EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Ekoblogas ir Mokslas

Posted by ramūnas rugsėjo 12, 2007

Jau įpusėjęs Mokslo Festivalis – puiki proga tiek plačiąjai visuomenei, tiek mokiniams bei studentams susipažinti su mokslo naujienomis. O tai tikrai svarbu. Kai Lietuva laimi dar vienas krepšinio varžybas, eikvoja pinigus absurdiškiems Vilniaus Metro utopijoms, mūsų šalis per 2 metus gavo mažiausiai tiesioginių užsienio investicijų. Tačiau juk pas mus paklausūs dažytojai ir siuvėjos… Žinoma, vien tik mokslo finansavimo nepakanka – turi būti skaidrumas ir rezultatai, kuriuos negėda būtų parodyti pasauliui. Ateitis – inovacijomis ir žiniomis grįsta ekonomika. Tiesa vėl, vien tik kalbėti apie tai taip pat nepakanka….

Kaip žinia, EKOblogas yra progresyvios ir pozityvios ekologinės minties žurnalas. Mokslo žinios nėra nei blogos, nei geros – kuria linkme mes jas panaudosime priklausys nuo mūsų pačių. Ryškiausias pavyzdys, kaip galima suderinti mokslą, aplinkosaugą ir meną – blog’as WorldChanging.

Keli reportažai:

Perspektyvi Saulės energetika:

Saulės Miestas: Nanosolar ateitis

Oru varomi automobiliai:

Dinaminė architektūra:

Reklama

3 atsakymai to “Ekoblogas ir Mokslas”

 1. Audrius said

  Patiko mintis apie oru varomą mašiną 🙂 tačiau visų pirma reikia žiūrėti į alternatyvios elektros energijos šaltinius. Nes pvz. amerikos pavyzdžiu – 95% elektros pagaminama naudojant naftą. taigi tokiai mašinai pripildyti oru reikalinga elektros energija, kuri gaminama iš naftos. Oro taršos problema išlieka.. Pirmiausia reikia pereiti prie alternatyvių elektros šaltinių, ir tada visur galėsime naudoti elektrą 🙂

 2. sqrt said

  O, pagaliau ir Ramūnas užkabino metro-tramvajaus-nieko dilemą.
  Gal gali ką rimčiau brūkštelt, nes dauguma argumentų kuriuos girdėjau – š verti. Man vis atrodo, kad metro geriau už penkias naujas astakadas ir šimtą kilometrų plento.

 3. RB said

  Na, su tom investicijom nėra jau taip, kad kai jos ateina- tai gėris, o kai ne- atsilikimas, tamsuma ir neviltis. Investicijos eina ten, kur lengviausia uždirbti. O lengviausia uždirbti ten, kur labjausiai išnaudojama darbo jėga, pigiausia žaliava (kitaip tariant lengva plėšti šalies gamtos resursus), kur mažiausi mokesčiai (t.y. beveik visą pelną galima išsivežti paliekant patiems tvarkytis su gamtosaugos, socialinėmis, sveikatingumo, švietimo ir pan. problemomis) ir kur saugi kapitalui aplinka (kur nieks neužduoda keblių klausimų ir tuo labjau nesiima kokių nors prieš kapitalo dominavimą nukreiptų veiksmų). Tai ar tokios Lt mes norim?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: