EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Ar popieriaus taupymas – pasibaisėjimo vertas dalykas?

Posted by ramūnas rugpjūčio 15, 2007

Vienas institutas paskambino Lietuvos radijo programų direkcijai išreikšti susirūpinimą dėl prierašo po laidos “Pažinimo vartai“ vedėjos elektroniniu laišku, kuriame raginama spausti „Print“, tik esant būtinybei.

„Ar tai jūsų organizacijos politika?!“, – baisėjosi nevyriausybine laikomos organizacijos darbuotoja.

Tačiau net ir būdama žurnalistė, kuriai lygiuojantis į aukštus profesinius standartus nederėtų prikišti asmeninės nuomonės, aš nebijau reikšti pilietinės pozicijos, kurią man diktuoja sveikas protas: kiekvienas iš mūsų, nepriklausomai nuo pažiūrų, turėtų nedeginti elektros tuščiame kambaryje, nevaikščioti po butą, atsukęs čiaupo ir nemesti tuščio vyno butelio į konteinerį maišytoms atliekoms, jei šalia stovi konteineris stiklui.

Lygiai taip pat atsakingas paslaugų ir produktų vartotojas neturėtų spausdinti elektroninio laiško su jame užrašytu vienu telefono numeriu, kurį po kelių minučių išmesi į šiukšlių dėžę, juk galima jį užsirašyti į užrašų knygelę – ar net ant rankos :), teigia drąsioji žurnalistė.

Tuo tarpu TEO nuo kito mėnesio savo klientams atsisako siųsti popierines sąskaitas, tai motyvuodama ekologiniu sąmoningumu:

„Elektroninis informacijos klientams pateikimo būdas mums yra svarbus ekologiniu požiūriu. Turėdama milžinišką klientų bazę TEO vien sąskaitoms ir vokams pagaminti kasmet sunaudoja apie 200 tonų popieriaus. Šiuo veiksmu siekiame prisidėti prie gamtos išteklių taupymo“, – teigia gen. direktoriaus pavaduotojas Darius Gudačiauskas.

Tai gal tuomet verta skambinti ir reikšti susirūpinimą TEO (“jums ką, galvoj negerai???“).

„Mes išsiaiškinome, kad ji žalioji“, – nenorą, kad aplinkosaugos temomis rašanti radijo žurnalistė rengtų Europos Sąjungos remiamą reportažą apie genetiškai modifikuotus organizmus, argumentavo vartotojų teises ginančio instituto atstovė.

Tuo tarpu pati žurnalistė nepriklauso jokioms organizacijoms ir rengdama radijo pasakojimus stengiasi pateikti kiek įmanoma daugiau nuomonių.

Man tiesiog apmaudu ir liūdna, kad mūsų visuomenėje tokios idėjos suvokiamos iškreiptai ir jose ižvelgiama kažkas blogo. Anglijoje teko matyti biuruose ir visuomeninėse įstaigose stovinčius atskirus konteinerius skirtus rinkti ofisiniam popieriui, skatinama kuo mažiau jo naudoti.

Kitą vertus, tai dar kartą parodo, kad žaliųjų įvaizdis visuomenėje turi neigiamą pobūdį. Juk turėtų būti kaip tik atvirkščiai. Jei nors kiek pradėsi kalbėti apie ekologiją, klimato kaitą ir pan., tau bus klijuojama “žaliųjų“ etiketė, kuri, dovanokite kolegos, asocijuosis su piktu, neišsilavinusiu, viskuo nepatenkintu ir šūkaujančiu “žaliūku“. Kažkaip pamirštama, kad kalbėti ir mąstyti apie ekologiškumą, aplinkos tausojimą, aplinkosaugą gali kiekvienas mūsų – tam nereikalingos jokios priklausomybės organizacijoms. Ir ne tik kalbėti – bet ir veikti, kas yra kiekvieno mūsų pareiga.

Reklama

4 atsakymai to “Ar popieriaus taupymas – pasibaisėjimo vertas dalykas?”

 1. […] cituoja kelis žiniasklaidos ir valdininkų konfliktus dėl ekologijos ir klausia „ar popieriaus taupymas – pasibaisėjimo vertas dalykas?“. Mano namuose yra viena vienintelė vieta, kurioje popieriaus taupymas iš tikrųjų būtų […]

 2. mashius said

  Klausimas : kuo popieriaus taupymas naudingas ?
  Juk jau aišku, kad globaliniui atšilimui įtakos medžių kirtimas nedaro. Nebent, kaip rašė žurnalistė, dėl cheminių priemonių, kurios naudojamos jam balinti…

 3. Kęstas said

  šiaurėje medžiai neatlieka tokios efektyvios “planetos plaučių“ funkcijos kaip intensyviai kertami atogražų miškai, tačiau bet kokia biomasė sukaupia anglį, taip mažindama jos kiekį atmosferoje

 4. mashius said

  Kęstai, bet, mano nuomone, didėjant potencialiam augmenijos maistui (co2), didėja ir augmenijos augimo greitis.
  Beto, kylant temperatūrai, fotosintezės reakcija vyksta greičiau (aišku iki tam tikros ribos).

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: