EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Susitikimas su Žuvininkais

Posted by Kęstas balandžio 20, 2007

aralis.jpgŠį šeštadienį Skalvijoje dar kartą galima pamatyti dokumentinį filmą “Susitikimas su Žuvininkais“. Per premjerą kino salė buvo pilnutėlė, visi bilietai išpirkti, o pagyrimo jaunam gamtos operatoriui nepagailėjo ir pats kino kritikas Skirmantas Valiulis. Prie šio filmo kūrimo teko prisidėti ir pačiam, tad visus kviečiu nepraleisti šios progos 🙂 .

Šis filmas apie Labanoro girioje gyvenančios labai retų paukščių – erelių Žuvininkų poros elgseną, įpročius ir išlikimą. Paukščių gyvenimas: pirmosios beplunksnių gyvenimo savaitės, pasiaukojančios motinos globa, sparnų grūdinimas prieš vėją ir ilgai lauktas pirmasis skrydis. Filmavimas operatoriui ir režisieriui Mindaugui Survilai buvo nelengvas išbandymas, nes vyko iš gretimame medyje, beveik 30 metrų aukštyje, esančios mažos palapinės.

Reklama

5 atsakymai to “Susitikimas su Žuvininkais”

 1. mashius said

  gaila, neteks pamatyti. Bent jau kino salėje.
  Gal kas nors turi jį sakykim dvd diske ? Visai būtų smagu pažiūrėti.

  Beje, praeitą vasarą, einant nuo Karklės link Klaipėdos, teko matyti Kilnųjį erelį (ypač retą Lietuvoje) :>

  Buvo nuostabu. Prasklendė kaip naikintuvas.

 2. Kęstas said

  Aš savąjį DVD katik gavau, gražiai išleistas. galima nusipirkti http://www.kinas.gamtoj.com nors aišku kaina kiek didoka eiliniui žmogeliui

 3. […] O taip pat: pavasaris Santariškių žemėlapyje, globa vardan reklamos, pica per pusantros valandos ir filmas apie erelius. […]

 4. Gabrielė said

  Gavau persiųstą tokį kvietimą

  Sveiki!

  Nuoširdžiai norėčiau Jus pakviesti į filmo “Susitikimas su žuvininkais“ pristatymą Kaune.

  Tai filmas apie Lietuvoje, Labanoro girioje gyvenančios labai retų paukščių erelių žuvininkų poros elgseną, įpročius ir išlikimą.
  Paukščių gyvenimas: pirmosios mažųjų beplunksnių gyvenimo savaitės, pasiaukojančios motinos globa, sparnų grūdinimas prieš vėją ir ilgai lauktas pirmasis skrydis, visa tai filmo autorius ne vieną mėnesį fiksavo iš gretimo medžio beveik 30 metrų aukštyje. Filmas atskleidžia vienos paukščių šeimos gyvenimą, kurių kiekviena diena – kova už išlikimą.

  Daugiau informacijos apie filmą ir jo kūrimą rasite http://www.kinas.gamtoj.com svetainėje.

  Filmo pristatymas vyks šį trečiadienį (gegužės 9 d.) 18 val.
  Kauno Tado Ivanausko muziejuje.

  Pagarbiai,
  Mindaugas Survila

 5. Kęstas said

  Netrukus ir Klaipėdoje:

  Sveiki!

  Gegužės 30 d. (trečiadienį) 18 val.) nuoširdžiai Jus norėčiau pakviesti į filmo “Susitikimas su Žuvininkais“ pristatymą Klaipėdoje!

  Filmas “Susitikimas su Žuvininkais“ buvo kuriamas 2 metus miškų ir ežerų karalijoje – Labanoro regioniniame parke. Žuvininkai yra reti ir saugomi visoje Europos Sąjungoje. Lietuvoje gali perėti vos 50 porų! Šis padangių skrajūnas lizdus krauna aukštai medžiuose. Tad ir operatoriui teko priprasti prie kitokio gyvenimo būdo ir persikelti gyventi į gretimą pušį.

  Prieš filmo demonstravimą vyks susitikimas su autoriais, kurie papasakos apie gyvenimo sąlygas 27 metrų aukštyje. Kaip tekdavo, neišlipant iš medžio, ankštoje palapinėje sėdėti ant kietų medinių grindų net po 22 valandas per parą? Kaip pavyko ištverti kepinančią saulę? Koks jausmas apima, kai siaučiant audrai medį su visa palapine vėjas talžo po 2 metrus į šonus, nepaliaujamai trankosi žaibai? Ar yra vietos panikai, kai įlūžus su visa filmavimo aparatūra tenka „kapanotis“ dar gerus 200 metrų iki kranto? Ar įmanoma neprisirišti prie erelių šeimos, su jais praleidus 2 metus?

  „Susitikimas su Žuvininkais“, tai jauno biologo, gamtos tyrinėtojo dokumentinė juosta apie Lietuvoje, Labanoro girioje gyvenančių labai retų paukščių – erelių Žuvininkų poros – elgseną, įpročius ir išlikimą. Atkaklaus operatoriaus objektyvas, slėpęsis pavojingame, beveik 30 metrų aukštyje, užfiksavo unikalių kadrų: jaudinančias pirmąsias mažųjų beplunksnių gyvenimo savaites, pasiaukojančią motinos globą, sparnų grūdinimą prieš vėją, galiausiai – ilgai lauktą pirmąjį skrydį. Tačiau paukščių šeimos gyvenimas nėra toks nerūpestingas ir gražus, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Kiekviena jų diena – kova už išlikimą… Ypač mažųjų ereliukų gyvybė dažnai pakimba ant plauko…

  Taigi, susitinkam gegužės 30 d. 18 val. Prano Domšaičio galerijoje!

  Daugiau informacijos apie filmą ir jo kūrimą rasite http://www.kinas.gamtoj.com svetainėje.

  p.s. būčiau dėkingas jei šią informacija persiųstumėte platesniam žmonių ratui..

  Pagarbiai,
  Mindaugas Survila;
  režisierius/operatorius
  Tel.: 861810909
  e-paštas: survila@gmail.com

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: