EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Kas, jeigu ne mes ?

Posted by mashius gegužės 12, 2007

Klausimas: Kas, jeigu ne mes ?

Paskutinį mėnesį likau maloniai nustebintas. Kauno miesto žmonės pradeda rūpintis vieta, kurioje gyvena. Nepraėjus nė mėnesiui, surengta jau antra masinė talka.

Pirmoji įvyko balandžio viduryje. Ją organizavo alternatyvaus požiūrio jaunimas. Talka pavyko puikiai, nors buvo tikimąsi tikrai nedaug. Susirinkę žmonės sutvarkė gan nemažą teritoriją Kauno miesto širdyje – senamiestyje. Nemuno krantinė, bent trumpam laikui (visgi reikia pasidžiaugti ir tuo), tapo švari.

Antroji talka – šiandien. Šią talką suorganizavo JCI atstovai. Nors oras ir buvo labai nedėkingas, talka pavyko ir buvo sutvarkyta Neries krantinė.

Taip pat begalės talkų namų kiemuose, mikrorajonuose, rajonuose. Net keista, anksčiau to lyg ir nebūdavo.

Šiuo metu yra derinamas lipdukų klijavimas viešajame transporte. Lipdukai skatintų žmones nepasyviai žiūrėti į tai, kas vyksta aplinkui: keisti mašinas į dviračius ar viešąjį transportą, mesti šiukšles tam prideramose vietose.

Atrodo, kad žmonės pradeda vertinti aplinką, kurioje gyvena. Juk žymiai smagiau išeiti į lauką ir, pažvelgus į žaliuojančius medžius ir žydinčią pievą, įkvėpti gaivaus pavasarinio oro.

Belieka palinkėti Kauno “švarai“ (kuri formaliai atsakinga už miesto priežiūrą) pasisemti užsidegimo iš tų žmonių, kuriems svarbu, kokioje aplinkoje mes gyvename. Ir tikėtis, kad po artėjančių Kauno Dienų šventės, mūsų darbai ir pastangos nebus nuėjusios veltui.

Reklama

2 atsakymai to “Kas, jeigu ne mes ?”

  1. laura said

    ei, o ka mes vilniuj prastesni ??? 🙂 buriam ir mes kokia talka… aisku, reik nuo namu pradet.. na gyvenvietej kiek zinau dar net neivyko taip labai planuotas siuksliu rinkimas… ania Ramunai ? 🙂

  2. MrTwister said

    ar dalis tu siuksliu, kurias surinkote, kartais nebuvo nemokami 15min laikrastukai? manau, kad jei ju nebutu, niekas ju nepasigestu, o ir medienos siek tiek sutaupytume.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: