EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

G8: Climate Action Now!

Posted by ramūnas - 1 birželio, 2007

Kritinė masė susikaupusi klimato kaitos problematikoje inspiravo mūsų EKO((b))logą. Kitą savaitę birželio 6-8d. Vokietijoje Heiligendamm miestelyje vyks kasmetinis 33-asis didžiųjų pasaulio šalių lyderių susitikimas G8, kuomet aukščiausiame lygyje bus svarstomos svarbios pasaulinės problemos.

Rytoj, birželio 2d. netoliese esančiame Rostoko mieste vyks tūkstantinė įvairių organizacijų ir aktyvistų taiki demonstracija. Kiekvienas komunikuos savąją žinią, kurią jie norėtų, kad būtų išgirsta ne tik visuomenės, bet ir politikų. Ypač gausi ir spalvinga šiais metais nusimato klimato kaitos tematika – į klimato kaitos ir religinių konfliktų problematiką orientuota organizacija Avaaz komunikuos žinią “G8 leader: Climate Action Now“ (obrigado, Leandro!). Organizacija įteiks simbolinę peticiją, raginančią šalių vadovus imtis neatidėliotinų priemonių, kadangi nuogastaujama, kad tūlas su Exxon sietinas įtartinas tipelis Jurgis Krūmas (angl. George Bush) ir jo sėbrai gali iškreipinėti mokslinius duomenis ir trukdyti priimti svarbius tarptautinius klimato kaitos mažinimo veiksmus. Ją galima pasirašyti internetu – vienas pliusas jos moralinei galiai…

Per G8 susitikimus pasitaiko nemažai neramumų, kuriuos dažniausiai sukelia nieko nenutuokiantys savo identiteto beieškantys paaugliai, pasivadinę anti-globalistais ir apsiginklavę akmenimis. Kam tas “anti“? PRO-PRO! 🙂 Globalizacija vyksta ir tai yra sveikintinas dalykas- kitaip nebūtų ir Ekoblogo… O kokios bus pasekmės, priklauso nuo mūsų pačių. Žinoma, pasitaiko ir tokia kategorija žmonių, kuriems svarbu tik protestuoti, nesvarbu prieš ką… Šiuo metu, besikratant neigiamo “anti-“ įvaizdžio, ryškėja “alter-globalizacijos“ visuomeninis judėjimas (ypač Prancūzijoje), pritariantis globalizacijos plėtrai ir aukščiau ekonominių vertybių iškeliantis demokratines vertybes, ekonominį teisingumą, aplinkosaugą ir žmogaus teises bei turintis savo G8 analogą. Bet gal geriau susitikti kartą visiems prie vieno stalo, a? 🙂

3 atsakymai į “G8: Climate Action Now!”

 1. mashius said

  Na, Ramūnai, apie tuos anti-globalistus truputį ir į šoną nurašei. Dauguma jų nėra prieš globalizaciją, kaip tik priešingai – jie UŽ betarpį tautų, šalių, rasių bendradarbiavimą.

  Kova prieš G8 vyksta todėl, kad daugeliui nepatinka jog 8 žmonės, galima sakyti, sprendžia viso pasaulio ateitį ir likimą.

 2. ramūnas said

  galbūt yra. tačiau tokie, jei vadovaujasi sveiku protu, kratosi anti- termino kaip karštos bulvės.

 3. mashius said

  Na nebūtina save kažkaip ‘įforminti’ tam, kad galėtum kovoti. Dažniausiai tuos visus pavadinimus sugalvoja ir prilipdo žiniasklaida. Nieko naujo, kaip sakoma.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: