EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Lietuviški ekologiški pieno produktai

Posted by ramūnas - 26 gegužės, 2007

Parduotuvių lentynose matyti vis didesnis pasirinkimas ekologiškų pieno produktų. Keli gamintojai (Žemaitijos pienas, Pieno žvaigždės, Rokiškio sūris) daugiau ar mažiau siūlo ekologišką pieną, jogurtą, sūrį. Mane įtikina tik toks, kuris pažymėtas Ekoagros ženklu. Štai, vakar užbalsavau už šią ŽP “dobilo“ linijos trijulę savo mokėjimo kortele 🙂 – patiko tvarkinga sertifikacija, paprastas dizainas (be jokių blizgučių, žalia spalva ir pan. – tačiau pakuotė galėtų būti truputį daugiau environmental friendly – kam taip sudėtingai pakuoti sūrį?) – kainos tik 0,5-1 Lt didesnės nei kitų. Tačiau reklaminis šūkis pasirodė išties juokingas – “ekologiškų pieno produktų grupė “Dobilas“ – skirtas itin išrankiems vartotojams, kurie vertina ne tik maisto skonines savybes, bet ir jaučia poreikį valgyti sveiką, ekologišką maistą“. Suprask – jei esi “išpindėjęs“ – tai skirta tau. Manau, tai neteisingas priėjimas – ekologiškus produktus aš renkuosi tikrai ne “itin išrankaus skonio ir poreikio“ vedamas – man svarbiau pats gamybos procesas, poveikis aplinkai, ūkininkams ir tik paskui – “sveikas maistas“ sau. Žinoma, neįmanoma pirkti vien tik ekologiškus produktus, tačiau galima pirkti “su galva“ ir sąmoningai dažniau rinktis tokius. Jei neįmanoma sau, tai bent jau savo vaikams – tai ypač svarbu augančiam vaikų organizmui – žinoma, tik po bent 6 mėn. “dietos“ motinos pienu 🙂 Tokiu atveju “sveikas maistas“ tampa prioritetu, o tik paskui – poveikis aplinkai ir pan.

6 atsakymai į “Lietuviški ekologiški pieno produktai”

 1. Ieva said

  o ką reiškia ekologiški PIENO produktai?
  prisipažinsiu – nesu laaabai įsigilinusi į visą tą eko etikečių reikalą LT – tik šiek tiek skaitinėjus to paties ekoagros psl. Bet konkretaus atsakymo neradau. Gal gali kas mestelėti, ką vis dėlto reiškia “ekologiški pieno produktai“?

 2. ramūnas said

  aš manau, kuomet gyvūnai laikomi yra ne sausakimšose dėžutėse, bet ganosi laisvai, nenaudojami antibiotikai, augimo hormonai ir automatizuota melžimo įranga. nedaug pats naudoju pieno savo racione, tačiau sūrio ir jogurto tai neprivengiu:)

 3. Ieva said

  radau 🙂 http://www.ekoagros.lt/datafiles/Reikalavimai%202006%20m..pdf (11psl)
  Atsiprašau,už savo neatidumą 🙂

 4. EKOlogas said

  Žodis “ekologiškas“ yra per daug dažnai naudojamas, kartais nežinant tikrosios jo prasmės. Vartoti šį žodį tapo madinga.
  Manau reiktų parašyti staipsnį ar net atskirą skyrių, kuris atskleistų termino “ekologiškas“ prasmę?
  Kas yra elogiški langai? maisto produktai? Mažai kas atsakytų teisingai.

 5. RB said

  Kol kaimo keliuose nepamatysiu specialių ekologiško pieno pienovežių netikėsiu, kad viskas yra tvarkoj su tais ekopieno produktais. Kol kas čia panašiau į anksčiau jau aptartą žaliajį smegenų plovimą. Pagaminai kitą tarą su kitais užrašais ir pasikėlei to sektoriaus pelnus 30-50proc. Kol kas pieno supirkėjai visą superkamą pieną pila į tas pačias talpas, paruošia ir išpilsto tose pačiose linijose. Tai visa ekologija ir prasideda nuo pakuotės.
  O be to, aš čia irgi pirkau eko pieną, nu gal ir skanesnis kiek (aišku nesulyginsi su tetos iš kaimo pienu, kuris iš tikro yra visiškai ekologiškas), bet palikau puodelį kambario šilumoje ir vos ne po paros jis dar nebuvo surūges. Tai iškart kyla kai kurie klausimai, į kuriuos vadyba aišku turi paruošusi atsakymus, bet pasitikėjimo nerasta…
  O kaina irgi užmuša, vos ne trys litai už litrą. Čia jau gryna spekuliacija, nes šalia stovi kitos kontoros ekopienas kainuojantis apie du litus. Vienžo, daug miglos, gamintojų godumo ir vartotojų nepasitikėjimo.

 6. deff said

  na man tai asmeniskai labai idomu, kokia prasme jie ekologiski, ar ta kad neprideta i juos jokiu papildu ir konservantu, ar jie taip pat rupinasi ir savo karvytem. nes kazkaip neradau info apie tai. man asmeniskai tai yra labai svarbus veiksnys renkantis preke.. nes ta ekologija vien del saves tai man yra nieko verta..
  “environmental friendly“ – yra draugiskas aplinkai, kalbekime lietuviskai 😉

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: