EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Ekologija norvegiškai

Posted by mashius rugpjūčio 13, 2007

Šią vasarą nusprendžiau parduoti. Iškeliavau dirbti/užsidirbti į Norvegiją.Nors ir labai nenorėjau, bet žinant, kad atėjo laikas pradėti savo gyvenimą (studijos, kitas miestas ir t.t.), nusprendžiau, kad tam reikia šiokio tokio pradinio kapitalo 🙂

Pasiskaitęs daug straipsnių, peržiūrėjęs krūvą nuotraukų, su dideliu noru sėdau į lėktuvą ir atsiradau čia. Esu šalia miesto Tromso, Norvegijos šiaurėje. Nustebino poliarinės naktys, t.y. jokio mėnulio, jokios tamsos.

Bet dabar prie to, apie ka noriu parašyti. Ekologija Norvegijoje.

Nors perskaitęs, kad Norvegija yra stipriai išsivysčiusi šalis, daug skirianti atliekų tvarkymui ir perdirbimui, nenustebau, tačiau atvykus čia – visi tie gražūs žodžiai tiesiog išnyko.

Kasdien gaunami laikraščiai mirga marga nuo pasiūlymų/priminimų priduoti kartoną/skardines/plastmasinius butelius, tausoti aplinką, taupyti vandenį. Netgi pinigai, gaunami pridavus butelius/skardines nėra menki, už plastmasinį butelį – 1kr, už skardinę – 4kr. Bent jau šitoje vietovėje.

Tačiau tos reklamos nieko nekeičia. Vietoje to, kad buteliai būtų pridavinėjami, jie tiesiog iškeliauja su buitinėm atliekom į artimiausią savartyną, arba dar blogiau – krūvomis mėtosi šalia namų.

Elektros taupymas čia – tabu. Kadangi pagal jų mokėjimo sistemą, kuo daugiau išnaudoji, tuo mažiau moki (supraskit, už kWh), jie tuo ir naudojasi. Šviesos, televizoriai, šildytuvai veikia NUOLAT. Tiesa pasakius, i mane net kaip i durnių žiūrėjo, kai aš prieš eidamas miegoti išjungdavau visas šviesas.

Vanduo – niekam nerūpi. Nors fermos reikmėms vanduo naudojamas iš šaltinių, vis dėlto per dieną jo išnaudojama tiek, kiek šiaip išnaudotų visas normalaus miesto kvartalas.

Buvau šokiruotas, tačiau pradėjęs čia gyventi, perpratęs jų gyvenimo stiliu supratau, kad nieko čia nepakeisi.

Taip kad, gerbiamieji, reklamos, skatinimai ir reikalavimai tikrai neduos nieko, kol pats žmogus nesupras didžiosios ekologijos katastrofos grėsmės.

p.s. atsiprašau už post’o trumpumą ir nekonkretizuotą kalbą, bet darbas spaudžia. O pasidalinti ispūdžiais tikrai norėjosi.

Reklama

8 atsakymai to “Ekologija norvegiškai”

 1. lio said

  Ka tik pradejo griut mano poziurio i norvegija kertiniai akmenys. mashius, tikrai laukiu daugiau info sia tema, butu labai gerai jei parasytum apie viska placiau ir tai iliustruotum vietoviu, laikrasciu su skelbimais nuotraukom…

 2. […] trys žuvies būsenos, čiabuvių nemandagumas, medikų abejingumas, keistenybės Indijoje, antiekologija Norvegijoje ir vėl atsidarantis tinklaraštis apie […]

 3. ramūnas said

  smagu, kad vėl rašai , Mashiau. tikrai geras reportažas – štai kaip pasirodo pas tuos skandinavus…
  sėkmės.

 4. mashius said

  Stengiuosi 🙂 Minchiu daug buvo, bet laiko labai nedaug, todel gavos tik toks trumpas kratinys. Pradesiu studijuoti sfera, kuri archiau ekologijos, tai stengsiuosi pateikti dar ko nors tikslingesnio.

 5. Darius Damalakas said

  Labai įdomus straipsnis, tik kad šveplai parašytas.

  Būtų lengviau skaityti, jei straipsnis būtų parašytas su lietuviškais rašmenimis, nereikėtų laužyt liežuvio.

 6. mashius said

  Na, chia toks variantas ishvis neimanomas. Galiu nebent norvegishkai 🙂

 7. Matas said

  Na, tikėkimės, neilgai trukus, nafta Norvegijoj pasibaigs arba nafta taps nepaklausi ir Norvegai ims iš skurdo pridavinėt skardines. Nors mūsų daug biednesnėj šaly ir tai daug kam jau ne lygis tampyt su savim tuščius savo išgertus butelius dėl 25ct.

 8. mashius said

  Pagaliau namie, todėl turėjau progą ištaisyti šveplas klaidas 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: