EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Su “balalaike“ prieš klimato kaitą | Muzika

Posted by ramūnas rugpjūčio 3, 2007

Ar kas nors dar tikite, kad tradicinis rokas (rock) gali išgelbėti pasaulį? Aš jau senokai ne. Viena ką jis gali padaryti – tai papildyti koncertų organizatorių/muzikantų sąskaitas.

Praėjusį mėnesį per planetą persiritęs LiveEarth, raginantis kovoti prieš klimato kaitą, labiau panašėjo į veidmainišką pop-šou.

Gal Alo Gore’o suburti „Gyvosios Žemės“ rokeriai ir įrodė, kad klimato kaita kaip ir skurdas ar badas gali tapti „pasaulinio gelbėjimo“ kampanijų tema. Tačiau gamtosaugininkai sako, kad informuoti apie šią problemą jau seniai nebepakanka, o kviesti keistis švaistant išteklius ir pasitelkiant menkai ekologijai prijaučiančias įžymybes – net veidmainiška,

teigia visuomet ekologiškai korektiška LR žurnalistė Vaida Pilibaitytė savo puikiame “Pažinimo vartų“ audioblog’e.

Britų suburtas muzikos atlikėjų ir aktyvistų edukacinis COIN tinklas paleido alernatyvų Alife Earth tinklapį, kur kiekvienas atlikėjas gali teikti savo darbą, o pati klausytojų auditorija atrinks labiausiai patikusius edukacinius-muzikinius darbus. Pagrindinis Alife Earth principas – žmonės nepasikeis kai jiems sakoma kaip riekia elgtis: jie turi jausti paramą ir patys asmeniškai prisidėti prie teigiamų pokyčių.

Idėja, kad muzika gali suvienyti visus kilniam tikslui ir kelti sąmoningumą klimato kaitos atžvilgiu yra puiki ir tikrai ne nauja. Tačiau klausimas, ar tokie dideli koncertai gali paskatinti žmones jaustis didesnę asmeninę atsakomybę dėl klimato kaitos, išlieka atviras. Kai didelės žvaigždės įsitraukia į tokią veiklą, visas klausytojų dėmesys nukrypsta į jas pačias bei jų gyvenimo būdą. Žinia tiesiog “užstringa“ scenoje dar nesibaigus dainai, kuri, beje, dažnai mažai ką bendro turi su klimato kaita.

Būtina provokuoti ir gal net supykdyti. Užuot buvusi tik pasaulio gelbėjimo reklamos fonas, muzika turi tapti garso takeliu [via].

Štai po tokio edukacinio videoklipuko supranti, kad ir country taip pat gali būti neblogas ginklas 🙂

Jau penktus metus Lietuvoje vysktanti roko-parodija “Roko naktys“ šiais metais skelbiasi kovosianti prieš klimato atšilimą ir švarios aplinkos išsaugojimą. Suplūsiantys baikeriai-rokeriai su dūmijančiais motociklais ir automobiliais pagiringą rytą keps tradicinį jautį (sic!). Ką gali įteigti šiai atgyvenusiai nafto-mazutinei subkultūrai???

Žinoma, istoriškai rokas buvo svarbus, ir apie roką Lietuvoje galite pasiskaityti šio mėnesio žurnalo “Istorijos“numeryje.

Dalis už bilietus gautų lėšų bus skirta Lietuvos žaliųjų judėjimo koordinuojamai gamtosaugos programai, festivalio lankytojams LŽ judėjimo dalyviai nemokamai dalins atliekų rinkimo maišus. Išties puikus darbas, Andriau. Norėčiau tikėti, kad tie maišeliai nebus panaudoti kaip tie, esantys prie lėktuvų sėdynių…

Kažkaip tikriau atrodo Baltijos Garsas. O Be2Gether primena buvusį išsiblaškiusį Kultūros tvartą. Regeneratorius kviečia suburti gamtą mėgstančius žmones, tik klausimas, ką būtent mėgstančius ten jis suburs? Na, o pankai (?) ruošiasi Padaryti kažką tooookio, griežtai apmokęstinti automobilius ir nuleidinėti nepatikusius nuo aukšto skardžio…

“Alive earth“ („Gyva Žemė“) koncertai bus internetiniai, jiems surengti neprireiks jokių asmeninių lėktuvų, automobilių, akinamo apšvietimo, oro kondicionierių, popieriaus, plastiko ar skardinių, į atmosferą išties nebus išmesta perteklinio anglies dvideginio ir niekas jų negalės apkaltinti ekologine veidmainyste, kaip A. Gore’o koncertų atlikėjų (via).

Tad kviečiu skaitytojus komentarų laukuose skelbti nuorodas į savo mėgstamų/patikusių atlikėjų medžiagą (pvz., iš YouTube), kuri, tikite, kad turi galios kažką transformuoti eko linkme.

Pats įtariai žiūriu į muzikos naujienas ir renkantis didelį dėmesį skiriu įrašų kompanijai. Ypač mėgstu jau iširusias grupes 🙂

2003-aisiais susibūrusi kanadiečių grupė Arcade Fire mane tikrai nustebino savo ištikimumu indie tradicijomis. Ir tikrai indie nereiškia, kad turi būtinai lindėti rūsiuose ir nebūti populiaria – manau esmė yra kaip tai pasiekiama. Juk rūsiuose galima apkerpėti, o ir pelėsis gali įsimesti… Taip pat rekomenduoju paskaityti puikų “Atgimimo“ straipsnį apie šią grupę.

Štai keli pasirodymai iš neseniai vykusio Glastonbury festivalio.

(Pastarasis tikrai galėtų prižadinti ir suvienyti kovai prieš klimato kaitą.)

O dabar dėmesio – konkursas! Kas atspės kieno yra šis koveris, gaus ypatingą prizą – nemokamą EKOblog’o RSS prenumeratą neribotam laikui! 🙂

Ypatingai įvairią nepriklausomos muzikos kolekciją galite rasti CD Baby kataloge arba pasiieškoti patys. Keliaujančios ir mums parašančios CandyCactus kūriniai išties nepakartojami. “Mano namai ten, kur prirakinu dviratį.“ – teigia keliautoja/muzikantė [via].

O Ani DiFranco skamba 100 kartų geriau nei Madonna 🙂

Štai keli Lietuvoje mažai žinomo nepriklausomo plakatinio meno (indie poster art) kūriniai, sukurti Jay Ryan’o, Čikagoje, mažoje TheBirdMachine studijoje:


Reklama

2 atsakymai to “Su “balalaike“ prieš klimato kaitą | Muzika”

  1. baltas said

    tai pala pala- cia jau kvepia _mokamom_ prenumeratom? :s

  2. Ane said

    bet ar Jus matete AF Clash koveri TAMSOJE? absoliuciai nerealu… http://www.youtube.com/watch?v=eHHcTIBG7S8

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: