EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Ekologiški maisto produktai – Tatulos mugė

Posted by Kęstas balandžio 1, 2007

tatuloslogo.jpgVakar apsilankiau Tatulos programos mugėje, kuri jau nuo 2005 vyksta kas antrą šeštadienį J. Basanavičiaus vid. m-kloje (S. Konarskio g. 27) nuo 9.00 iki 14.00 val. Radau jaukų turgelį – ūkininkai pardavinėja ekologiškas daržoves, medų, duoną, kruopas, sausainius, vaistažoles, obuolius. Kainos mažai skiriasi nuo paprastų produktų parduotuvėse, pvz. nusipirkau morkų ir bulvių po 2lt/kg iš biržiškės ūkininkės. Malonu pirkti kokybišką produktą ir tuo pačiu paremti ūkininkus plėtojančius ekologinę žemdirbystę. Priminsiu, kad ekologiniame žemės ūkyje nenaudojamos cheminės trąšos, produktai nėra genetiškai modifikuoti, todėl pasirinkdami šią produkciją tausojame savo sveikatą ir gamtą. Kita mugė balandžio 14, iki.

Reklama

10 atsakymai to “Ekologiški maisto produktai – Tatulos mugė”

 1. dalia said

  nuostabi zinute. kaip tik sprendziau dilema – kur Lietuvoje rasti ekologisku produktu (zinojau tik Maxima). Dekui

 2. RB said

  Dėl trąšų ne visai taip. Šiek tiek ir jie naudoja. Čia gal aną vasarą važiavau į eko ūkį pirkt avino ir tvarte nužiūrėjau pūpsančius plastiko maišus su granulėm kokiom tai. Pasidomėjau ar tik čia ne avių maistas koks. Oi ne, čia mes laukams tręšti. O argi jums galima? Truputį galima ir tik tam tikros rūšies trąšomis. Kiek yra tas truputis tur būt nieks neskaičiuoja. Čia buvom pas tą ūkininkę kur Konarskio turguj tokia stora vis sėdinti moteris daugiausiai obuoliais prekiauja, bet ir kitko turi. Šiaip aš ten jau kelinti metai apsipirkinėju. Kas eisit rinkitės kukliau atrodančius produktus. Iš po prekystalio galima gaut ir kaimiškų kiaušinių ir varškės sūrio.

 3. Kęstas said

  Ekologiniame ūkyje naudojamos tik natūralios kilmės trąšos(tikiuosi ten tokios ir buvo), sėjomainos, nenaudojami pesticidai ir jokių kompromisų čia nėra.
  http://www.organic.lt/lt/pages,id.154

 4. ramunas said

  tikėkimės. pamenu, man iš po prekystalio triušį siūlė 🙂

 5. Skindrukas said

  Aš būčiau nuolatinė tokių mugių lankytoja, jei žinočiau, kad jos vyksta ir Klaipėdoje.

 6. RB said

  Tiesa, dar varijantas kaip gaut geros mėsos tiems, kurie dar vis po truputį vartoja. Mes tai pas giminaičius kaime užsisakom ir jie užaugina, tada nuvažiuojam, paskerdžia, mes ten susimalam ar šiaip supjaustom, šaltienų priverdam, taukų prilydom ir pasidalinam ant trijų šeimų. Grįžę viską į šaldiklį ir užtenka pusmečiui, o paskui ir kita kiaulytė užauga. Mes jiems užmokam gerokai daugiau nei jiems moka supirkėjai, bet vis tik žymiai mažiau nei mokėtumėm kokioj maksimkoj. Bet turim tikros mėsos. Tikrai galima taip susitart su bet kuriuo ūkininku ir taip yra žymiai geriau. Kartą teko montuoti įrengimus Uspaschiko mėsos kombinate ir ten mane pavedžiojo po cechus. Vienoj vietoj sako va, čia yra mūsų pinigų darymo mašina, kitaip sakant injektorius. Padeda ant stalo išmasažuotos mėsos kilogramą, o nuima jau pusantro. Ta pusė kg tai sūrymas, konservantai, antioksidatoriai ir kt. priedai. Gal kartais pastebėjot prekybos centruose įvairią mėsytę vakuminiuose įpakavimuose kur visada būna ir šiek tiek skysčio? Tai čia ir bus tas pinigų darymo rezultatas. Skanaus ckant.

 7. Kęstas said

  dėl tam tikrų priežasčių neminėjau – mugės kiemelyje atsirado kampelis ir mėsėdžiams (Tik niekam nesakykit, tegu nuodijasi ta maximine mėsyte) 🙂

 8. ieva said

  sveiki, ziuriu kad cia praeitu metu komentarai 😦 ar dar vyksta ekologisku darzoviu muges? Jei vyksta, tai kur? As esu Vilniuje, labai noreciau isigyti, tik nezinau kur ieskoti 😦

 9. sigurdas said

  Vyksta ekoturgeliai, žvilgtelk į http://gyventisamoningai.lt/ekologija/zaliasis-kalendorius

 10. Dovile said

  ekologiska maista nebrangiai as perku is http://www.ekogrin.lt
  realiai apsimoka ir nebrangios kainos. rekomenduoju

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: