EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Vilnius – Dviračių Miestas! | KM dokumentika

Posted by ramūnas - 25 rugpjūčio, 2007

Pirmadienį bus mėnuo, kai įvyko “žymioji“ liepos mėn. Kritinė Masė:

Ši Kritinė Masė, Vilniaus policijos dėka, buvo bene įspūdingiausia, prieštaringiausia ir galima sakyti tapo istorine. Šis pasivažinėjimas sukėlė nemažą atgarsį žiniasklaidoje, internete ir visuomenėje.

rašo po šio įvykio susikūręs KM entuziastų puslapis Dviratis.org , bei tęsia:

Malonu, kad žmonės buvo aktyvūs: kažkas nepatingėjo ir išsamiai aprašė situaciją savo bloge, kiti informavo žiniasklaidą, kuri savo ruožtu neliko abejinga: LRytas.lt, Delfi.lt, Delfi.lt(2), Alfa.lt, Lrt.lt, Zebra.lt, Lietuvos Ryto priedas “Sostinė“ (skaitykite čia ir čia). O svarbiausia, kad visa tai sukėlė šiokią tokią diskusiją visuomenėje ir Kritinė Masė buvo pastebėta: virš 80 komentarų LRytas.lt, 240+160=400 komentarų Delfi.lt ir dar truputį.

Belieka tik pridurti, kad Ekoblogas čia suvaidino katalizatoriaus vaidmenį ir incidentas ilgokai aidėjo internetinėje erdvėje (blogosferoje: Nežinau.lt, Tadas, dviratininkų forumuose: MTB, Dviratininkai, Velomanai etc., Žvejonė) ir net vokiškai (!): Litauen.blogspot.com). Tą dieną sulaukėme rekordinį kiekį lankytojų (961), viso straipsnis peržiūrėtas jau 1388 kartus (unikalūs lankytojai). Lankytasi buvo ir iš LR Seimo bei KAM 🙂

Publikacijai naudojau dalyvių nuotraukas; pats filmavau mob. telefonu. Deja, kompiuteris streikavo, todėl tik dabar pavyko perkelti medžiagą į YouTube’ą – geriau vėliau negu niekada. Atsiprašau, medžiaga fragmentiška ir nesudėta į vientisą filmuką, tačiau manau spaudinėti “play“ nepabos:

Einz, Zwei, Polizei…

Piratai Vilniuje. “Nervuoti“ policininkai patys trukdo eismui. Dviratininkai mėgina aiškinti KM prasmę: “Tai vyksta visame pasaulyje!“

Rimtai “pakvipo agurkais“…

Būsit baudžiami! Garbės Ratas. Kur važiuojat! O važiuojame tvarkingai viena juosta…

Klaustrofobinis (smirdantis) tunelis. Vilniaus Vartai.

Atvažiuoja “viliukas“ aka “kaziolas“. Turbūt “pakuos“…

Sekundės iki “pakavimo“. Tenka su visais nešti kudašių …

Reportažas iš vietos. Atkreipkite dėmesį, kaip žalią lėmenę dėvintis pareigūnas deda dviračius į autobusiuką! To dar pasaulis turbūt nėra matęs!

Visi šokiruoti…

Truputis susijaudinimo – reziume… Likučiai grįžta… 5 dviratininkai suimti… Pasitikimas aplodismentais! Flamenko šokėjos Go-Go – mergvakaris 🙂

Clap Your Hands Say Yeah!

12 atsakymai į “Vilnius – Dviračių Miestas! | KM dokumentika”

 1. Tvarkinga dviratininkė said

  Gal jūs kelių eismo taisyklių neskaitot? Cituoju:

  104. Kai dviračių tako nėra, o kelkraštis netinkamas, leidžiama važiuoti viena eile važiuojamosios dalies kraštine dešine juosta, kuo arčiau jos dešiniojo krašto

  “Viena eile“ reiškia visi dviračiai vienas paskui kitą, o ne “tvarkingai viena eismo juosta“.
  Patys pažeidinėjat taisykles, o po to rėkiat, kad policininkai jus suiminėja. Keistuoliai.

 2. RB said

  Akcija, žmogau… Eilinę dieną jokie dviratininkai juostų neužiminėja ir dar ilgai turbūt neužiminės. Taisyklės yra gerbiamos, bet ne iki tiek, kad keli šimtai dviratininkų drebintu kinkas atsargiai ir pagal taisykles riedėdami kilometrine vorele. Šį mėnesį bent jau iš mano pusės bus trys nauji dalyviai, ruošiami kostiumai, vėliavos ir pan. Pažiūrėsimkaip elgsis policija šįkartą.

 3. “Jei išgirsite priekaištą neva jūs blokuojate eismą, atsakykite, kad mes ir esame eismas. Į priekaištą, neva turite važiuoti kuo arčiau kelkraščio, atsakykite, kad šita taisyklė neteisinga dviratininko atžvilgiu… o be to, mes netelpam. Apvažiuojame vienas kito kliūtį.
  Galiausiai, parodykite pirštu į automobilius, arba į jų spūstį, ir sakykite:
  “Tai jie trukdo eismui!““

 4. Automobilių vairuotojai irgi taisyklių apie dviratininko teises neskaito. Kas belieka?.. Tikriausiai sukelt konfliktą, kad pagaliau būtų pradėta spręsti šita problema. Kasdien iš darbo grįždamas Gedimino prospektu turiu lenkti ant dviračių takelio pastatytas mašinas, kas yra nesaugu, o ties sankryžomis temptis dvirati pro siaurutį tarpelį (jei toks išvis lieka) kai automobilių vairuotojai suka dešinėn ir užima dviračių takelį.

  Beje.. Jei kažkas paskambino policijon ir pranešė, kad “dviratininkai gatvėj kelia chaosą“, gal reik pradėt kasdien skambint policijai ir pranešinėt, kad automobilių vairuotojai kelia lygiai tokį patį chaosą užimdami dviratininkam skirtą kelią?

 5. Tvarkinga dviratininkė said

  Aš vis profilaktiškai paskambinu policijai ir pranešu, kad šalia mano namų (kur dažniausiai pastebiu) automobiliai ant dviračių tako sustatyti. Atvažiuoja, išrašo baudas, nes jie negali nereaguoti į gyventojų pranešimus. Jei taip visi dviratininkai masiškai pradėtų skambinėti, gal ir pradėtų spręsti šitą problemą, nespėdami apsidirbti. O kol kas tik balsas tyruose. Vistik manau, kad veikti jų priemonėmis veiksmingiau nei kelti maištą ir bandyti tas taisykles pakeisti. Kai pamatys, kad nesusitvarko, patys jas pakeis.

 6. ramūnas said

  KM – vientisa kolona, tad indėniška vorele neįmanoma važiuoti, kai 200-300 žmonių. Stengiamasi važiuoti viena eile. Dviračių kamštis. Nieko nepadarysi. 🙂

 7. Mantas said

  to Tvarkinga dviratininkė: Tai kad policija reikalavo: „Dviratininkai, užimkite viena eismo juostą, užimkite vieną eismo juostą.“ Nepaklusimas policijos pareigūnams taip pat nusikaltimas. Todėl manau daugelis dviratininkų elgėsi taip kaip pridera, pagal policijos pareigūnų reikalavimus važiavo viena eismo juosta.

  O tas įstatymas akivaizdu kad pasenęs, nes šiomis dienomis dviračių srautas gatvėse gerokai padidėjęs, todėl ne visada išeina važiuoti viena eile.

 8. Ajvaras said

  to Tvarkinga dviratininkė
  Tu gal su KM nesi dalyvavusi? Nematei, kiek ten dviračių važiuoja? Jei visi išsirikiuos į vieną eilutę vienas paskui kitą, tai susidarys [+/- 400 dviratininkų (mažiausiai) * +/- 3 metrai kiekvienam ] apie 1,2 kilometro eilė, judanti vidutiniu 12 km/h greičiu.

 9. […] Vilnius – Dviračių Miestas! | KM dokumentika […]

 10. RoR said

  Lenkti kliuti dviratis gali. Man kitas dviratis lenkiantis kita dvirati (ir t.t.) yra kliutis – lenkiu, jei toj vietoj lenkti galima. Yra keli issisokeliai vaziuojantys pries eisma, bet juk visu nepazabosi. Pasakius policininkui, jog as lenkti kliuti galiu, jie susimete ir paspaude gaza (ne va tai negirdejo…)

 11. […] geriausiai iš Kritinės Masės “foto/video žurnalistų” įvykį nušviesti padėjo Ramūnas, “madzero” (foto, video) ir “vygandass” (foto ir video), na ir šiaip […]

 12. […] video@ekoblogas, foto@madzero, straipsnis@ekoblogas 2007 07 27 foto, foto, video, video, video, video, ir t.t. (reziumė) 2007 06 29 foto 2007 05 25 foto, video, video, video, video, video 2007 04 27 […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: