EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Susikurkime Kelionę Patys | EKOturizmas.info

Posted by ramūnas rugpjūčio 2, 2007

Vasara…Atostogos…Kelionės…Turizmas… Šiuo metu mūsų šalyje darosi populiaru atotogas leisti kokiose nors egzotiškose šalyse, užsisakius kelialapį agentūrose, kurios siūlo “all-included“ (viskas-įskaičiuota) variantus įvairiose šalyse. Pavarčius brošiūrėles matyti beveik identiški baseinai, paplūdimiai, viešbučiai. Susimoki, nuskrendi, ir sėdi sau vienoj vietoj, net maistas įskaičiuotas – eiti kur nors visai nėra poreikio. Niekada taip nekeliavau ir nekeliausiu. Toks tas masinis turizmas, kuris yra vienas pagridinis ekonomikos sektorius pasaulyje. Deja, masinis turizmas neišvengiamai sukelia ir nemažai žalos: aplinkos tarša (pagrindinai sukeliama lėktuvų), laukinių plotų mažėjimas, vietinių kultūrų tradicijų sukomercinimas bei iškraipymas ir kt.

Kaip žinia, 2000 m. masinis turizmas jau išnaudojo savo galimybes ir atsirado kitokių, individualių, etiškai ir ekologiškai orientuotų kelionių poreikis.

Pats esu užkietėjęs backpacker’is, ex-autostopininkas, ir visuomet stengiuosi keliauti savarankiškai planuodamas/numatydamas kelionės maršrutą, nakvynes vietas ir lankytinus objektus. Ispanija, Portugalija, Gibraltaras, Andora, Čekija, Krymas, Kreta… Tokių savarankiškų kelionių įspūdžiai išliks ilgam. Žygeliai dviračiais – Lietuvoj, Latvijoj, Baltarusijoj… Prie visų jų didžiomis raidėmis galima rašyti INDIE.

Priešatostoginis “Atgimimo“ numeris ragina keliones suderinti su kultūrinimusi bei keliauti ekologiškai – dviračiais ir valtimis – juk mūsų šalis labai tinkama dviračių turizmui ir pakankamai mažai dar atrasta mūsų pačių – o juk“oikos“ reiškia “namai“. Gyventi ekologiškai – reiškia pažinti savo namus, aplinką.
Mėgstu kitų šalių kultūrą pažinti iš vidaus ir pamatyti šalį iš vietinių gyventojų perspektyvos – Svetingumo Klubas (HospitalityClub) yra puikus to pavyzdys.

Patirtis parodė, kad wiki yra labai patogi planuojant ir koordinuojant keliones grupėmis. Kaip tik su keliais bičiuliais rugsėji žygiuosime dviračiais Gruzijoje. Todėl kelis vakarus pakiūtojęs prie kompiuterio, sukūriau tikslingą viešą wiki platformą, kas padėtų išvengti informacijos talpinimo problemų kituose serveriuose (su kuo pats anksčiau esu susidūręs). Pasirodo vienas lenkas programuotojas yra sukūręs puikią nemokamą wiki “fermą“ – Wikidot.com – jos paslaugomis ir pasinaudojau.

Gavosi EKOturizmas.info – vis tas eko-, a ne? 🙂 Kviečiame lankytis, registruotis ir pildyti – tai nesunku ir intuityvu. Ekoturizmą (beta stadija) administruojame kol kas mes abu su Kęstu. Jau ten yra įsisukusių puikių nepriklausomų keliautojų kolektyvas, wiki pagalba kuriančių savo pasaulėlius, turinčius išliekamąją vertę. Tai ne Second Life (Antrasis gyvenimas) – tai Real Life (Tikrasis Gyvenimas).

O dabar truputis reklamos 🙂

EKOturizmo wiki platforma yra skirta savarankiškų ir nepriklausomų kelionių planavimui, aprašymui, aktualios informacijos talpinimui, pildymui, redagavimui, grupių koordinavimui bei bendradarbiavimui.

Jeigu Jums:

 • nepatinka masinis turizmas
 • nemėgstate naudotis kelionių agentūrų paslaugomis
 • mėgstate planuoti keliones ir keliauti savarankiškai
 • nesate abejingi aplinkosauginėms idėjoms
 • jaučiate atsakomybę už savo veiksmus kelionėje

vadinasi patekote į bendraminčių ratą. Tikimės, čia rasite ne tik naudingos informacijos, kuri padės numatyti/planuoti savo kelionę, bet ir patys pasidalinsite naudingais patarimais ar nuorodomis.

Kas gi tas ekoturizmas?

Ekoturizmas (ekologinis turizmas, atsakingas turizmas) yra aplinkai ir visuomenei atsakingo turizmo rūšis, kuomet keliautojai gerbia ir tausoja vietinius resursus, gamtą, ekonomiką, visuomenę bei kultūrą.

Priešingai nei masinis turizmas, paprastai keliaujama savarankiškai ir nepriklausomai nuo kelionių agentūrų, maršrutai sudaromi savarankiškai, dažnai keliaujama aktyviai, nakvojama gamtoje, mažuose vietiniuose nakvynės namuose ar apsistojama pas vietinius gyventojus, palaikomas glaudus kontaktas su vietiniais gyventojais ir šalies tradicijomis.

Pagrindiniai ekoturizmo principai:

 • minimalus poveikis aplinkai
 • sąmoningai tausoti gamtą ir bioįvairovę
 • domėtis lankomos šalies kultūra ir istorija
 • gerbti vietinius papročius ir kultūrą
 • prisidėti prie tarpkultūrinių ryšių bei tolerancijos ugdymo
 • parama vietinės kultūros integralumui, paremiant vietinį verslą, išsaugantį kultūrinį paveldą
 • parama vietinei ekonomikai, pasirenkant lokalias prekes ir smulkaus verslo paslaugas
 • tausoti išteklius, pasirenkant aplinkai ir visuomenei atsakingas paslaugas ir mažinti neatsinaujinančių išteklių vartojimą
 • vietinė gamta, kultūra, flora ir fauna yra pagrindiniai lankymo objektai
 • jautrumas šalies politiniams, aplinkosauginiams ir visuomeniniams įvykiams

P.s. neinustebkite, jei registracijos patvirtinimas užtrūks, kadangi su šeima būsiu Neringoj.

Pasiūlymai, komentarai, pastabos – kaip visuomet laukiami 🙂

Reklama

2 atsakymai to “Susikurkime Kelionę Patys | EKOturizmas.info”

 1. lau said

  yes yes yes… 😀 nu sakau, negali buti, kad Ramunas neparasys apie Ekoturizma.info … 🙂
  et saunuolis, kad kuria tokius dalykus. tik gal mazokai liaudies kol kas.. as va bandysiu ir savo kalnietiska chebra atviliot i ekoturizma. info , o tai man kilo mintis jau kurt nepriklausomu musu pradedanciu kalnieciu puslapi,nes panasu, kad kaupiasi ir nuotraukos, ir marsrutai, ir pasakojimai…

  beje, del Atgimimo ir Kristupo renginiu, tai ryt gitaros kotrynoj vyks, planuoju zygiuot.. o sekmad Bistrampoly su falimija visa turbut apsilankysiu irgi..
  geras tas Kristupas.. jau sia vasara lankiausi Izraelio styginiu koncerte… hmm.. ot promotiona varau… 🙂

 2. Allie Hile said

  Once I initially commented I clicked the -Notify me when new feedback are added- checkbox and now every time a comment is added I get four emails with the same comment. Is there any manner you possibly can remove me from that service? Thanks!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: