EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Dviračių revoliucija | Vélib, Paris

Posted by ramūnas - 23 liepos, 2007

Praeitą savaitę Paryžiuje prasidėjo dviračių revoliucija – už nedidelį mokestį galima išsinuomoti pilkšvą dviratį. Viso įrengta 750 automatizuotų nuomos punktų su daugiau nei 10,600 dviračių. Iki metų pabaigos jų kiekis turi išaugti iki 20,600. Pastaroji programa vadinasi Vélib (t.y. “vélo,” dviratis, ir “liberté,” laisvė).

“Tai yra tikra miesto kultūros revoliucija“, sako Paryžiaus miesto meras, praeitą sekmadienį atidaręs 15 dviračių “stotelių“. “Ilgą laiką automobiliai buvo tapatinami su judėjimo laisve ir lankstumu. Mes norime parodyti žmonėms, kad dviračiai daugeliu atvejų patenkina šį poreikį labiau ir šiuolaikiškiau.“(via)

Žmonės gali išsinuomoti dviračius internetu arba prie stotelės atsiskaitę kreditine kortele. Vienai dienai nuoma kainuoja 1 euro, savaitei – 5 eurus, o metinis nuomos bilietas – 29 eurų. Viršijus 30 min. taikomas papildomas mokestis.

Dviračius nupirko lauko reklamos įmonė J. C. Decaux, kuri taip pat prižiūri nuomos punktus. Savo ruožtu dviračių stotelės bus panaudojamos kaip reklamos stendai. Miesto savivaldybė gauna dalį nuo nuomos mokesčių ir tikisi, kad turės milijoninį pelną.

Tai iš ties apgalvota ir paprasta priemonė miesto užterštumui mažinti bei kamščių problemai spręsti. Patys esame liudininkai “oranžinių dviračių“ fiasko – viešosios ryšių kampanijos (nors manau tai turėjo ir teigiamą psichologinį poveikį – dviračių Vilniuje tikrai daugėja).

Per pastaruosius šešis metus dviračių kiekis Paryžiuje išaugo 50%. Kritinės Masės principas pasiteisino – KUO DAUGIAU DVIRAČIŲ GATVĖSE, TUO YRA SAUGIAU VAŽINĖTI. Vairuotojai yra tiesiog priversti įprasti prie dviratininkų.

Planuojama panašias dviračių nuomos programas įgyvendinti kituose miestuose: Berlyne, Stokholme ir kt. Barselonoje nuo kovo mėnesio taip pat jau veikia dviračių nuomos programa Bicing.

Tuo tarpu Jūsų nuolankūs “ekoblog’eriai“ toliau populiarino Ekoblogo S.P.O.R.T.O. Klubą šį sekmadienį dalyvaudami kalnų dviračių maratone Ignalinoje ir sportinėje 60 km trasoje užėmę 32-ą (Kęstas) ir 40-ą (aš) vietas.

4 atsakymai į “Dviračių revoliucija | Vélib, Paris”

  1. sqrt said

    Smagu tokia krūva Paryžietiškų dviračių, tik kad jie nelabai patogiai atrodo, nors geriau nei Zuokiškieji žadėtieji.

  2. linas said

    Super 🙂 kad tik žmonės sąžiningai tuo džiaugtųsi ir idėja nenumirtų po kelerių metų.

  3. […] Dviračių revoliucija | Vélib, Paris […]

  4. […] noriu, kad valdžia pagaliau suvoktų dviračių naudą […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: