EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Ar Monsanto jau atėjo ?…

Posted by ramūnas balandžio 5, 2007

Dėja, atrodo jie atėjo – šiandien buvo pritarta genetiškai modifikuotų kukurūzų Roundup Ready auginimui: genetiškai modifikuotų organizmų valdymo priežiūros komitetas apsvarstė Monsanto kompanijai atstovaujančios Monsanto Crop Sciences Sweden AB Vokietijos bendrovės prašymą leisti mokslo tikslais auginti genetiškai modifikuotus kukurūzus Kėdainių rajone. Komiteto nariai balsų dauguma nutarė pritarti šiam prašymui ir rekomenduoti Aplinkos ministerijai leisti atlikti tokius tyrimus laukuose.daugiau…

Tik mokslo tikslais… Koks čia gali būti “mokslas“? Suprantu, kad dabar mokslas tampa beveik neatsiejamas nuo komercijos, tačiau tada reikėtų ir vadinti atitinkamai “komerciniais mokslo“ arba tiesiog “komerciniais tiriamaisiais“ tikslais – taip klaidinama visuomenė ir atitinkamai kompromituojami mokslininkai (kam dalinai ir save priskiriu) – ne visi juk šoka pagal vieną dūdelę… Vakarykštė pergalė truputį nublanko. Manau , Monsanto rėmėsi dviem argumentais – 1) kad ši kukurūzų veislė NK603 jau registruota kitose ES valstybėse (Ispanijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje ir Švedijoje – tai atkaklaus lobizmo pasekmė) ir 2) pinigais – ką rodo finansuota konferencija bei išankstiniai pasiruošimai auginimui. Į laiškus ir visuomenės nuomonę atsižvelgta matyt nebuvo. Tiesa, taip pat galėjo būti ir “užsakomųjų“ pareiškimų dėl GM augalų iš autoritetingų šalies asmenų ar institucijų. Įdomu, ar bus skelbiami detalūs pareiškimų įvertinimo duomenys? Aš atsakymo dar negavau. Įstatymiškai juk prašymai turėtų būti išnagrinėti ir atsakyta per 30 d. Įdomų, kas būtų, jei BASF užginčytų tokį sprendimą ir pareikalautų nepritarti Monsanto?:)

Tačiau tas sprendimas tėra tik rekomendacija. Ar duoti leidimą, spręs Aplinkos ministerija, pasitarusi su Žemės ūkio ir Sveikatos apsaugos ministerijomis. Vadinasi, dar turime vilties, nes Žemės ūkio minsterija rodos nepritaria. Iki balandžio 16d. renkami parašai: žaliųjų ir vaikas.lt žmonių – rašykitės kam kur labiau patinka… Tiesa, dar aptikau internetinės kontratakos įrodymą: žaliųjų užregistruoti adresai www.gmo.lt ir www.am.gmo.lt veda į tą patį laišką (aliuzija į AM pavaldų adresą www.gmo.am.lt) – sveikintina taktika 🙂

Reklama

10 atsakymai to “Ar Monsanto jau atėjo ?…”

 1. baltas said

  apima neviltis. ko negalima nupirkti uz pinigus, galima nupirkti uz didelius pinigus :,(
  nors imk sautuva ir eik jei kitaip jau atkreipti demesio nebeimanoma :s

 2. Hablicelis said

  Taip imk šautuvą ir šaudyk į kukurūzus. Žinoma, jei įgūdžiai leidžia. Baltas, niurzgėjimas dėl progreso pateisinamas tuo atveju, jei vaikštai basas. Kadangi veikiausiai net internetu naudojies – vargu ar turi moralinę teisę bambėt, tad imk ir šaudyk, jei turi pakankamai proto, jėgų (šautuvai būna ganėtinai sunkūs, jei nemaiškai su pistoletais) ir patį šautuvą. Sėkmės 🙂

 3. ramūnas said

  tadai, kaip chemikas turbūt tiesiogiai suinteresuotas būtum? 🙂

 4. Hablicelis said

  Kuo? GMO? O pavasariu daugelis suinteresuotų? Gal pilnatim suinteresuotų daugybė? O atmosferos slėgiu?
  Matai, Ramūnai, kad jau taip yra, jog pastarųjų mes nekontroliuojame, tad visiškai nesvarbu – suinteresuoti mes ar ne: vyksta ir tiek.
  GMO, kaip suprantu, čia daugelis suinteresuotų. Leist negalima uždraust? Žinai, koks panašumas? Pabandysiu labai vaizdžiai nupasakoti: stovite centrinėje Maskvos traukinių stotyje ir klykiate, kad traukinio neišleisite. Atsipeikėkite – rytoj tas traukinys bus Irkutske, o jūs rytoj vis dar stvėsite ten pat ir klyksite apie tai, kad bėgių galo iš Maskvos nematyti, todėl traukinį išleist yra pavojinga idant nežinome, kas nutiks mašinistui. Na o kaip gi – ne tik bėgių galo nesimato. Net ir Irkutsko nesimato.
  Jau kokius 10 metų mes valgome tą produkciją ir iki šiol buvo gerai. Pasidarė blogai. Kodėl?
  Na, o jau kad esame pažystami (?), Ramūnai, tai turėtum žinot kurioje srityje dirbau ir kiek tai turi bendro su genais.

 5. ramūnasa said

  manau nepažįstami – iš pasakymų supratau kad chemikas, vardą pats parašei.. blogai yra tas, kad negalime pasirinkti – o taip elgtis yra nemažai norinčių. Stipriausias ginklas dabar liko GM produktų žymėjimas – jei >0.9% – tą teisę mes turime išsaugoti bet kokia kaina. Jei tie GM produktai niekuo nesiskiria nuo natūralių ir yra nekenksmingi kaip teigia pačių kompanijų atlikti tyrimai – tai valio – žymėkime, kad sudėtyje yra GMO didžiausiom ir ryškiausiom raidėm, reklamuokim tai – juk turėtų kaip tik daugiau pirkti tada. Dėje, kažkodėl to bijoma, nes žino, kad pirks tik nedaugelis (bent jau kol kas).
  o iš maskvos aš iki petuškų bilietą pasiimsiu 🙂

 6. Hablicelis said

  Taip Ramūnai, žinot mes turime teisę. Į rinkimus vaikščioti mes PRIVALOME. Yra ir daugiau “turime teisę“ bei “privalome“. Tai, kas dabar vyksta Vilniaus savivaldybėje kažkodėl visiškai nestebina ir nepiktina manęs: daroma taip, kad būtų gerai tiems, kurie daro. Klausimas: kokiu būdu jie ten pateko?
  Taip pačiai yra su teise žinoti. Ar daugelis skaito sudėtį? Aš pamenu, kad jau prieš kokius 3 metus kaip nieko ant aliejaus butelio etikės buvo parašyta, kad aliejus – iš genetiškai modifikuotų rapsų. Gal kipišas būtų prasidėjęs prieš 5 metus, jei kažkas iš dabartinių aktyvistų būtų perskaitęs tai, kas parašyta etiketėje? Sunku atsakyti, kaip būtų buvę ir kodėl taip nebuvo, bet man tokia padėtis sako apie vieną – tauta buka ir kuo mažiau žino, tuo ramiau gyvena kadangi sudėtis skaito tik tokie idiotai kaip aš: daugumai aliejus yra aliejus, o GMO – šėtono intervencija ir arabų sąmokslas. Dėl to man liūdna…
  Nėra prigimtinių teisių, kaip ir prigimtinių prievolių – jungą užsidedame patys. Kartais dėl to, kad kažkas nutylėjo ar nepamatė, bet dažniausiai dėl to, kad kažkas nenorėjo pamatyti arba nemokėjo pamatyti. Žalieji (aršiausi GMO priešai) gyvuoja tikrai ne pirmą dešimtmetį. Modifikuotų rapsų alieju irgi.
  Tai byloja apie paprastą dalyką – gyvenimas gerėja kadangi randama laiko tokiems niekams kaip laikyt traukinį Maskvoj, kai pusę kontinento jis jau pervažiavo.
  Duonos ir žaidimų. Kur aš tai jau būsiu matęs?

 7. Briedis said

  >>Jau kokius 10 metų mes valgome tą produkciją ir iki šiol buvo gerai.

  O kas blogiau būtų jei nevalgytumėm? Kas nors badu numirtų? Visada kai rizikuoji turi žinoti ką laimėsi, čia rizika didelė o visi paėdę ( gal net persiėdę) kaip ir tu Habliceli, turnbūt nealkanas klavišus maigai, o jei sumažintum dar truputi raciono dozę jaustumeisi dar geriau. kam rizikuoti ir smarkiai kad ją padidinti? Tu teisus gyvenimas geras ir riebus ant Lietuvos.

 8. Hablicelis said

  Briedi, tau sumuštinį su lašiša padaryt, kad toks piktas ir alkanas nebūtum? 🙂 Tu sakyk, man nesunku

 9. mashius said

  Habliceli.
  ačiū už tvarkingai ir argumentuotai išsakytą nuomonę.

  Bet turiu pasakyti, kad tiek Ramūno, tiek mano požiūris, nėra toks radikalus, kaip Tu traktuoji.
  Mes nesame visiškai nusistatę prieš GMO, tiesa pasakius, aš net iš dalies tai remiu ir palaikau (iš mokslinės pažangos pusės).
  Ramūnas net straipsnį buvo parašęs, kur įžvelgė daug GMO pliusų.
  Tiesiog nesinori, kad toks kapitalistinis akropolis (aka ‘Monsato’) įleistu šaknis ir Lietuvoje.

  Beto kalbi apie pavėluotą supratimą, pavėluotą ‘protestą’.
  O negalėtume to suprasti taip, kad žmonės, gaudami vis daugiau informacijos, pradeda ir mąstyti (kas turbūt Lietuvoje labai retas atvejis:>). Pradeda įžvelgti ir pliusus ir minusus, tiek galimus rezultatus.

 10. As said

  Daugiau apie Monsanto ir GMO galima pamatyti filme World according to Monsanto: http://thepiratebay.org/torrent/4677881/Genetically_modified_organism_(GMO)_movie_pack

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: