EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Išsaugokime Baltąją planetą: keiskime lemputes

Posted by ramūnas balandžio 1, 2007

Vakar Kino pavasaryje Skalvijoje matytas filmas “Baltoji planeta“ komunikuoja svarbią žinią – šiaurėje pilna gyvybės ir jai gręsia išnykimas (ypač baltieji lokiai) dėl ledynų tirpimo. Visa tai – intensyvaus fosilinio kuro deginimo pasekmė.

Taip gali būti, jei neisiimsime ryžtingų veiksmų. Vienas blogeris retoriškai klausia: “Kiek negyvų baltų lokių reikės tam, kad pakeistume kaitinančias lemputes?“ Šiandien ruošiuosi pakeisti lemputes savo tėvų bute…

Ir vėl, kolegos blogeriai iš UK, inicijavo akciją “Ban the Bulb“ (Uždrauskime kaitinančias lemputes).

Jie siūlo fluorescentinėms lemputėms (CFL) taikyti sumažintą PVM mokestį iki 5%; padidinti kaitrinių lempučių kainą ir jas palaipsniui apskritai uždrausti; neturtingiems suteikti CFL įsigijimo lengvatas; įtraukti CFL prioritetus į ES direktyvas; skatinti atsakingą CFL perdirbimą, šviesti visuomenę ir skatinti technologines inovacijas.

Kovo 15d. Europos Lempučių Gamintojų Federacija, kurią sudaro tokie gamintojai kaip Osram, Philips, GE, Sly Silvania ir kiti, pareiškė savo pritarimą, jei šalių vyriausybės uždraustų kaitrines lemputes – tai pirmasis tokio podūdžio komercinio industrinio sektoriaus, nacionalinių vyriausybių ir ES komisijos sutarimas. Taip būtų sutaupoma 23 Megatonų CO2 išmetimo ES šalyse (kas prilygtų 27-ioms 2TWh galingumo elektrinėms) ir 7 miliardai eurų.

Didžiausias D. Britanijos lempučių pardavėjas Currys jau uždraudė kaitrines lemputes savo parduotuvių lentynose. Kas pirmas iš Lietuvos pardavėjų paseks tokiu pavyzdžiu?

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: