !!!

A. Gore’as ir Jungtinių Tautų institucija apdovanoti už pastangas mobilizuoti jėgas prieš gresiančią klimato katastrofą. Nobelio taikos premija dotuota 10 milijonų kronų (1,1 milijono eurų). Ji tradiciškai bus įteikta gruodžio 10-ąją Norvegijos sostinėje (via).

Ta proga rekomenduoju dar kartą pažiūrėti Al Gore’o filmą “Nepatogi tiesa“ ir perskaityti IPCC ataskaitas (beje, lapkričio 7 d. bus paskelbta 4-oji).

Esu garantuotas, kad naujuoju JAV prezidentu bus išrinktas Al Goras.

Susijusių ankstesnių publikacijų sąrašas mūsų Ekobloge:

Sekite mūsų RSS srautą!

21 atsakymai į “Nobelio Taikos premija – Al’ui Gore’ui ir IPCC”

 1. sqrt said

  Dar prieš tris mėnesius kalbėjau su amerikiete – sakė, kad Goras atkakliai atsisakinėja bėgti į prezidentus (to run for the president).

  Kažkas pasikeitė?

 2. sqrt said

  O ne, koks bardakas gavosi. Neįvaldau aš tų tag’ų 🙂

 3. ramūnas said

  žinoma, gali būti, kad ir nekandatuos. arba taip dar kelia savo vertę 🙂

 4. asterisk said

  Aš prieš, jog jis būtų prezidentas – jis daugiau gero padaro būdamas NE prezidentas. Gali pilnai užsiimti klimato reikalais, o jeigu jis taptų prezidentas – karas irake and so on.
  Btw, sveikinimai Al Gorui, esu didžiulis jo fanas 🙂 Ir visiems sakau PRIVALOTE pamatyt filmą “An Inconvenient truth“

 5. RB said

  Girdėjau, kad Goro filmas neblogas ir daug kam išspaudžia ašarą, bet pats Goras yra eilinis turtingas dėdė už kurio nugaros spiečiasi (t.y. finansuoja jo veiksmus) tos pačios korporacijos, kurios globoja ir JWBush ir kurios , aišku, diktuoja ir savo politiką, tuo pačiu skleisdamos dūmų uždangas dėl savo antihumaniškos ir labai konkrečiai prieš gamtą nukreiptos veiklos. Šia tema yra įvairių tekstų, patys rasit. Pvz. čia: http://buddha.bloghi.com/2007/10/09/al-gore-and-his-global-lying-game.html
  Amerikoje filmai visų pirma yra verslas. Pasidomėkit ar Goras kur nors važiuoja dviračiu, ar kada nors maitinosi vegetariškai, ar surinko kitų paliktas šiukšles, ar išvis padarė kokį nors konkretų asmenišką ekoveiksmą? Aš nežinau. Bet panašu, kad nieko tokio niekada nebuvo. Kas tada lieka? Lieka platūs mostai ir pilnėjančios sąskaitos…

 6. ramūnas said

  na gal ta veikla nėra konkrečiai nukreipta prieš gamtą, tai daugiau kaip pašalinis produktas. tai ka daro al goras, manau, yra geriau nei kokiu kitu politiku veikla. gal kartais truksta tik asmeniniu pavyzdziu.

 7. Tomas said

  aš manau, kai imama dažnai ir daug apie kažką kalbėti, bet nieko nedaroma, po kurio laiko tampa nebeįmanoma kažką daryti, nes apima apatija arba jausmas, kad jau kažkas padarytą.

  man taip buvo, kai labai norėjau motociklo ir daug apie jį kalbėjau, bet nieko nedariau, kad jį isigyčiau, tai prisitaikiau prie kalbėjimo ir jis man pakeitė turėjimą. tos kalbos tolino nuo veikimo.

  kodėl cigarėčių kompanijos kalba daug apie metimą rūkyti ir organizuoja bei finansuoja ta tema renginiu? tam, kad skleisti apatiją.

  čia šiaip 🙂

 8. mashius said

  To RB – Tavo nurodytas straipsnis, lengvai tariant – ‘bullshit’. Kertami miškai nėra viena iš pagrindinių klimato kaitos priežasčių. Neseniai buvo nustatyta, kad ‘tiek kiek iškerta pvz,brazilijoj, tiek užauga rusijos taigoj’. Todėl bendras kiekis išsilygina. BETO didėjant co2 kiekiui atmosferoje, augalai automatiškai gauna daugiau savo ‘maisto medžiagos’, todėl jų užauga žymiai daugiau ir sparčiau.

  To RB and Tomas – nejaugi nesuprantat, kad bent 60% žmonių dar dabar nesuvokia kas tas globalinis atšilimas yra. Ir galiu galvą dėti, kad dar 15% išvis nežino, kad toks vyksta. Taip, A.Goras gal nevažinėja su dviračiu ir nevalgo vegetariško maisto, taip, A.Goro namai sudegina tiek elektros kiek visas mūsų kvartalas, bet jis KALBA, RODO IR VEIKIA. Net man, tikrai gan besidominčiam šia tematika, pamačius filmą ‘nepatogi tiesa’, kilo naujų minčių, idėjų. Pamačiau dar nematytų nuotraukų, filmuotos medžiagos.

 9. mashius said

  Moreover to RB – juolab pagrindiniai ‘co2 i o2’ perdirbėjai nėra miškai. Didžiausią ir pagrindinę dalį o2 fotosintezės būdu generuoja vandens (mikro)dumbliai. Taip kad rėkti reiktų ant tų kurie teršia vandens telkinius ‘perdozuotomis’ organinėmis trašomis.

  Atsiprašau, jei ką įžeidžiu, bet aš tik išsakau savo nuomonę. 🙂

 10. Kęstas said

  mashiau tu man patinki:) taip išeina kad parašau tik kai paprieštarauju, bet atsargiai su tokiais teiginiais, ekologijoj viskas taip slidu, nes dar neįmanoma visko pilnai suprasti, pvz pagrindiniais planetos “plaučiais“ išlieka atogažų miškai, bent jau mane taip mokė;)

 11. mashius said

  Kęstai, taigi mokyklą jau senai pabaigęs esi 🙂 aš kalbu paskutiniais at(iš)rastais dalykais 🙂 Ką mokykloje moko, deja, dažnai LABAI nesutampa su realybe. Jau spėjau įsitikinti…

 12. Kęstas said

  turėjau omeny ne mokyklą, ir čia tik šiaip. medis atogražose ar taigoje yra visiškai nersulyginami vienetai, tiesiog norėjau pasakyti, kad reikia labai atsargiai rinktis informaciją, ypač ekologijoje, ir dar tokią kuri bando kardinaliai kitaip paaiškinti vykstančius procesus

 13. mashius said

  Kęstai, dėl medžių skirtumo iš dalies pritariu, iš dalies ne.

  Labai norėčiau, kad būtų įvykdyti tam tikri eksperimentai.
  Palyginti tiek taigos, tiek mūsų (plačialapių), tiek atogrąžų. Visai nenustebčiau, jei išskiriamas o2 kiekis skirtųsi nedaug.

  Kiekvienoje zonoje visa flora yra prisitaikiusi kuo optimaliau vykdyti fotosintezę. Tai natūrali evoliucija.

  Aš renkuosi informaciją tik iš patikimų šaltinių, tiesa pasakius, informacija man yra tik bandymų rezultatai(analizės) ar mokslininkų peer-reviewed straipsniai.

 14. sqrt said

  Grįžtant prie Goro ir jo filmo: Ta vieta kai jis su džipu važiuoja savo kaimo aprodyt ir pasakoja, kaip jaunystėj mašiną apvertęs parodo, kaip visiem giliai vienodai, ir kaip sunku daryt kažką, o ne pezėt.
  Panašiai ir su MTV swich. Išlenda papuasas ir pasako – don’t drive today. Pažiūri, jo sakai, nevairuokit asilai, ir pats sėdi prie vairo.
  Anyway, tai buvo filmas, iš kurio grįžęs per pusdienį išknisau ir perskaičiau kone visus ipcc reportus, radau ekoblogą ir pradėjau rūšiuot šiūkšles. Įdomu, ar dar kas nors tuo užsiėmė, ar tik pasakė, jo – neterškit, ir nusipirko lyzingu naują džipą, labai panašų į didžiojo gamtos mylėtojo.

 15. mashius said

  Sqrt apie ką aš ir kalbėjau.
  Taip, 99 iš 100 ant to nusispjaut, bet Tu, būdamas tas 1 out of 100, kažką darai.
  Tai jau yra šis tas.
  Manau to filmas ir siekė.

  Beto, psichologiškai, žmogus turi būti autoritetu, kad juo kas nors tikėtų ir sektų. Negi žmogus, važiuojantis dviračiu, valgantis vegetarišką maistą, būtų autoritetas stereotipų apgaubtoje visuomenėje ? i dont think so…

 16. RB said

  Sakiau gi, kad tas tekstukas- tik vienas iš daugelio, parašytas entuziastingo vyruko ir aišku, kad jokio mokslo ten nėra. Bet, kad Goras filme nutyli kertamus miškus ir mėsos gamybos industriją yra faktas kurio nenuneigsi. Kad jis nei kiek neriboja savo vartojimo irgi aišku. Tai ir gaunasi tik bazaras, kuris, man atrodo, irgi reikalingas, bet sureikšminti tai iki Nobelio premijos jau yra visiškas nesusipratimas. Beje, Nobelio komitetas nėra šventa karvė. Prieš kiek čia laiko davė premiją indų bankininkui sugalvojusiam kaip išsunkti paskutinius grašius iš vargšų…
  Rusijos taigos galimybių nepervertinkit. Ten varo medieną gal dar didesniais tempais. Turiu draugelį-fabrikantą iš medienos perdirbimo, kuris užsiima medienos aprūpinimu savo įmonei. Pasakojo apie tuščius 100x100km kvadratus taigoj, kurie pradeda jungtis į ištisas tuščias teritorijas ir pan. Kas yra tie, kurie nustatė, kad bendras kiekis išsilygina?
  Ir dalinkitės patikimais info šaltiniais…

 17. mashius said

  Pritariu RB, kad Nobelio premija vien už ‘bazarą’ nėra teisingas dalykas.
  BET.
  Nobelio premija žmogui ‘už kovą prieš klimato kaitą’ dar labiau atkreipia visuomenės dėmesį į šią problemą. Tai gaunas kaip ir savotiškas švietimas, ar paprasčiau – reklama, kuri manau(viliuos) turės teigiamų padarinių.

 18. […] Nobelio Taikos premija – Al’ui Gore’ui ir IPCC […]

 19. Tomas said

  to rb
  alas goras – buvęs billo klintono viceprezidentas. tokias pareigas gali užimti ne bet kas – turi suprasti kaip veikia bankai, karo pramonė.

  o dabar pagalvokime, ar geriau pačiam parašyti nepatogia tiesą, ar duoti kitam parašyti.

 20. Dancey* said

  as taip pat ziurejau al goro filma. Viskas atrodo sventa tiesa. Bet stai pradejau knistis daugiau, radau kitokiu nuomoniu del globalinio atsilimo. Tipo, ji sukelia visai ne anglies dvideginis ore. Na gerai, jeigu ir taip, vistiek galime buti “zaliais“, tai tikrai nepakenks zemei. Pvz paziurekit cia: http://churchill.lt/mokslininkai-be-jokio-popso-apie-globalini-atsilima/ ir dar cia paskaitykit po filmo, netingekit: http://www.mitosyfraudes.org/Calen7/MornerEng.html

  “ Mokslo pasaulis pateikia ir daugiau paaiškinimų, kodėl šyla Žemės klimatas. Štai vieni specialistai tvirtina, kad dėl to kalta ne žmogaus veikla, bet metanas. Šių dujų, išsiskiriančių pelkėse yrant organikai, vykstant tektoniniams lūžiams žemės drebėjimų metu ir pan., atmosferoje randama vis daugiau. Šios dujos ne tik sukelia „šiltnamio efektą“, bet ir 15–20 km aukštyje, paveiktos saulės spindulių, skyla į vandenilį ir anglį, kuri, susijungusi su deguonimi, sudaro CO2 — junginį, kuris dažniausiai minimas kalbant apie planetos klimato atšilimą.
  Tačiau tai ne pati egzotiškiausia versija. Štai du Kanados ir Izraelio mokslininkai tvirtina, kad Žemės atšilimui didžiausią įtaką turi kosminiai procesai, kurie esą yra
  atsakingi už 75 proc. ilgalaikių temperatūros pokyčių. Dar kiti Europos galvočiai pareiškė, kad dėl šio proceso kalta Saulė — esą jos branduolio temperatūra pastaruoju metu sparčiai kyla, o mes padarinius jaučiame čia, Žemėje. “ —>
  http://www.maxima.lt/pirkeju-klubas/tik-vyrams/vyrams-idomu/naujiena/20403/ (p.s. kazi kodel straipsnis priskirtas tik-vyrams? :D)

  as pilnai tikejau tuo filmu al goro, na ir dabar tikiu, be ne taip aklai. viskas ka jis rode yra padaryta kompiuteriu, visi ateities spejimai sumodeliuoti kompiuteriu. Suprantu, kad vistiek tai daroma pagal kazkokius duomenis, bet kompiuteriai nera tokie visagaliai kad nuspetu zmonijos ateiti. Tad skaitykit vis daugiau, ieskokit straipsniu apie global warming, BET NE TIK IS IPCC, o ir is kitos puses, mokslininku puses, tu kurie viska daro atlikdami tyrimus realiame pasaulyje. 🙂 as taip pat toliau domesiuos, ziuresiu, kuri puse svaresne 🙂 tad netikekit aklai viskuo kas jums sakoma, juk al goras toks pat zmogus kaip ir visi, gali ir klysti… klysti gali ir mokslininkai.. na galiu tik pasakyti, kad zmogus dar nera tiek protingas kad isburtu ateiti 😀

 21. Dancey* said

  oi vat dar norejau kai ka pasakyti 🙂

  gali buti kad tas global warming visai nevyksta, o viskas vyksta naturaliai 🙂 taigi cia dar vienas klaustukas 😀 bet kazin is kur galime gauti teisingus atsakymus, jeigu kai kurios organizacijos neleidzia zodzio viesai pratarti mokslininkams, turintiems kitokiu paaiskinimu… :/

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: