EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Energija ir aplinka | VDU

Posted by ramūnas birželio 24, 2007

Neseniai buvo paskelbti Lietuvos aukštųjų mokyklų reitingai. Nors pats esu baigęs atseit lyderiaujantį VU, pretenzijų turėčiau pakankamai ir pilnai pritarčiau pernai įvykusiam incidentui.

Tačiau ima rastis ir žalių pragiedrulių: VDU Fizikos katedroje nuo kitų metų bus įkurta nauja magistrantūros programa “Energija ir aplinka“, skirta visiems, norintiems kurti ir plėtoti įvairių energijos rūšių panaudojimą. Pavyzdžiui, saulės (fotoelektrinės ir šiluminės), vėjo, vandens, biomasės (biokuro, biodegalų, biodujų), geoterminės ir kt. Ši programa parengs fizikos magistrus, gebančius kurti ir pritaikyti naujus energijos šaltinius, diegti juos bendroje energetikos sistemoje, spręsti energijos ir aplinkos problemas [ačiū Linui D.].
Esu pratęs ignoruoti pompastiškus pranešimus moksliniuose projektuose ar pranešimuose, tačiau ši programa užkabina – jei būčiau fizikas – rinkčiausi ją 🙂

Reklama

2 atsakymai to “Energija ir aplinka | VDU”

 1. laura said

  ziurekim i viska parasciau.. agroenergija taip sknt:) auginkim kaip tikri lietuviai galvijus ir kaip kad viena seima Amerikoje is karviu sh…aprupinkim energija 300-400 namu kaime.
  cia tai tikrai atsinaujinanti energija.

  🙂
  http://www.foxnews.com/story/0,2933,201727,00.html?sPage=fnc.business/energy

 2. mashius said

  Gerai, sakykim.

  1. Kas destys shios specialybes dalykus, jeigu tokie dalykai Lietuvoje nelabai zhinomi ishvis ? Nemanau, kad specialistu pritrauks ish uzhsienio. Vadinas tai jau vienas minusas. Destyti tai, ko neishmanai – nieko blogiau negali buti.
  2. Kokia ateitis ? Suzhinosi, kas yra saules energija, kaip ji panaudojama ir t.t. Ir kas ish to ? Kur darbo perspektyvos ? Kiek yra pas mus atsinaujinanchios energetikos firmu ? O kurti sava, kiek investiciju reikia ?

  Tai tik mano nuomone, bet manau vel bandoma prastumti ‘nesamoningas’ specialybes, kad galima butu dar daugiau pinigu ish vyriausybes ishmelzhti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: