EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Poreikis taupyti energiją verčia keisti įpročius

Posted by mashius balandžio 4, 2007

Bye Bye StandbyeŠtai 2007 kovo 26 dienos “Lietuvos ryte“, skirsnyje Kompiuterija, pasirodė dar vienas straipsnis skatinantis mus taupyti energijos išteklius savo namuose.

Europos Sąjungai pradėjus energijos taupymo programą, tikimasi ,kad žmonių gyvenimo režimas irgi turėtų pasikeisti. Štai Didžiosios Britanijos vyriausybė pateikė ataskaitą, kad iš visoje šalyje sunaudojamos elektros energijos net 8% tenka įrangai, veikiančiai budėjimo režimu. Per metus taip iššvaistoma apie 700 mln. svarų sterlingų (apie 3mlrd. 500mln. litų.)
Šioje šalyje bus skatinama energijos taupymo programa, kurioje didžiausią vietą gaus elektriniai prietaisai.

Kaip žinia, dabar daugelis prietaisų pritaikyti dirbti ‘budėjimo’ režimu. Štai, kad ir tas pats mūsų naudojamas PC. Visi turbūt puikiai žino ‘Stand By’ mygtuką 🙂 Taip pat kompiuterinės konsolės, tokios kaip Xbox ar PlayStation beveik visą nenaudojamą laiką veikia budėjimo režimu. Kai kurios gamyklos net atsisakė išjungimo mygtuko. Štai Toshiba ir LG tai motyvuoja tuo, kad kabinant plazminį televizorių ant sienos, sunku tokiam mygtukui rasti vietą, o apklausos parodė, kad žmonės vistiek juo nesinaudoja.
Deja, atrodo, kad tokiems dalykams ateina galas. Priimami įstatymai, kurie gamyklas įpareigoja visomis galimybėmis mažinti elektros sąnaudas.

Įdomus sprendimo būdas – elektrą taupantis pultelis. Pvz, kompanija “Domia“ rinkai pasiūlė “Bye Bye Standbye“ (net pavadinimas sukėlė šypseną) įtaisą, kuris leidžia nuotolinio valdymo pulteliu išjungti įtampą atskiruose namo kištukuose.

Daugiau informacijos apie elektros taupymą ir alternatyvas : http://www.energystar.gov ar http://www.eere.energy.gov

Reklama

4 atsakymai to “Poreikis taupyti energiją verčia keisti įpročius”

 1. ramūnas said

  Super apžvalga – ačiū Martynai!
  Šiaip savo kompiuterių energijos sąnaudas irgi galima pakoreguoti – Settings>Control Panel>Power Options (MS XP).
  Plačiau: animacija/flash

 2. Ignas said

  nereikia taip vienpusiškai į viską žvelgti. Sujudimą padarė “Atsisakykime budėjimo režimo!“. Nesamonė. Žmones neprivesi nesinaudoti geru dalyku. Kodėl nieks nepagalvoja kad reikia modernizuoti tą budėjimo režimą??? Tiesiog tobulesnė schema. Gal $2-5 papildomos investicijos. Gamintojus laisvai galima privesti investuoti į tai apribojus budėjimo režimo sunaudojamą energiją. O kas bus privestinai uždraudus budėjimo režimą? 99% tingių vartotojų tiesiog neišjunginės prietaisų išvis. Investuoti į ‘protingus’ pagalbinius išjungėjus? Soriz, bet tai dar 1 eko trenktų žmogelių pinigų melžimas ir resursų švaistimas.

 3. Kęstas said

  Tai gal ir nesiruošiama visai uždrausti tą budėjimą, tik siekiama padaryti jį taupesnį. Svarbu, kad patys vartotojai žinotų kiek be reikalo energijos sunaudoja jų prietaisai ir kai nebūtina nepaliktų jų įjungtų arba rinktųsi taupesnius.
  prisiminiau kad pas mane šakotuve(ar kaip tas daiktas vadinasi…), kur daug adapterių prijungta, yra “on/off“, tai reiks nuo šiol išjunginėti 🙂 .

  o dėl tų 8% procentų tai aš netikiu, labai jau didelis skaičius gautųsi, manau čia eilinį kartą žurnalistai perrašinėdami kitų straipsnius pagražino.

 4. mashius said

  Man 8% irgi pasirodė LABAI per daug.
  Manau kokie 3-4% turėtų būti.

  Visgi tai yra rimta problema, nes kai pagalvoji, kiek įrankių yra paliekama įjungtų į tinklą, kai jie nereikalingi, ir kiek žmonių taip daro, tai truputį neramu 🙂

  Ignai , budėjimo režimo niekas ir neatsisakys. Kai kuriem prietaisam jis būtinas. Tačiau elektros sąnaudas norima sumažinti.

  Jo, tie šakotuvai su on/off jėga. Nes dar ir lemputė šviečia, tai atkreipia dėmesį ;]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: