EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

“Žaliasis“ (smegenų) plovimas: AmWay ir TheBodyShop

Posted by ramūnas - 24 balandžio, 2007

Žaliasis plovimas (angl. greenwashing) reiškia klaidinančios informacijos pateikimą, siekiant sukurti teigiamą visuomeninį ar ekologinį veiklos ar prekės įvaizdį. Tai tarsi nepageidautinos informacijos maskavimas žalia spalva, nesamų produkto savybių “spalvinimas“ ir niekuo nepagrįstas prekės reklamavimas. Terminas pradėtas vartoti gan senokai – 1990-aisias, kai gamintojai ėmė suvokti, kad gali padidinti savo paslaugų ar prekių vertę pasiskelbę, kad jie nėra abejingi visuomeninėms ir aplinkosauginėms problemoms ir stengiasi jas spręsti. Deje, dažniausiai tai tebuvo iš piršto laužti žodžiai ir bandymas susikurti naują etišką įvaizdį – šis dviprasmiškumas ir klaidinimas buvo greit pastebėtas mąstančių vartotojų.

Dabar, kuomet tikrais darniais principais pagrįstas verslas yra įmanomas, galima reikalauti skaidrumo iš gamintojų, kurie tapatinasi su “žalia“ spalva. Skaitmeninis pasaulis nuplėšė visas skraistes; žmonės, galintys prieiti prie reikiamos informacijos nepaiso jokių autoritetų – “karalius nuogas!“ 🙂 Tie, kurie žalia spalva dangsto kitas savybes, testo paprasčiausiai neišlaikys.

Tačiau kaip atpažinti, kad kompanijos “žalia žinia“ yra autentiška? Yra keli būdai – atidžiau vertinti kompanijos teiginių ar reklaminių šūkių prasmę:

 • migloti ir neaiškūs teiginiai – naudojamos frazės “natūralus“, “nekenksmingas aplinkai“ (environmentaly friendly), “geras planetai“ (good for planet) – ir tai nėra pagrindžiama atitinkamais faktais.
 • teigiama, kad produktas neturi jokio žalingo poveikio aplinkai – kiekviena žmogaus veikla turi šiokį tokį poveikį…
 • gamintojas teigia, kad nusipirkę jo prekę galime “išgelbėti planetą“.
 • teiginiai nėra patvirtinti trečiųjų nepriklausomų ir patikimų pusių.
 • nėra žymėjimo/sertifikavimo sutartiniais ženklais.
 • nepateikiama visa produkto sudėtis.
 • “žaliosios“ prekės ar paslaugos sudaro tik nedidelę visos kompanijos veiklos srities dalį.
 • kompanija neatsako į užklausimus telefonu, el. paštu ar tinklapyje.

Pateiksiu kelis tokius “žaliojo“ smegenų plovimo pavyzdžius (be mūsų PC buvusio pavyzdžio).

AmWay (American Way) produktai – kvazireliginiais pagrindais paremta tinklinė prekybos sistema, platinama atskirų “prekybos agentų“ (dealerių), kurie taip pat yra ir vartotojai (ir įsitraukę į tikslines potencialių vartotojų grupes). Vilniuje tai plėtojama. Produktams (kosmetinės ir valymo priemonės) sukuriami nebūti dalykai, kabinamos “ekologiškos“ ir “nekenksmingos“ prekės žodinės etiketės – iliuzijos išsisklaido, pažiūrėjus į sudėtį, kuri niekuo nesiskiria nuo, pvz. Fairy. Toks verslo modelis kritikuotinas, tačiau daug kur pateikiamas kaip sėkmingo marketingo pavyzdys.

TheBodyShop – vienas didžiausių britų kosmetikos tinklų laviruoja ant ribos ir nėra visiška “nuoplova“. Pradžioje TheBodyShop įkūrėja Anita Roddick tikrai pradėjo išskirtinę veiklą, pasiskelbusi prieš kosmetinių produktų bandymus su gyvūnais, už sąžiningą prekybą, dalyvavo Greenpeace akcijose, rėmė vėjo energiją ir visuomeninius projektus besivystančiose šalyse. Tačiau pernai už 652.3 milijonus svarų TheBodyShop buvo nupirktas prancūzų L’Oreal giganto, kuris taip pat valdo dalį ypač kontraversiškai vertinamos Nestle akcijų. Žurnalo Ethical Consumer (Etiškas vartotojas) sukurtoje etiškoje vertinimo sistemoje (kai ką galima pažiūrėti nemokamai; daugiausiai yra britiškos prekės) TheBodyShop nuo 11 balų (iš 20 galimų) nukrito iki 2,5 (L’Oreal vertinimas). Žinoma, aklai pasikliauti panašaus pobūdžio vertinimo skalėmis nereikia, tačiau jos suteikia naujos informacijos.

Kaip žinote, Lietuvoje jau yra kelios TheBodyShop parduotuvės, kurios man daugiau primena prašmatniąsias kosmetikos užeigas (kiek matau per vitrinas:)). Nei vienoje tikroje organic parduotuvėje užsienyje nesu matęs jų prekių. Pakuotės mirgėte-marga užrašais “fair trade“, “natural“ ir “organic“, tačiau nėra JOKIO nepriklausomo vertintojo suteikto ženklo. Taip pat tų prekių sudėtis – tikra organinės chemijos “galaktika“, kur labiausiai reklamuojamas “sąžiningas“ palmių aliejus ar dar kai kas sudarytų turbūt kokį 0,1-1%…

Vienas šūkių yra “activate selfesteem“ (pažadink savigarbą) ir “love your body“ (mylėk savo kūną). Įvairiose marketingo knygose TheBodyShop pateikiama kaip sėkmingo įvaizdžio kūrėja, kurios produktai asocijuojasi su aukščiausiomis asmeninėmis vertybėmis ir pan. Tačiau įvaizdis dar nėra viskas…

79 atsakymai į ““Žaliasis“ (smegenų) plovimas: AmWay ir TheBodyShop”

 1. mashius said

  …troškulys yra viskas. 🙂

  Ne , jeigu rimtai, tai nebloga apžvalga.
  Tik prisikabinčiau dėl nepriklausomų vertintojų.
  Nereiktų pamiršti, kad daugelis didžiųjų kompanijų (ypač chemijos pramonės), turi SAVO “nepriklausomas tyrimų laboratorijas“, kurios labai teigiamai įvertina tos kompanijos produktus 🙂
  O tai tik vartotojų maustymas.

 2. akville said

  TheBodyShop savo įvaizdį palaiko ir (gal net labiau?) umanitarinėmis-socialinėmis akcijomis (saugok savo lūpas – žiūrėk, kaip kalbi su vaikais; mokyklų ir ligoninių statymas nuo kambodžos iki sibiro; pardavėjos privalo 2 val. per savaitę skirti socialiniam darbui – eiti į senelių ir vaikų namus, bibliotekose rūšiuoti knygas ir t.t. Beje, parduotuvėse, sakoma, pardavėjos yra profesionalės farmacininkės arba gydytojos-kosmetologės!). TheBodyShop griežtai neperka reklamos. Manau, šie aspektai yra sėkmingi sėkmingo 🙂 marketingo pavyzdžiai. Tik, aišku, tokia “organinė mitologija“ dėl to nevirsta organine tikrove, nors smegenis plauna (?) puikiai.
  P.S. Anitos Roddick savo knygoje (dar vienas PR’o aktas?) mini kai kurias “zaliojo“ smegenu plovimo kompanijas, tarp kuriu ir, jeigu neklystu, L’oreal? Turinys maždaug toks: visokie Lancome, Estee Lauder, etc. dirbtinai iškelia kainas tvirtindami, kad jų produktas yra ypač natūralus ir su unikalia formule “452-F13“, kuri išsaugos jaunystę, etc. O TheBodyShop kainos yra naturaliai aukštos, nes ir produktai yra natūralūs.

 3. hidargy said

  “pardavėjos privalo 2 val. per savaitę skirti socialiniam darbui – eiti į senelių ir vaikų namus, bibliotekose rūšiuoti knygas ir t.t. Beje, parduotuvėse, sakoma, pardavėjos yra profesionalės farmacininkės arba gydytojos-kosmetologės!“
  gal Britanijoj kažkada taip ir buvo. 😀 Pažįstu porą mergaičių kurios dirbo bodyshop’e. Visas savo valandas jos skyrė prekių stūmimui. O su farmacija ar kosmetologija tikrai nieko bendro neturėjo.
  O straipsnis įdomus. Ir daug naudingų nuorodų. 🙂

 4. Daiva said

  Amway gyvuoja 48 metus.Ar nemanot,kad jeigu tai,ką jie apie save ir savo produktus kalba būtų blefas,jau tikrai nebegyvuotų?Būtų šimtą kartų paduoti į teismą už vartotojų maustymą.O kodėl tie produktai alergiškiems žmonėms tinka,tiems kurie Fairy net pauostyt negali?

 5. ramūnas said

  Lietuvos Ryte buvo geras straipsnis tokios tinklinės rinkodaros tema. Amway – pažiba http://www.lrytas.lt/?data=20070531&id=11616670711160455444&sk_id=&view=4&p=1

  …Tinklinės rinkodaros atveju dažnai remiamasi mitais bei skambiais posakiais. Visai nejuokinga, kai suaugęs žmogus pasakoja, kad indų ploviklis toks ekologiškas, jog jį galima gerti. Arba kad virš žolelių plantacijos yra uždrausta skraidyti lėktuvams, kad produktai būtų sveikesni. Gerti galima nebūtinai indų ploviklį, o jei vadovautis „skraidymo draudimo“ logika – galbūt uždrauskime transatlantinius skrydžius? Juk lėktuvai skraido ir virš vandens, kurį geriame kasdien ir daug didesniais kiekiais nei kažkokius maisto papildus.

 6. Irena said

  Na jau kuris laikas bendradarbiauju su Amway kompanija ir esu begalo patenkinta produkcija, bei galimybe kurti savo verslą, būti nepriklausomai, kontroliuoti savo laiką ir dar už tai gauti pinigus:)))))
  Jei kokia Maxima sudarytų tokias sąlygas uždirbti kaip Amway daryčiau tapatį:DDD
  nelyginkite prašau Fairy ir Amway indų plovyklių, nes tai net nepalyginama, patyriau tai savo oda ir nagais. Pasiskambinkite nemokamu 800-uoju telefonu, kuris yra ant Fairy butelio ir pasidomėkite kiek ir kaip reikia praskalauti indus juo išplovus, gal atšoks fantazija ir naudoti……labai panašei galiu pasakyti ir apie maisto papildus bei vitaminus vaistinėse! Nes jei yra 10 procentų natūralių produktų tai ir reklamuoja jog jis natūralu o iš tikrūjų tai organizmas pasisavina tik 20 procentų, beje Amway papildus ir vitaminus organizmas pasisavina 80-90 procentų. Kiekvienas mąstantis žmogus pats domisi ir renkasi……..

 7. Michailas said

  Šio straipsnio autorius matau yra priešiškai nusiteikęs MLM atžvilgiu ir yra tiek pat tendencingas ir nekompetetingas šia tema, kaip ir straipsnio “Lietuvos ryte“ autorius. Amway turi prestyžinių apdovanojimų už ekologiškų produktų gamybą.

 8. ramūnas said

  gerb. michailai – jei laikote save kompetetingu šiuo klausimu, laukiu įrodymų iš jūsų, kad amway esą gavusį net apdovanojimų už ekologiškų produktų gamybą. jei tai įrodysite – pakelsiu į jūsų ir amway sveikatą jų pačių skalbiklių taurę ir priversiu padaryti tą patį L.ryto straipsnio autorių

 9. Lina said

  iš asmeninės patirties: jau apie 1,5 metų vartoju amway indų ploviklį ir kitą skystą ,stebuklingą’ muilą, kuris, kaip išgyrė, valo viską, net galima augalus su juo tręšti.Labiausiai tikėjausi gero poveikio rankoms, bet… baisesnės rankų odos negalėjau net susapnuot- išsausėjusi, sutrūkinėjusi…Be to, jei vanduo šaltas- indų ploviklis net neputoja ir nejaučiu jokio poveikio.Vyras jau po pirmo tepaluotų rankų plovimo pasiūlė tuo muilu geriau gėles tręšti.Tai,beje, ne mano vienos patirtis.Gal produkcija ir ,ekologiška’,bet jos poveikis labai jau perdėtas, švelniai tariant.O gyvenantys Amerikoj net pasišaipo, kad mes perkam ir tikim tuo amway.

 10. lau said

  🙂 o as pasirodo naudoju ju dantu pasta ir skalavino skysti. 🙂 auka irgi.
  pasta kaip pasta. va o skystis .. 🙂 – tai negaliu atsidziaugti .nepaisant, kad ir koks “ekoligiskas“ jis yra. man vargu ar uztenka porai sav tu, pirktu vaistinese, o va ta kui turiu amway, jau puse etu naudoju, nes yra koncetruotas. dantys kol kas visi. 🙂 o kaip toliau, pamatysim.
  deja, jokiu valikliu nesu bandziusi gerai.. pamenu mokyklos laikais kaimyne bande pradeti prekiaut, tai zinau uniformos demes naikinom “stebuklingu“ valikliu, deja, kiek pamenu, ta pati deme su ratilais aplink liko isdziuvus, nors “turejo nieko nelikti “ 🙂 girdejusi esu, kad ir geles atskiedus galima lieti tuo valikliu, ir jei netycia atsigertum irgi“mazdaug sveika “ 😀
  va tokie prisiminimai.

 11. lina said

  ha..paskaicius kai kurius komentarus atrodo kad amway nuodu fabrikas ir tikra nesamone,bet kaip daiva komentare sako firma gyvuoja 48 metus…jei prekes neatitiktu kokybes tai tie patys amerikieciai (kurie pasak vieno komentaro is musu juokiasia kad naudojam amway)prisiteistu milijonines kompensacijas…
  tie produktai yra geri ir kokybiski tik reikia moketi juos naudoti…gi ir fairiu ne plaunam plauku,o cifu neplaunam langu…

 12. rasa said

  pati neperseniausiai vartoju amway produkcija.netikejau tol,kol pati neisbandziau.kai temperatura man buvo 38 man galima sakyti per prievarta teko isbandyti maisto papilda vitamina c.per pusvalandi man temperatura nukrito.kiekviena produkta reikia moketi naudoti ir aisku nesitiketi kad jis per kelias dienas padarys stebukla.vertinu kokybe,o amway produktai tokie yra…..

 13. tx said

  jus pasidomekit istorija… ta Amway yra gavus baudu, Kanadoj ir dar kazkur. Ir tai dideles baudos – desimtys milijonu

 14. Neo25 said

  Na kaip cia pasakius del Amway. Tiesiog tai viena is tinklines prekybos firmu. Ir ne visos tinklines prekybos yra blogos, kaip cia straipsnio autorius jas peikia. Realiai kiekvienas zmogus, kuris randa platintojus vis uzdirba daugiau. Galbut tai ir mistifikuota ir per daug saukiama kokie tie produktai geri ir pan. Ar jie geri, ar blogi neverta gincytis. Juk ir tas pats Fairy vieniems jis labai geras, o kiti pabande jo net nenaudoja, nes jiems jis prastas. Kiekvieno zmogaus skonis yra skirtingas.
  Ir kai kuriems cia norintiems kad viskas putotu. Nebutina kad valiklis putotu, tam kad gerai nuvalyti. Dantu pasta tikrai yra nebloga, ypac panaudojus ilgesni laika. Tie, kurie peikiant pabandykit pavartoti ja puse metu ir po to pereit prie cheminiu. Manau labai greitai pamatysit skirtuma ir dantims ir dantenoms.
  Ir kur galima pasiskaityti apie tas baudas Kanadoj ir dar kazkur? Pasakyt informacijos saltini. As ir galiu juk daug sakyti, kad tu sumokejei policijai daug baudu, bet tai gali buti netiesa.
  Ir pabaigai. Dazniausiai Amway valikliai nevalo, arba kitos priemones nepadeda, nes jus jas vartojat ne pagal instrukcija arba paprasciausiai nesilaikot doziu. Skaitykit kas parasyta ir manau po to dziaugsites:)

 15. fixi said

  tiesiog produkcija gera ir tiek ir prasom nepeikt jos, o geriau ismegint patiems tada ir pasikalbesim kas geriau, o dabar neverta net gincytis….

 16. zz.... said

  isgerkim bendzino….

 17. R said

  Keistas straipsnis:)Ypač ši pastraipa:
  Dabar, kuomet tikrais darniais principais pagrįstas verslas yra įmanomas, galima reikalauti skaidrumo iš gamintojų, kurie tapatinasi su “žalia” spalva. Skaitmeninis pasaulis nuplėšė visas skraistes; žmonės, galintys prieiti prie reikiamos informacijos nepaiso jokių autoritetų – “karalius nuogas!” Tie, kurie žalia spalva dangsto kitas savybes, testo paprasčiausiai neišlaikys.

  Sunkiai suprantama:)Autoriui norėtusi rišlumo palinkėti;)

 18. Kiamranas said

  Keletas pastabu:
  1. Apie mineta Liet.ryto straipsni – autorius labai tendencingai nusiteikes pries MLM ir Amway. Ten nuotraukoje parodyta ne kaip geriamas indu ploviklis, bet kaip siaudeliu puciami burbulai vandenyje su laseliu indu ploviklio koncentrato. Autorius tiesiog padare sutapatinima, kad zodziai “galima gerti indu plovikli“ skaitytoju butu sutapatinami su nuotraukoje esanciu vaizdu. Niekur ant to indu ploviklio nerasoma, kad ji galima gerti, bet nepaisant to jis patekes i aplinka biologiskai suyra, t.y. jis ekologiskas, nes neuztersia aplinkos neorganiniais junginiais.
  2. Ramunui: del apdovanojimu, tai michailas tiesa sake. Vienas tokiu yra is Jungtiniu Tautu.
  3. Kanadoje Amway baudas gavo labai seniai, dar veiklos pradzioje ir ne uz kokius produkcijos ar gamybos trukumus, taciau del to, kad Kanados valdzia skirtingai nei Amway traktavo sumoketu mokesciu klausima. Mokesciu inspekcija prisikabino, kad Amway per mazai sumokejo mokesciu (tik prasau nesakykite, kad Amway nemoka mokesciu ar vengia juos moketi), nors Amway galejo bylinetis, bet nusprende, kad tai atims per daug laiko ir pastangu bei lesu bei gali nukenteti imones vardas ir sumokejo baudas kurias skyre Kanados valdzia. Man keista kaip kazkas dar gali dorai to nezinodamas apie tai kalbeti ir skleisti gandus. O prisiminkite kaip Lietuvoje VP Market pasinaudodama mokesciu istatymu spragomis susigrazino is mokesciu moketoju kisenes milijonus, apie tai rase laikrasciai. Amway atvejis visai kitas. Ir tai apraso savo knygoje vienas is Amway ikureju a.a. Jay van Andel. Kam idomu, galiu ta autobiografine knyga suorganizuoti, vadinasi “Zhizn v dejstvii“ (rusu k.)

 19. Rimas said

  Neseniai teko matyti vieną Amway filmuką iš konferencijos. Teko sukaupti visą valią, kad pažiūrėčiau iki galo. Priminė kažkokį sektos susirinkimą – grynas smegenų plovimas, daugiau nieko. Salėje sėdinčių klausytojų veidai taip pat nebuvo subjauroti intelekto (nenoriu nieko įžeisti). Iš čia esančių komentarų pagal rašybos klaidų skaičių taip pat matosi, kas yra kas. Va, būtent tokių naivuolių dėka ir klesti ši kompanija. Beje, dar kartą apie baudas. Ši kompanija Kanadoje buvo nubausta ne tik už mokesčius, bet ir už VARTOTOJŲ APGAUDINĖJIMĄ. Nemanau, kad ji po to stebuklingai pasitaisė ir daugiau nieko neapgaudinėja. Apie jų platinamus produktus nekalbėsiu, nes jų nevartoju. Kaip čia viena komentatorė parašė, kad išgėrus Amway maisto papildo su vitaminu C iš karto nukrito temperatūra… Stebuklingi papildai! 🙂 Visiems Amway fanams siūlau užeiti čia: http://www.apollowebworks.com/amway/index.html

 20. inga said

  esu isbandziusi amway papildus kai pakilo temperartura, o reikejo buti zvaliai ir sveikai,padejo ir netgi labai. tiem kas nera to isbandes patarciau patiems neplauti zmonems smegenu nes nepabandzius neturit teises sneketi.produktai super ir putoja gerai jei naudoji pagal rekomendacijas

 21. paulius said

  “TheBodyShop nuo 11 balų (iš 20 galimų) nukrito iki 2,5 (L’Oreal vertinimas)“.
  O kur čia logika? TBShop yra TBShop, o L’oreal yra L’oreal. Kosmetikos gamintojų už free dabar negausi, bet.. Juk jeigu pažiūrėtum prie gėrimų, tai pamatytum, kad “Pepsi“ ir “7up“ įvardinami atskirai, nors juos gamina ta pati co. 😉

 22. ginte said

  nebukite durni ,netikekite ka jie sako, paskutinis sudas

 23. asimptote said

  …o kad zinotumet jus, kaip atsimainė TheBodyShop’as, “prarytas“ L’Oreal’io! Paprasčiausių šešėlių akims dėžutė žėri labiau nei blizgesiai joje. Ir taip dabar – bene viskas TBShop parduotuvėje. Nuo lentynų pakuotėms (nors jas vis dar galima ištuštinus atiduoti parduotuvėn atgal) rėkiant auksu sidabru, šio ženklo skelbiamos idėjos (environmeltal stuff etc.)ima skambėti naujai.
  Tik tas naujas skambesys, deja, ironija tvoskia…

 24. asimptote said

  p.s.:
  Nors, guodžiuosi, Coca-Cola su savo fosforo rūgštim vis tiek toli lenkia L’Oreal, kad ir kartu su visu Unilever’iu sudėjus 😉
  (Lenkia, aisku, anti-žalumu. Gerkim, vaikai, vandenelio…)

 25. Gabriele said

  Skaitau ir negaliu atsižavėti 🙂 Jei neklystu, labai jau daug pavyduoliu čia susirinko, arba konkurentu 🙂 Sveiki visi 😉 Pirmiausia turbut norečiau pastabėlę ponui Rimui. Ponas Rimai, norečiau labai isgirsti kokį gi Jus turite išsilavinimą ir kokiu intelektu pasižymite? Aš asmeniškai esu baigusi du aukštuosius, esu žurnalistė, tad patikėkite manimi intelekto man tikrai užtenka, o ir apie užsakomuosius straipsnius galėčiau Jus informuoti, akivaizdu, kad pats esate auka, jei nepatikrinęs tikite viskuo ką skaitote 🙂 Užeikite i oficialų firmos puslapį, tai pirmiausia ka galite padaryti, antra, nepabandžius produkto peikti – na ne itin vėl gi protingas požiūris 🙂 Tai kompanija, kuri turi 500 patentu, pasidomėkite jais 🙂 o produktai iš tiesų yra labai aukštos kokybės, tad siūlau pabandytipačiam ir tuo įsitikinti 🙂 Nejaugi nesuprantama, kad tai kas yra paprasta bet unikalu ( aš apie verslo planą ) visada sulaukia labai daug pavydžios kritikos :)O šis verslo planas iš tiesų unikalus, man taip pat atrodė nesąmonė, patikekit manim, du metus ieškojau prie ko prisikabinti, draugai ieškojo, nerado 🙂 nes tai – unikalu. Nelyginkite Oriflame ir Avon, jie pasiskolinę vieną iš verslo plano dalių – platinimą, nes visa kita yra užpatentuota. Na aš čia daug galėčiau kalbėti. Noriu tik pasakyti, kad naudoju šiuos produktus ir tikrai esu labai patenkinta, nes ačiū Dievui radau tai, kas yra kokybiška. Atsigavo plaukai, nebeberia odos, drabužiai galų gale negraužiami arielų ir visų kitų druskų, sveikata daug geresnė. Vertetu tikėti ne stebuklais o kokybe 🙂 Taigi sėkmės visiems konkurentams 🙂 peikite į sveikatą, produktai kalba patys už save, tad vėjo malūnai su Jumis 🙂

 26. Edmundas said

  Abudu straipsniai kas liecia amway yra visiskas SLAMSTAS, nes matosi kad autoriai net nenutuokia apie ka raso, o naudojasi greiciausiai vieninteliu informacijos saltiniu – VBS agentura (viena boba sake). Pats jau ne pirmus metus naudoju amway produkcija ir gyvenime tikrai jokios kitos nepirksiu. Esu susipazines su paciu verslu ir pazistu zmoniu kurie is to gyvena ir gauna gerus atlyginimus (legaliai), kasmet vaziuoja i NEMOKAMAS atostogas i brangiausius pasaulio kurortus kur yra VISKAS APMOKETA (iskaitant dienpinigius). Visi skeptikai staigiai atsakykit man i viena klausima: ar visi gali tapti mokytojais, dainininkais, matematikais, fizikais, dailininkais, direktoriais, verslininkais???????????????????????? Tad jei kam nepasiseke siame versle (ne platinime ar dar kaip kitaip ten megsta skeptikai vadinti, o butent VERLSLE, nes kur legalu tai privalu atsidaryti savo imone ir mokesti mokescius) tai nereikia sakyti kad tai shhh, nes tada visos profesijos yra shhh, nes nera tokios profesiojos kurioje nebutu kam nors nepasiseke. Reikia placiau i gyvenima zvelgti!!! As asmeniskai sio verslo nedarau, kadangi supratau kad tai ne man, bet tik todel kad as toks zmogus ir tik todel, taciau is ties pavydziu tiems zmonems, kurie deka amway gali gyventi del saves ir savo vaiku, o ne sedeti darbe kasdiena nuo astuoniu iki penkiu. Apsidairykit zmones!!! Jus uz dyka parduodat savo brangu laika, savo gyvenima. Tas kas iesko – tas ir randa, o kas neiesko – tas tikrai ir neras. Pagalvokit gerai…

  P.S. gerai cia kazkas pastebejo, jei isties kompanija ir produktai butu prasti tai kompanija negyvuotu 50 metu. Taip pat atsakas i komentara apie coca-cola: amway taip pat isleidzia milijardus reklamai, tiesiog ta reklama ne per televizija, o tai yra zmoniu skatinimas. Reikia daugiau ismanyti ivairiom verslo formom, o jei neismanot tai prasau neklaidinti kitu.

  P.S.S. galeciau dar ilgai pasakoti apie visa tai, taciau tai juk nieko neduos. Sis verslas paremtas psichologija ir todel jis toks sudetingas ir daug kam nesuprantamas.

  Sekmes visiems !!!

 27. zivile said

  Labas visiems,
  AMWAY produktai tikrai geri. As gyvenu ne Lietuvoje ir zinau, kad Amway savo veiklos Lietuvoje dar nepradejo. Is kur jus gaunate produktu ir informacijos apie verslo ideja?

 28. Akela said

  Edmundui,Živilei ir kitiems naivuoliams, kurie tiki tais “Amway“ prekeivių paistalais apie visišką jų produkcijos ekologiškumą ir nekenksmingumą.Žmonės, domėkitės tuo, kas jums brukama ir dar už nemažus pinigus. Imkime, kad ir jų ko gero populiariausią produktą “Loc“. Skaitome sudėtį: Cocamide DEA, … stop, pradžiai užteks ir šito pučiamo burbulo apie kokoso natūralų aliejų, kurio pagrindu pagamintas šis valiklis. Būtų viskas gerai, jei tai būtų tik aliejus, bet deja, tai junginys, kuris gaunamas kokoso aliejaus riebiąsias rūgštis paveikiant DEA. Kodėl rašoma DEA, o ne diethanolaminu ? O gi tam, kad jums akių nebadytų, nes kitaip dar imsite ir pasidomėsite ką tas DEA sukelia jūsų kūne, o sukelia jis nuo iki … vėžinių susirgimų, nes tai yra kancerogenas.( pvz. čia: http://www.preventcancer.com/consumers/cosmetics/diethanolamine.htm).
  Imame “Amway“ “ Body series“ muilą ir skaitome : triklokarbanas…, stop, pakaks šito. Žmogaus ląstelėse triklokarbanas sustiprina genų ekspresiją, kuri paprastai yra reguliuojama testosterono, padidindamas priešinę liauką (prostatą) iki milžiniškų dydžių. Prostata – priklausomas nuo testosterono organas.Triklokarbanas puikus testosterono imitatorius.
  Daugelis “Amway“ produktų savo etiketėse neturi net sudėties. PVZ. “Loc plius“, “Zoom“ ir t.t. Kodėl? Tai karinė paslaptis? Ar neturime žinoti kuo naudojamės?
  Prekeiviai kažką veblena apie nepriekaištingą jų kompanijos produkciją, kai tuo tarpu galiu jums parodyti jų produktą, kuriame čekų kalba rašoma, kad reikia imti 1 dalį vandens ir 2dalis produkto, o jau lenkų kalba – atvirkščiai, 2 dalis vandens ir 1 dalį produkto. Ką, tautybė įtakoja produkto veiksmingumą? Ar čekai durnesni ir lai daugiau perka? Gi “Amway“ prekeivė kažką čirškė apie ISO standartus. Kokie ISO standartai, jei etiketės normaliai išverst nesugeba.
  Daugelis “Amway“ agentų kalba apie produktų gamybą tik iš natūralių žaliavų ir su malonumu giriasi apie didžiulius produkcijos pardavimo kiekius, įvardindami konkrečiais skaičiais. Dauginant produkcijos kiekį iš žaliavos kiekio , sunaudojamo vienam produktui pagaminti, gauname žaliavos kiekį visai produkcijai, kuris tikrai nustebina. O kurgi tos milžiniškos žaliavos plantacijos?
  Natūralūs produktai visada buvo ir bus daug brangesni už cheminius ir jei taip nebūtų, tai nestovėtų nė vienos cheminių medžiagų gamyklos, nes natūralios visada turėtų daugiau privalumų ir rinka paprasčiausiai cheminių neįsileistų. Bet “Amway“ produkcija nėra daug brangesnė už parduotuvėse parduodamus cheminius, o tai rodo, kad joje didžioji dalis komponentų – sintetinė chemija.
  Išvada: “Amway“ produkcija gal tik truputį geresnė už eilinę, parduotuvėse pardavinėjamą ir tikėtis iš jos kažko ypatingo – neišmintinga.

 29. Be simptomų said

  Akela malonu kad domiesi sudetimi,pirmas pozymis sveikimo link.
  Turbut zinai,kad kiekvieno tikrai gero vaisto pagrindas yra imamas is didziausio nuodo musu organizmui, tik to nuodo imama tokia maza dalis, kad ji tampa vaistu ir saugo musu organizma.
  Todel,kad sudetyje yra cheminio preparato tai nera joks irodymas,kad tai nesveika, visu pirma “del isskirtinai kvai… zmoniu“. Juk yra instrukcija pagal kuria produkta reikia naudoti,kad jis butu jums naudingas. Joje tikrai nerasoma,kad tarkim “Loc“ koncentratu galima valyti dantis ir jie bus baltesni???
  Be to i toki teigini,kad amway produkcija nera daug brangesne uz pardavinejamas parduotuvese.:DDD
  Tai jei tu toks kritiskas, gal suprasi si teigini. Produkcija daug brangesne nera del to,kad visu pirma amway neužsideda 150% antkainio, jei zinotum kiek tarkim “Vaniso“ savikaina, tai suprastum,kad amway produkcija keliolika kartu brangesne.
  Tai jei prekybos tinklu savininkai suinteresuoti nupirkti uz kiek imanoma pigiau tai uz kokius 20% tikrosios prekes vertes vienu is geriausių atvėjų, o tokiems “kritiskiems zmonems, kaip…“ 😀 parduoti uz šimta procentinę kainą, prie jos dar pridedant antkainį, susidaro nemenka suma ir visus pinigus pasiima prekybininkas (tu jam nerūpi). Todėl gali susidaryti klaidingas požiūris, kad jei jos panašiai kainuoja,tai jų ir kokybė panaši.
  Juk jei Gustui(krepšininkui) mokėtu 7mln. eurų, tai žaidimo kokybe juk jis nebūtų Jasikevičius??? 🙂

 30. Daiva said

  Idomus,savikritiski pastebejimai. Kiek galvu tiek nuomoniu. Linkiu isbandyti ne viena karta o maziausiai puse metu,tiksliai pagal instrukcija:)SEKMES!!!!!

 31. Sėkminga verslininkė su Amway pagalba said

  Oi, jūs išminčiai…. Varot, susiriesdami, kad tik protingesni atrodytumėt… Dėl to Amway ir laikosi tylėjimo politikos, nes visų “protingų“ neužginčysi… Ko čia tie žalieji rėkauja, ar dėl to kad paramos negauna??? Ar MAXIMOS, NORFOS, IKI perka strapsnius, nes netenka milijoninių įplaukų???
  PS tiems kurie įvardina Amway kaip sektą, turiu du aukštuosius tarp jų teologinį, sugebu atskirti sektą nuo biznio…. 🙂

 32. Ina said

  Šį ta “Amway“ turi genialaus – reklamą:) Gi šiandien reklama kainuoja brangiai, o veiksminga reklama – dar brangiau 🙂 Ir kas gali garantuoti, kad sumokėję už reklaminį roliką, gausite iš jo naudos, kas paskaičiuos kiek TV žiūrovų pasipiktinę (pvz. nutrauktu mėgstamu filmu, ilgėjančiu reklaminių blokų laiku, ar šiaip bloga nuotaika) ims maigyti Tv pultelį, arba demonstratyviai trinkteles paskui save duris i WC?
  Tuo tarpu “Amway“ produktų reklama perduodama iš lūpų į lūpas, gerąją žinia neša į “Amway“ tinklą papuolę jūsų broliai, sesės, kaimynai, draugai, grupiokai… Skleidžia veltui (oi nea, ne veltui, dar patys susimoka “Amway“ seminaruose) ir
  Ir neišjungsi gi sesės ar brolio, netrinktelėsi WC durimis kaimynui, grupiokui po nosim….
  Mieli “Amway“ platintojai, gerbkite kaimynus, gimines, draugus, nespaminkite, a? Nedalinkite savo artimųjų e-pašto adresų ir tel. nr. GI REKLAMA ir taip užknisa….

 33. Aruniux said

  jo lietuvos ryto zurnaliuga gerai pasake “kodel coca-cola kas met isleidzia milijonus reklamai“ :DD gal todel kad coca-cola tinka rudims pasalinti o ji reikia kaip geriama gerima parduoti, tai ir leidzia reklamai milijonus 🙂 nejuokinkit jus manes 🙂
  naudoju amway produkcija labai senai ir prie siuolaikines chemijos negrysiu 🙂
  p.s. amway bizniu neuzsiimu, tik produktus naudoju 😛

 34. daiva said

  naudoju Amway ir džiaugiuosiu. Gerai valo ir skalbia, alergija praėjo.

 35. tmbs said

  Sveiki, esu baigęs penkis aukštuosius, šiuo metu dirbu žurnalo redaktoriumi, termobranduolinių reaktorių aušintuvų inžinieriumi, o laisvalaikiu platinu Amway produkciją savo artimiesiems. Šiuos ekologiškus (Amway) ir natūralius (Amway), ir neįtikėtinai nebrangius (Amway) produktus pats vartoju jau daugiau nei 10 metų! Dingo visi skausmai, negrįžtamai sugijo lūžiai, ataugo plaukai, o visus tuos metus nesirgau nei karto (nes naudojau nuostabiausią Amway produkciją)! Amway tikrai padės Jums atrasti gyvenimo džiaugsmą!
  Beje, Amway nereikia reklamos, nes kokybė kalba už save – dabar Amway galima įsigyti iš Amway produkcijos platintojų kaip niekad (Amway) paprastai. O tai, kad sudėtis neužrašyta dar nieko nereiškia! Ir nereiškia, nes tai Amway, kurie gamina ekoligiškiausią produkciją, nes aš baigiau šešis aukštuosius ir dabar dirbu spaudos atstovu ir esu sėkimingai dirbančios kompanijos generalinis direktorius, nes prieš penkiolika metų pradėjau naudoti ekologiškus Amway produktus. Amway.

 36. ramūnas said

  super!!! Tmbs, priimk ir mane į darbą – aš tikiu, kad su Amway produkcija galima įgyti ypatingų galių (žinoma, to niekas nežino, nes tai slapta, ir dar reikia baigti 10 aukštųjų mokyklų (vieną vasaros g., kita parko) kad tą suvoktum ir pajustum) ir užvaldyti visą pasaulį. Per amžius, Amway.

 37. rasa said

  Jei ką domina plačiau sužinoti ir gyvenate Panevėžyje, rašykite adresu svirpliukas@one.lt arba rasam3@gmail.lt lauksiu laiškučių 🙂

 38. Akela said

  “daiva Says:
  January 30, 2008 at 11:57 am

  naudoju Amway ir džiaugiuosiu. Gerai valo ir skalbia, alergija praėjo.“

  Stiprus argumentas naudoti AmWay – juk alergija praėjo, tarsi, vartojant ūkišką muilą, alergija nebūtų praėjusi.

 39. Ramune said

  amway produkcija naudoju irgi 10 metu ir nezadu keisti i nieka. skeptiku noriu paklausti, kiek laiko naudojate viena skalbimo milteliu pakuote? manau, kad 4 kg. metus niekaip neislaikytumet. alergiju jokiu neturejau, taip pat ir mano seima, o nuo “ariel“,“reks“, “omo“ daugelis zmoniu turi paryskejusius astmos priepuolius (tie, kas linke i tai), visokias odos ligas, indus plauna su pirstinem, nuo feiriuko gydosi grybo gatveje. universalaus valiklio LOC negeriu, bet esu plovusi galva kelioneje ir nieko, nenuplikau . man irgi juokingi krastutinumai, kai aiskinama, kad galima gerti, pilti ant atviru zaizdu, bet kritikuoti nepanaudojus produkto taip pat juokinga. Marketingas marketingu. cia reikia tureti atkaklumo, netingeti. svarbiausia naudoti svarius, gerokai pigesnius, ekonomiskus produktus. juk ziurekit, mes parduotuvej perkam praskiestus valiklius. kodel as turiu moketi uz vandeni. geriau isigysiu koncentruota produkta, nereikes simta kartu moketi uz produkto praskiedima (ji praskiesiu pati is ciaupo), ispilstyma, atskira pakuote, veziojima. sutikite, geriau vienas butelis ir vienas nuejimas i parduotuve per metus, negu kilogramu tampymas kas menesi.

 40. Gedas said

  cia tam zmogeliui kur be simptomu…
  zmogau zmogau… ne visi nuodai mazais kiekiais vaistais patampa. o jei organizma ilgai sersi “nepavojingais“ sintetiniu nuodu kiekiais po kurio laiko pastebesi kad kazkas ne taip. ilgalaike ekspozicija prie mazu koncentraciju kartais veikia netgi imantriau nei trumpalaike ekspozicija didelemis koncentracijomis. vat ir atsiras simptomai – tik ne “ant rytojaus“ o po 5metu, po 10m…. ir galvosi kodel slenka plaukai, stoja inkstai ir yyra kepenys.
  jei amway’us butu toks tobulas, stebuklingas ir ekologiskas dalykas visos issivysciusios ir besivystancios salys maitintusi kosmonautu koncentruotu maistu is tubeliu, o maximos bankrutuotu, nes pieno pakeli 5asmenu seima gertu tris menesius.

 41. Ingrida said

  Sveiki, diskutuotojai. Nesu nei optimiste, nei pesimiste sia tema. Kiek esu bandziusi AMWAY produkcija (atsiusta is Vokietijos ir Amerikos, NE IS LENKIJOS)
  iskart labai tiko, viskas issivale, viskas puikiausiai pavyko. Nemaciau cheminiu ekspertiziu nei fairy, nei ariel, nei amway, tai sunku teigti kuris geras, o kuris blogas, bet faktas, kad si produkcija VEIKSMINGA, nenugincijamas. Pati isbandziau pas drauge, (nes apsilaisciau balta megztuka raudonu vynu) ir smegenu nieks neplove, kad uzsisakyciau, o paskui uzsisakiau ir tik dziaugiuosi. Teko nemazai vargti, kol suradau kur galeciau uzsiskyti. Kai pradejau dometis sia produkcija, paaiskejo, kad daugkam ji priimtinesne uz perkama parduotuvese. Esu pakankamai susaugusi ir issilavinusi (kazkas anksciau kalbejo apie intelekto nesuzalotus veidus), ir ne kokia lengvatike, ir suvokiu kai mane mulkina. Tad nereikia cia tu diskusiju tuscioj vietoj, kol nera atliktos ekspertizes, tai neaisku, kad blogiau loc is AMWAY ar fairy, nutrilite ar gamtos namai.

 42. Ina said

  Sveiki visi, koks skirtumas per kur veža ar per lenkus ar per vokiečius, ar per dar kur nors… Juk jie buteliukų nepilsto, o gauna juos tiesiogiai jau supilstytus ir nagų į sudėtį nekiša… Tai va…. pati naudoju produkcija ir esu tuo tikrai patenkinta. Kas netikit patys pabandykit, be to visokiu žmonių gyvenime reikia, juk jei nebūtų šitų kritikų mes čia dar nediskutuotume.
  Tai čia tiems žmonėms kurie sako, kad nėra plantacijų…. yra jos ir patikėkit kokio dydžio ir jų yra ir Brazilijoj, ir Austrijoj, ir JAV, tik pasidomėkit ir rasit.
  O tie kas kalbėjot apie baudas, taip jų ir buvo dėl viso marketingo plano….. ir Amway tai įrodė kad puikiai veikiantis planas ir ji užpatentavo…
  Amway tikrai turi daug nuopelnu ekologijos saugojimo srityje….tik jus paskaitykit o ne iš tuščio į tuščią pilstykit nieko nežinodami.
  Tai va kalbėkit jūs ką norit, bet žmonės kurie jau susidūrė su šia produkcija ja tikrai nenusivilia, naudoja, džiaugiasi ir negrįžta prie jokių feirių…
  Sėkmės.

 43. ilonaray said

  Perskaiciau puikia Ramuno apzvalga, kuria noreta pasakyti daug daugiau nei pakritikuoti amvejus ar bodyshopus ir skaitydama diskusija tiesiog apsalau – isizeidusiu amwejininku ispuoliai labai aiskiai atspindi tautieciu informacini lygi. Zmones, na jau laikas pradeti skaityti etiketes, gilintis ka gamintojas deda i musu naudojama produkta. Jei etiketeje sudetine dalis sunkiai istariama ar visai nesuprantama – beveik garantuotai tai bus petrochemikatas
  Juk jau atsiranda TIKRAI naturaliu, ekologiniu buitines chemijos ir kosmetikos (maisto priedai jau kita kalba)gamintoju produkcijos – turim Weleda, Almavin, Zonet ir kt.
  Na pasidomekit, zmones, tada nebereikes amwejine chemikatu prigruzinta buitine chemija ginti kaip koki asmeninio aukso gabala… ir dar lyginimas su feiri.. aisku, bet kas bus geriau uz feiri

 44. as said

  BET KOKIA ZMOGAUS VEIKLA TURI SIOKI TOKI POVEIKI APLINKAI
  Siaip sis straipsnis klause kam reikia rekti, kad tavo prtoduktas yra ekologiskias, jei jis atsirado ne saules ir vejo veikiamas ir tik tavo ranku lietimais pagaminamas? Nes betkoks zmogaus israsto, sugalvoto ir sukurto daikto panaudojimas naturalioje pasaulio gyvybeje, jau nera ekologiska ir bio. Ir cia ne klausimas kiek tu turi aukstuju ir kaip gerai kazkas isvalo demes(nes raskit nors viena augala ar gyva organizma gamtoje, kuris isnaikinu vyno deme ant baltos sukneles, katik ji nuskynus ir uzdejus),o paprasciausiais nuomones pasisakymas- man atsibodo detis teisiu ir nekaltu! nes pasaulis nuo to nezaliuoja! o puva dideliu pagreiciu toliau!
  Net mociutes sode obuolys jau nebegali buti vadinamas bioproduktu, nes obely purski pavasary-rudeny, o jus norite kazkoky valikli paversti super naturaliu. Suprantu, kad jis gerai plauna, valo, ar galu galiausiai gydo, bet tai vistiek yra chemija, kuri blogiau ar geriau veikia gamta ir pati zmogu.Pabandykite 6val. su trumpom pertraukelem plauti indus. Be jokio ploviklio. Vien paprasciausiai vandeniu. Daugeliui is jusu atsiras alerginis odos isberimas iki pat alkuniu,ir tai tik nuo vandens! Nieko rimto, truputuka paniezti, papersti, oda paserpetoja ir praeina.
  As pati vartoju daug kosmetikos, ivairias valymo priemones, maista su koncervantais, ant kuriu tikrai nesu maciusi nei vieno zenkliuko,kad tai nebuvo eksperimentuojama su gyvunais ar kad tai yra pagaminta is naturaliu prtoduktu, o as jau gyvenu 24 metus. As net valgau mesa. Bet as ir nerekiu, kad gyvenu teisingai ir sveikai. Verslas yra verslas, bet nereikia jo maisyti su gamtos tiesomis. O jei mes nesugebame atskirti reklamos nuo realybes, tai reikia kaltinti pacius save, nes tik mes patys praplauname savo smegenis- zaliai, juodai ar raudonai, spalvu spektras labai didelis, tik issirink.

  Viliuosi, kad viena diena mano akys atsimerks iki galo ir as sugebesiu pasakyti tvirta NE sau paciai ir tvirta TAIP mane supanciai aplinkai, kuriai kaip niekad siuo metu reikia musu pagalbos. Ir tikiuosi kad ta diena nebus pervelai:(

 45. Ig said

  labai neiprastos diskusijos. Butu idomu suzinoti kokiu budu tie platintojai “prakisa“ siuos gaminius. Pvz. man siulytu vienareiksmiskai atsisakyciau.

 46. ritta said

  tai man vis delto idomu, ar indu ploviklio sudetis tokia pati kaip ir fairy? nenaudoju nei vieno nei kito, bet amway plovikli gavau dovanu neseniai.. 🙂

 47. Ieva said

  Tie Amway yra smegenu plovykla. Renka tuos platintojus, daro kazkokius neva tai seminarus ir plauna jiems smegenis. Kalbu apie susirinkimus Vilniuje.Po tokiu susirinkimu zmogus tampa kaip zombis. Pvz mano draugas grizdavo is tu seminaru kaip isprotejes ir aiskindavo man, kaip as neteisingai gyvenu.Kiek supratau, jiems ten liepia i teisinga gyvenimo kelia zmones atvesti. Kazkokia sekta, ne kitaip.

 48. Lyga said

  Vakarojau ir as AMWAY zmoniu tarpe.Siandiena. Zmones, kaip zombiai. Ju tikslas – uzsidirbti kuo daugiau pinigu, bendradarbiaudami. Atvazevo mat kaunieciai i kita rajona zmoniu verbuot, – traukti i savo versla. Sypsena sukele man ju uzsidegimas. Pamiseliai. Visi labai norintys tapti milijonieriais. Turbut bendradarbiaudami, laikui begant tampa – viena didele seima, kuri siekia bendro tixlo. Nesamone.
  p.s. produktus naudojau. Apie kokybe – nieko blogo is mano puses. Taciau manau, kad produktai tai tik irankis pasiekti tikslui. Jiems reikia verbuoti daugiau zmoniu itraukiant i si versla, o ne parduoti kuo daugiau. sudassssss

 49. Verslus said

  Matyt i bloga prezentacija pataikei.
  ;]

  Amway vieninteliai turi gera ir patikima sistema kaip per 5-8 metus tapti finansiskai nepriklausomu ir iseiti is ziurkiu rato.

 50. Verslus said

  beje, sitas puslapis turbut uzsakytas Maximos. taigi tarp supermarketu ir Amway milziniska konkurencija.

  Beje, jei taip peikiat Amway, kodel jie pagal produktu patikimuma yra aukščiausiuose statistikos duomenyse?
  Po Amway logotipu slepiasi tokie garsus gamintojai kaip Nutrilite, Artisty, kt.

 51. ramūnas said

  jojo, apie viską pagalvota:) prasiplauk akis ir smegenis.

 52. Ieva said

  Nuo to Amway makijazo valiklio toooooooookia alergija isitaisiau…..Iki to niekada gyvenime nebuvo.O JAU JU TUSAS BLAKSTIENOMS YRA VISISKAS SU…..nUBYRA, NUTRUPA ..FUI…

 53. Michail said

  Ju tikslas – uzsidirbti kuo daugiau pinigu, bendradarbiaudami.
  Tai blogai???
  Sypsena sukele man ju uzsidegimas.
  Būti užsidegusiam kažkokia veikla jums atrodo juokingu???
  Visi labai norintys tapti milijonieriais.
  Ir tai yra negerai???
  viena didele seima, kuri siekia bendro tixlo. Nesamone.
  Nesamonė, kai siekiama bendro tikslo???
  Jiems reikia verbuoti daugiau zmoniu itraukiant i si versla, o ne parduoti kuo daugiau.
  Ne. Pinigai Amway versle mokami už prekių apyvartą, o ne už surastą žmonių skaičių. Nors kuo daugiau žmonių, tuo lengviau padaryti apyvartą.

 54. Michail said

  tai man vis delto idomu, ar indu ploviklio sudetis tokia pati kaip ir fairy? nenaudoju nei vieno nei kito, bet amway plovikli gavau dovanu neseniai..
  http://www.amway-europe.com/default.asp?zone=DishDrops&lan=uk&num=1&ProductID=2340&hcSubZoneId=1623&HC_Zone=P

 55. Michail said

  Juk jau atsiranda TIKRAI naturaliu, ekologiniu buitines chemijos ir kosmetikos (maisto priedai jau kita kalba)gamintoju produkcijos – turim Weleda, Almavin, Zonet ir kt.
  Na pasidomekit, zmones, tada nebereikes amwejine chemikatu prigruzinta buitine chemija ginti kaip koki asmeninio aukso gabala…

  Ištrauka ir rusiško žurnalo Pink (laisvas vertimas):

  “Natūrproduktas

  Ieškant natūralios kosmetikos tau daugiau nereikia “iššifruoti“ etiketes. Rusijos nepriklausoma Mokslinė Kosmetologinė Bendrovė nustatė 160 kosmetinių nesaloninių visų kainų kategorijų brendų natūralumo reitingą.

  Praktiškai švaria nuo “chemijos“ laikyk sekančią odos priežiūros kosmetiką (skliaustuose mes nurodėme vietą reitinge): Apotheker Scheller (8), Weleda (11), Sebamed (19), Green Mama (26), Amway (28), Payot (48), Uriage (49), Nivea (54), Zepter (55), L`Occitane (57).

  Natūralumo lyderiais tapo Dr. Hauschka ir Dr. Baumann – ją tu gali nusipirkti užsienyje.“

 56. ramūnas said

  :)))))))) su Rusijos eko suvokimu, tai jau sorry… Vsio prelistj, pakupaju:)

 57. ramūnas said

  nivea, sebamed, amway, l’occitane… – nugi niekaip neapsivercia liezuvis pavadinti jas eko. del dr. hauschka tai sutinku.

 58. Michail said

  http://www.apicentras.lt/projektai/zalvartojimas_2003/project.html

  Tyrimai parodė, jog Amway firmos skalbimo milteliai SA8 savo sudėtyje turi mažiau nei 1 proc. fosfatų, o Amway firmos indų plovimo priemonė Dish Drops turi mažesnį nei dauguma analoginių priemonių ūminį toksiškumą vandens gyvūnams.

 59. Vaida said

  Nauddoju ir dziaugiuosi sia produkcija.Vienintelis irodymas,kad ji patikima,nepasikartojancios odos alergijos.

 60. siju said

  Ir aš buvau susidūrusi su tuo amwey. Mano mama nupirko mano dukrai ypatingų vitaminų. Tie vitaminai specialiai vaikams, kurie negeria pieno. 30 tablečių apie 100 litų kainavo. Pradėjo gerti ir po 2 savaičių 5 metų mergaitei pradėjo dygti antri pieniniai dantys. Žodžiu pirmi dar neiškritę, o iš viršaus antri pradėjo dygti. Teko vesti pas stomatologą ir rauti senus dantukus. Kai parodžiau savo gydytojai tuos vitaminus, tai sakė kad galima gerti tik 1 kartą į savaitę, nors instrukcijoje buvo parašyta, kad karta per dieną.
  Tai va tokia istorija.

 61. Ruth said

  Sveiki, o gal kas nors galetumete pakomentuoti apie Amway puodus? Sudomino mane jie…

 62. Michail said

  [u]Pagrindiniai iCook (Amway) puodų ypatumai būtų šie[/u]:

  1. Jie pagaminti iš ypač tvirto nerūdijančio plieno 18/10, tai užtikrina jų patvarumą ir ilgaamžiškumą.

  2. Patentuotos technologijos:
  a) [b]Vitalok[/b] (“užrakinti vitaminai“). Maisto gaminimas su minimaliu vandens/aliejaus kiekiu. Dangtis hermetiškai prisispaudžia prie puodo ir maistas gaminamas garuose (savo sultyse). Tai užtikrina maksimalų vitaminų ir kitų maistinių medžiagų išsaugojimą. Kiekvienas maisto komponentas išsaugo savo skonį ir aromatą.
  b) [b]Optitemp[/b] (“optimali temperatūra“). Šiluma tolygiai pasiskirsto puodo viduje, todėl maistas apdorojamas vienodai iš visų pusų. Nėra būtinybės maišyti maistą.

  Trumpai tiek.

  http://www.amway.com/en/Product/iCook-products-10338.aspx

  [i]Šį mėnesį rengiu akciją:
  1. Perkantiems 7 dalių iCook komplektą pradedantiesiems – [b]Amway Balzaminis vyno actas (500 ml) DOVANŲ.[/b]
  2. Perkantiems 10 dalių iCook vidutinį komplektą – [b]Amway pomidorų padažas (4 x 350 g) DOVANŲ.[/b]
  3. Perkantiems 10 dalių iCook pagrindinį komplektą – [b]Amway makaronai (6 x 500 g) DOVANŲ.[/b]
  4. Perkantiems 17 dalių iCook mažą šeimininį komplektą – [b]Amway malta kava (4 x 250 g) DOVANŲ.[/b]
  5. Perkantiems 27 dalių iCook didelį šeimininį komplektą – [b]Amway alyvų aliejus Extra Virgine (2 x 750 ml) DOVANŲ.[/b][/i]

 63. ieskanti said

  sveiki,
  labai smalsu buvo skaityti jūsų visų nuomones, nes kelias prekes iš amway įsigijau, bet tik iš lojalumo, mat man iš moters, pardavusios šias prekes, reikia paslaugos, žodžiu tai būtų abipusė nauda. Prisipažinsiu prieš 2 metus kategoriškai atsisakiau pirkti. Matau niekas iš jūsų nedirbate prekių ar paslaugų pardavime??? O aš beveik 10 metų dirbu banke. Sakote jie pristato savo prekes kaip stebuklą??? Kuris pardavėjas to nedaro??? Mus taip pat apmoko kaip pristatyti paslaugą ir ją parduoti, ir kaip įtikinti klientą, kad jam tos paslaugos reikia… Jų seminarai… Ar buvote degalinių, bankų ar kitų organizacijų seminaruose??? Jei mes organizacija, mes kažkokia prasme sekta. Ir dar užkliuvo kaina. Visada susimąstau kiek ištikrųjų kainuoja prekė jei didžiuosiuose prekybos centruose daromos nuolaidos iki 75 procentų išpardavimo metu???(na čia atleiskite gal aš neteisi nes šiame maximos versle nenusimanau). Neigiamos informacijos iš jūsų lūpų neišgirdau, nors, prisipažinsiu, tokios ieškojau… Atradau tik tiek, kad reikia vadovautis savo galva – atsargiai bandysiu, o kad tinka nevisiems tai labai naturalu, man buvo išaiškinta kaip naudoti, iš ko padaryta, jei odai(kalbu apie kosmetiką) netiks galėsiu grąžinti ir susigrąžinti pinigus. Ačiū visiems rašiusiems!

 64. Gedas said

  aj aj aj kiek isplautom smegenelem amwistu cia krykstauja 🙂 ir visi su aukstaisiais net keliais 😀

  juokingiausias is siu vadybininkeliu teiginuku per pristatymus tas, kad ju prekiu antkainiai nedideli, nes neva imi is pirmu ranku ir jie neleidzia pinigu reklamoms 🙂
  Paskui kai pasidomi tai tas antkainis net ne 50%, o visas 200% (tikrai zinau). Kazkaip dar su logika prasilenktu, kad jau su tokia minimalia marza matai visi platintojai cia namus pasistato ir siaip milijonieriais tampa.

  Beje geru vadybiniku gebejimas itikinti tikrai stebina, visiskai suprantu kaip silpnesni zmones nors ir su 20aukstuju gali pakliuti i tokias pinkles
  O tikintis zmogus nuo baisios ligos kartais ir vandeni gerdamas pasveiksta.
  Tikejimas turi stipria galia.

  Sekmes vartojant nuodus 😉

  visada yra geresne alternatyva, tik reikia dometis

 65. gintaras said

  pasakykit kainas kad ir tu puodu,kurius nusipirkus net pomidoru padazo dovanu duoda.ar nejuokinga? mane paty kabina tuom uzsiimti ir paskaicius komentarus dar labiau susibalamutinau 😦

 66. gintaras said

  gedai duok faktu,kalbi nedurnai, bet be irodymu.

 67. Ieva said

  TIK NEPIRKIT JU DEKORATYVINES KOSMETIKOS , SIAUBAS KAZKOKS, ALERGIJAS SUKELIA.PANAUDOJAU IR VISKAS, ALERGIJA, NORS NIEKADA TO NETUREJAU.
  APGAVIKAI

 68. ??? said

  Na su tokiais komentatoriais tiesos nesurasim, nes cia kaip zaidimas futbolu, kiekviena is pusiu Uz ir Pries stengesi pataikyti i priesininko vartus taip juos sudirbdama ziurovu akyse, o kaip sake Makiavelis Tikslas Pateisina Priemones. Visi cia kalba VBS agenturos stiliumi, jokiu faktais paremtu argumentu, kurie butu patvirtinti nepriklausomais tyrimais cia nesimato. Kita vertus, nei apie joki kitos firmos produkta negauname pakankamos informacijos (nebukit naivus)

 69. ??? said

  Plius kiekviena firma graziai ciulba apie savo produkcija ir leidzia apvalias sumeles reklamai bei remia konkurentu antireklama. Kiekvienas is zemeje gaminamu produktu yra daugiau ar maziau zalingas zmogui ir planetai, o didziausias kenkalas tai yra ZMOGUS. Del Amway produkcijos girdejau ivairiu atsiliepimu. As asmeniskai nemanau, kad ten gamina nuodus ir plauna zmonems smegenis, paprasciausiai daro bizni, kaip ir visi planetos verslininkai, deja. Del pastebejimu Amway produktu kokybes skirtumu skirtingose salyse bei etikeciu skirtingumo galiu pasakyti tik tiek, kad siais nusikaltimu ir aferu laikais nenuostabu, kad viskas, ka iveza i LT gaminama Lenkijos rusiuose (labai butu dziugu, jei tai – netiesa). Taigi mano pasiulymas visiems vartotojams rinktis produktus pagal savo individuolius poreikius, patirti ir isitikinimus (kaip kazkas anksciau sake, tikejimas yra galingas dalykas:)). Sekmes

 70. Michail said

  pasakykit kainas kad ir tu puodu,kurius nusipirkus net pomidoru padazo dovanu duoda.ar nejuokinga? mane paty kabina tuom uzsiimti ir paskaicius komentarus dar labiau susibalamutinau
  —–

  Puodų kainos nemažos, bet už kokybę visada reikia mokėti atitinkamą kainą. Akciją sugalvojau aš asmeniškai, ne kompanija. O kas čia juokingo? Padruotuvėje pastoviai rengia panašias akcijas.

 71. gedas said

  Neseniai apturejau LUX dulkiu siurbliu prezentacija 🙂
  Kai jau esi mates ne viena toki vadybininkeli tai net juokingi darosi vienodi ju visu pasakojimai ir itikinejimai, nors prekes ir skiriasi, bet argumentus ipirsti produkta jie naudoja beveik vienodus 🙂 Siaip siurblys tikrai neblogas, bet kai pasake kaina beveik 6000Lt ir neva is pirmu ranku ir t.t.

  Zinoma pirkinio buvo atsisakyta, bet visada smalsumo delei pasiknaisioju internete apie tokias prekes. Taigi, is Vokietijos toks siurblys su atsiuntimu i LT kainuoja ~1500-2000Lt. Vienas darbuotojas prasitare, kad sau jei ateini i si “bizni“ toki gali pasiimti dar kelis kartus pigiau. Kitaip sakant patys isivaizduojat savikaina ir antkaini tokiu produktu. Lygiai taip pat teko dometis puodais ir visokiom patalynem ir t.t.

  Cia prastas pavyzdys, bet visur tas pats, nors akivaizdziu irodymu pateikti neimanoma, nes viska stengiamasi nuslepti.

  p.s. pats dirbu didmenineje prekyboje ir zinau kaip tokie varikliai veikia, nebukite naivus, labdaros niekas nedaro. Kol yra tikinciu bobuciu pasakomis, tol geriau parduoti 1 daikta 10kartu brangiau, negu 10 daiktu 2 kartus brangiau 🙂

 72. Ramune said

  Kazkas klause apie Fairy ir Amway indu plovikli:
  Amway i.p. pagamintas alijosiaus ir kokosu aliejaus pagrindu, tausoja rankas, be fosfatu (nutekejus nekenkia gamtai), visiskai tirpsta vandeny ir visiskai nusiplauna. Fairy pagamintas zibalo pagrindu, sausina rankas, su fosfatais, nuo stiklo absoliuciai nenusiplauna, naudotinas tik su pirstinemis. Taip, abu sudety turi konservantu.
  Ka renkates? Nesirinkite nei vieno, o plaukite indus su soda kaip musu senoliai ir busite 100 proc nekenksmingi gamtai.
  Beje labai dziaugiuosi kad ir Lietuvoj jau galima isigyti ekologisku produktu kaip Weleda, Sonett ir pan. Bandysiu nusipirkti ju indu plovikli ir palyginti sudetis http://www.rasakila.lt/produktai/ekologiska-buitine-chemija/

 73. Rimante said

  pritariu ramunei del indu plovikliu,pati ji naudoju ir labai dziaugiuosi,nes isplovus taures ar kitus stiklinius indus nelieka jokiu indu plovikliu likuciu ir puikiai blizga,tikrai to nepasakyciau apie Fairy,kuris net netinka mano ranku odai!Beje visus kitus kuriuos naudoju Amway produktus taip pat dziaugiuosi!!!!!!

 74. vytenisd said

  Ei nelyginkit Amwai ir Weleda, Sonnet ir Almawin ir t.t.. Nors kai kurių panašumų jie gal ir turi.
  Tačiau esminis skirtumas Amway užiima pirmiausiia ne indų, o smegenų plovimu. Jų bizniuko pagrindas ne parduotoi prekę, bet surasti naują durnelį kuris susimokės už tai kad dirba ir tiek susimokėjęs pasijaus, kad pripažinti kad Amway yra šūdas tolygu prisipažinimui, kad pats esi durnas.

  Apskritai “lengvo gyvenimo“ reklama, kai gyveni gerai, o dirbi mažai ( t.y visai nedirbi) jau daug kartu girdeta… Galima buvo dedti pinigus i sekundes banka ir gyventi is palukanu, galima lošti antpirščiais, galima isijungti į finansines piramides pvz Amway.

  Linkiu gero ir sotaus gyvenimo, dirbant toki darba kuris nereikalauja jokio specialaus pasirengimo, yra lengvas, malonus ir viesiems lengvai prienamas. ( jamam bet ka)

 75. kesa said

  asiliukai nezinai virtuves tai nekisk nosies,cia lengvatikiai ir t.t nepadarys sio verslo

 76. ihmantas said

  matau daug zmoniu raso tiesiog pasiskaite straipsnius internete ir kitu komentarus ,naudoju amway gaminius jau daug metu ir esu sveikas kaip ridikas ir perku is tokiu zmoniu kurie sunkiai dirba gamyklose ir is amway nieko neuzdirba nes nenori uzdirbt, tiesiog nori zmonem suteikt proga susipazint su geru produktu,o faktas kad mano drauge turinti sunkios formos astma nuejus mums i parduotuve laukdavo manes nuosaliau jei eidavau i skalbimo milteliu skyriu pirkti milteliu,dabar gali amway skalbimo milteliu pauostyt tiesiai is dezutes ir nieko jokio ciaudulio ar dusinimo,taip kad kol neisbandet geriau patylekit..

 77. ramūnas said

  o gal amway = kokainas?

 78. vytenisd said

  Man pakilo tokis klausimas: kaip visi Amway gynejai susiranda si puslapi? Juk atsitiktinai jo rasti beveik neimanoma, niekur jokiuose kituose straipsniuose ju komentaru nemaciau.

 79. ramūnas said

  per google – mes pačiam viršuj… nuo šiol daugiau komentarų nebus.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d bloggers like this: