EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Silicio slėnis tampa Saulės slėniu

Posted by ramūnas birželio 5, 2007

JAV informacinių technolgijų lopšys ir inovacijų terpė Silicio slėnis San Francisko Įlankoje (Kalifornija) planuoja tapti nacionaliniu ir pasauliniu saulės bei alternatyviosios energetikos centru, taip kaip per pastaruosius 20 metų tapo high-tech’o sostine. Birželio 1d. buvo suburtas saulės energetikos industrijos aljansas SolarTech , kurio tikslas – išplėsti sąlyginai mažą saulės energetikos nišą, standartizuoti gamybą, pajungimą, tinklus ir finansavimą.

Manau, alternatyvi energetika (vėjo, saulės, potvynių-atoslūgių, geoterminė) – ateities technologija, ką patvirtina SolarTech. Tenka pripažinti, kad šiuolaikinių saulės elementų gamyba dar nėra labai pažengusi, pasiekiamas tik 12-15% naudingumas. Naujoje Zelandijoje sukurti organiniai pigmentai turėtų būti žymiai efektyvesni.

Kitą vertus, dizainas gali pagerinti situaciją – japonų bendrovė Kyosemi sukūrė sferinę saulės plokštės matricą Sphelar, kuri, kitaip nei tradicinė fotoelementinė plokštė, geba sugerti saulės šviesą bet kuriuo kampu ir pasižyminti 20% naudingumu.

Japonai yra pasauliniai saulės energetikos lyderiai – čia pagaminama pusė visų pasaulio fotoelementų, 30% jų eksportuojami ir kasmet gamyba padidėja 20%. Pozityvi vyriausybės politika lėmė, kad 2004 m. suinstaliuota buvo 100 tūkst. saulės baterijų ir iki 2010 m. planuojama pasiekti 5 GW saulės energijos. 2040 m. japonai žada paleisti specialų palydovą, kuris absorbuotą saulės energiją žemo intensyvumo mikrobangomis transliuos į imtuvus Žemėje 24 h per dieną ir generuos 1 mln. KW per sekundę (!), kas prilygs atominės elektrinės galingumui [via].

Olandai taip pat mėgina keisti dizainą – H-Alpha Solar yra labai plastiškas ir tinkamas įsisiūti į rūbus.

O Lietuva? Pasirodo, pas mus irgi saulės energetika gana perspektyvi, ypač jeigu užuot niurnėję, keistume dizainą ir didintume efektyvumą čia pat. UAB “Saulės energija“ gamina fotoelektrinius modulius ir elementus. Trakuose stovi saulės baterijomis aprūpinti automobilių stovėjimo bilietų automatai, kurių daug teko matyti ir Madride. Tereikia didesnio susidomėjimo iš verslininkų, mokslininkų, vartotojų ir vyriausybės. Šiuo metu vien žinių nepakanka – reikia būti kūrybingiems, t.y. mąstyti kiek kitaip nei visi. Būtent alternatyvi energetika ir yra viena iš tų kūrybinių terpių.

Reklama

2 atsakymai to “Silicio slėnis tampa Saulės slėniu”

  1. mashius said

    Manau, kad tie, kas dabar investuos į alternatyviąją energetiką, ateityje labai pralobs 🙂 aišku teks palaukti keletą dešimtmečių kol visa tai atsipirks, tačiau vėliau pelnas bus pasakiškas 🙂

    O jeigu dar patentų porą įsigyti ką nors gero sumąsčius…

  2. cinamonas said

    Dekoju uz informaciją.
    Dievinu tokius postus 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: