EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Ateities šviesa

Posted by ramūnas balandžio 10, 2007

Esu (eko)technoprogresyvistas – ir šį mėnesį aš triumfuoju – paskelbti net du svarbūs apšvietimo išradimai.

Naujosios Zelandijos Masėjaus Universiteto Nanomedžiagotyros Centro (Massey University’s Nanomaterials Research Centre) mokslininkai po 10 metų darbo sukūrė naujas pigmentines medžiagas, kurios saulė šviesą gali transformuoti į elektros energiją 10 kartų mažesne kaina nei geba šiuo metu esantys silicio pagrindu veikiantys fotoelementai. Sintetinio organinio chlorofilo molekulė kartu su titano dioksido nanodalelėmis greitai turėtų tapti įvairių dažų ir statybinių konstrukcijų pagrindu, kas leistų ypač platų technologijos panaudojimą (pvz., elektrą generuojančiais dažais padengti stogai, sienos, stiklas ir net rūbai, generuojantys elektrą ausinukui arba nešiojamam kompiuteriui). Taip pat svarbu, kad priešingai nei silicio fotoelementai, naujosios nano-organinės žaliosios saulės baterijos energiją gamina dalinai imituodamos fotosintezės procesą ir yra efektyvios esant nedideliam apšvietimui, kas ypač svarbu šiaurinių platumų gyventojams (ir mums). Titano dioksidas yra ekologiškesnė medžiaga nei šiuo metu plačiai naudojamas silicis, kadangi jis plačiai paplitęs, nenuodingas ir jam išgauti reikia mažiau energijos. Jau dabar jis plačiai naudojamas kosmetikos priemonėse. Kitas “energetinis“ pigmentas – rausvos spalvos hemoglobino molekulės analogas.

Kita naujovė – Philips pristatyti miniatiūriniai Luxeon diodai (LED) , kurie gali visiškai pakeisti mūsų buities ir gatvių apšvietimą. 3mm x 4.5mm dydžio diodas sugeba išgauti 80 liumenų/1 vatui – tai labiausiai efektyvus šviesos šaltinis šiandienai. Taigi, kol ateis OLED’ai, keiskime kaitrines lemputes į CFL bei domėkimės (O)LED pažanga.

Reklama

4 atsakymai to “Ateities šviesa”

 1. Artūras said

  Geras 🙂

 2. Ramunas said

  Siaip labai daznai girdime apie visokius technikos isradimus, bet kazkodel jie labai sunkiai ir is leto ateina i kasdienini naudojima.. Idomu kodel taip yra? O gal cia tik Lietuvoj taip?
  P.S. labai neblogas blogas 😉

 3. RB said

  Nugi, nugi, kažką panašaus jau prieš metus gal skaičiau. Esu palikęs ant stogo pas save vietą šitam reikalui. Reiks ryt poryt užsukt į senukus pasiteiraut, gal jau veža.

 4. Hablicelis said

  Labai gražu ir miela. Tokius ledus mėlynus berods jau prieš metus kokius kolegos pas fizikus matė. Tiesa, mėlynus ir eksperimentinius. Ledai tikrai dalykas geras, o vat dėl tų elektrą gaminančių pigmentų aš neskubėčiau džiaugtis: klausimas kiek kainuos juos gamint ir kiek ryžto jie turės kadangi tokia energetika nėra pageidaujama tarp tų, kad pelnosi iš kasybos ir kitų energetinių resursų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: